Motylarnia Jarosławiec

Motylarnia Jarosławiec
foto – Pixabay

Motylarnia w Jarosławcu, to miejsce gdzie podziwiać można te piękne stworzenia i poszerzyć swoją wiedzę o rozmaitych gatunkach. Poznaj świetną atrakcję dla całej rodziny i zabierz do tej niezwykłej krainy swoją pociechę lub udaj się na zwiedzanie z grupą zorganizowaną. Kolorowe owady podbiją także Twoje serce.

Dlaczego warto udać się do motylarni w Jarosławcu?

Motylarnia przyciąga do siebie rokrocznie tłumy turystów. Któż z nas nie marzył jako dziecko o tym, aby motyl usiadł na jego ręku i na chwilę na niej pozostał. Okazuje się, że nowoczesny kompleks w Jarosławiu pozwala na spełnienie marzeń z odległych lat. Wewnątrz obiektu zadbano o mikroklimat, który sprzyja funkcjonowaniu motyli. Dobrze opisane tablice informacyjne sprawiają, że z łatwością poznamy nowe gatunki, a także ich cechy szczególne. To ciekawe miejsce dla dzieci, ale także dorosłych. Samo miejsce cieszy się dobrymi opiniami wśród odwiedzających i jest często polecane. Sami mieszkańcy ogrodu, czyli motyle tworzą unikalny pokaz gdy przelatują nad turystami. Poza tym, że potrafią siadać na odwiedzających, to jeszcze uważni obserwatorzy mogą dowiedzieć się jak się wylęgają z kokonów. Z pewnością zaletą motylarni jest także wykwalifikowana kadra przewodników, która sprzyja poszerzaniu swojej wiedzy o tych owadach.

Zobacz więcej atrakcji w Jarosławcu

Jak przygotować się na zwiedzanie?

Będąc w motylarni trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 15 zł dla osoby dorosłej, 13 zł dla dziecka. Grupy zorganizowane ustalają cenę indywidualnie. Motylarnia czynna jest w lato od godziny 10:00 do 20:00. Warto wiedzieć, że wewnątrz w szklarni jest duszno i obowiązuje limit zwiedzania. Dzięki ograniczonemu czasowi pobytu w motylarni, nie ma tłoku i każdy może bez ograniczeń obcować z tymi małymi zwierzętami. W upalne dni duchota może być wyzwaniem dla organizmu, warto więc zaopatrzyć się w wodę mineralną i chłodzić regularnie organizm. Jeśli chodzi o ubiór, powinien on być lekki i przewiewny. Gdy wybierzesz kolorowy strój, szansa, że motyle na Tobie usiądą jest większa. Warto ubrać się barwnie i pamiętać o tym ubierając dzieci. Jeśli zwiedzasz Jarosław, możesz śmiało połączyć tę atrakcję z innymi w pobliżu i urozmaicić sobie pobyt na wczasach.

Co ciekawego kryje w sobie motylarnia w Jarosławcu?

Stawiając na motylarnie w Jarosławcu trudno jest się zawieść. Z całą pewnością miła obsługa to wartość dodana miejsca. Oferta turystyczna jest unikatowa i warto odwiedzenia przez dzieci, dorosłych i całe rodziny oraz grupy. Cały personel utrzymuje standardy higieniczne, które są istotne, zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa. To świetna oferta dla osób, chcących zobaczyć na własne oczy rozmaite barwy i kształty motyli. Na miejscu można robić pamiątkowe zdjęcia i na chwilę oderwać się od szarej codzienności w towarzystwie kolorowych motyli.

 

3.5/5 - (51 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić