6 Wyjątkowych Restauracji w Stegnie 🍽️

restauracja stegna
foto – Pixabay

Stegna to popularny kurort nad Bałtykiem, do którego chętnie przyjeżdżają rodziny z dziećmi. Piękne plaże sprawiają, że można się tu nacieszyć beztroskim wypoczynkiem i wspaniałymi widokami na Zatokę Gdańską. Letnisko to znane jest również z rybackiej przystani oraz wszechobecnych łodzi rybackich. Nie brak tu ciekawych wystaw na temat bursztynu, nie brak też atrakcji dla najmłodszych gości.

A gdzie warto wybrać się na posiłek? Oto najciekawsze restauracje w Stegnie.

1. Zatoka Stegna

zatoka stegna
foto – zatokastegna.pl

„Zatoka Stegna” to eleganckie wnętrza i bogaty wybór polskich dań. Czekają tu pyszne pierogi i naleśniki, kuszą też dania z makaronem i świeże sałatki. Dla tych, którym marzy się konkretny posiłek, dobrą propozycją będą dania obiadowe. Kotlety z warzywami i frytkami, placki ziemniaczane – oto przykładowe oferty, które pojawiają się w menu.

2. Bar Bosmański Restauracja

bar bosmański
foto – fb.com/barbosmanski

Restauracja „Bar Bosmański” to jeden z najsłynniejszych lokali w Stegnie. Wieloletnia działalność zapewniła mu sławę i grono stałych gości. Na czym polega wyjątkowość baru? Na wspaniałej atmosferze i malowniczej okolicy.  Bliskość plaży i rybackiej przystani przyciąga, podobnie jak serwowane tu dania rybne. W okresie wakacyjnym można tu odpocząć przy smacznej pizzy, z kolei tradycyjnymi polskimi potrawami można się tu cieszyć przez cały rok.

3. Łajba

łajba stegna
foto – fb.com/elzbietapawelczakno1

Wielkim walorem „Łajby” jest położenie przy plaży, przy popularnym wejściu nr 68. A co z menu? Prym wiodą tu ryby (smażone lub z pieca) oraz dania firmowe, m.in. dorsz zapiekany w pomidorach lub pieczony halibut z imbirem. W ofercie „Łajby” pojawiają się i inne przysmaki. Placki z cukinii i marchewki, kasza po meksykańsku, kotlety schabowe z dodatkami oraz spora oferta pysznych pizz – oto propozycje dla tych, którzy chcą odpocząć od rybnych specjałów.

4. A Kuku

akuku stegna
foto – fbcom/Akukustegna

Lokal „A Kuku” to przede wszystkim przyjazna atmosfera i profesjonalna obsługa, którą już dawno docenili goście.  Przestronne wnętrze oraz menu, w którym nie brak ciepłych i zimnych przekąsek to kolejne czynniki, które przyciągają klientów. „A Kuku” jest jednocześnie miejscem chętnie odwiedzanym przez amatorów dań z rybą w roli głównej. Smażone filety z dorsza, sandacza lub flądry, dorsz zapiekany w korzennych warzywach oraz grillowany stek z halibuta, podawany z ananasem i rozmarynem – oto wybrane zestawy obiadowe, na które można postawić w tym miejscu.

5. Smażalnia ryb „U Pirata”

Smażalnia „U Pirata” to miejsce chętnie odwiedzane przez zabieganych turystów, którzy chcą przekąsić coś w biegu. Hot-dogi, frytki i zapiekanki od lat są obecne w tutejszym menu. Dumą lokalu są jednak ryby (wędzone i smażone) oraz dania wegetariańskie. „U Pirata” można zjeść szybko i smaczne, można też odpocząć w pełnym zieleni ogródku i nacieszyć się atmosferą nadmorskiego kurortu.

6. Smażalnia Ryb Przystań

Położenie przy plaży i bliskość przystani to czynniki, dzięki którym „Przystań” stała się jedną z najchętniej odwiedzanych smażalni ryb w Stegnie. Miejsce to docenią osoby szukające lokalu na szybki posiłek między kolejnymi spacerami po plaży oraz ci letnicy, którzy chcą zjeść w spokoju domowy obiad. „Przystań” przyciąga dodatkowo przyjazną atmosferą, dzięki czemu każdy odpocznie tu przy smacznym posiłku.

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić