Łukęcin Atrakcje 2024 🗺️ Co można tutaj robić ?

plaża
foto – Pixabay

Urokliwy Łukęcin, to nadmorska, niewielka osada, która rok rocznie odwiedzana jest przez turystów, chcących wypocząć z dala od zgiełku oraz zatłoczonych plaż. Choć nie jest dużą miejscowością, swoimi atrakcjami zachwyca wielu turystów. Co warto tam zobaczyć?

 

Łukęcin położony jest w województwie zachodnio pomorskim, niedaleko słynnej, letniskowej miejscowości Pobierowo. Na spragnionych wrażeń turystów, czeka tu wiele atrakcji wodnych, czysta, szeroka plaża oraz liczne ścieżki spacerowe. Jeśli jednak dla Ciebie to wciąż mało, poznaj listę 6 najlepszych atrakcji turystycznych w okolicy Łukęcina.

Atrakcje Łukęcin

1. Oddalone o nie całe 3 km Pobierowo, wabi turystów oryginalną atrakcją. Wśród drzew, w zachodniej części Pobierowa, dostrzec można niewielki, zdewastowany dom. Choć z pozoru dom wygląda na zwykły, porzucony budynek, historia z nim związana jest na tyle ciekawa, że chętnie odwiedzają to miejsce turyści. Co prawda, nie ma żadnych dokumentów potwierdzających pogłoski, ale twierdzi się, że w owym domu mieszkała kochanka samego Hitlera- Ewa Braun. Stan techniczny domu uniemożliwia zwiedzanie jego wnętrza, jednak i tak przyciąga setki turystów.

2. Będąc w Pobierowie, warto również zajrzeć do egzotycznego miejsca, wypełnionego pięknymi, barwnymi ptakami, chętnie pozującymi do zdjęć i skorymi do zabawy. Pobierowska Papugarnia jest atrakcją dla dużych, jak i małych turystów. Można tu nie tylko przyjrzeć się z bliska niezwykłym ptakom, ale również wziąć je na ręce czy nakarmić. To doskonały sposób na spędzenie czasu całą rodziną.

3. Są nad polskim morzem miejsca, które doskonale pokazują, jak niegdyś mieszkano i pracowano. Takim wyjątkowym miejscem, pełnym atrakcji, które uczy poprzez zabawę jest Wolińskie Centrum Słowian i Wikingów.

Na turystów czeka tu wiele rekonstrukcji, związanych z codziennymi obowiązkami, zawodami, które niegdyś wykonywano, liczne wystawy ówczesnych stroi, a nawet rejs statkiem. Ze względu na duży wybór atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie. Atrakcja zlokalizowana jest około 30 km od Łukęcina, na niewielkiej, urokliwej wyspie Wolin.

4. Nic nie cieszy dzieci tak bardzo, jak park rozrywki, dlatego dla rodzin z dziećmi, idealnym miejscem na spędzenie popołudnia może okazać się Bałtycki Park Dinozaurów, zlokalizowany w Kamieniu Pomorskim.

To wyjątkowe miejsce uczy, rozwija i zapewnia wspaniałą zabawę dla osób w każdym wieku. Prócz wystawy ogromnych dinozaurów, na terenie parku znajdują się między innymi dmuchane zjeżdżalnie, park linowy, quady, plac zabaw z wieloma przeszkodami oraz kule wodne. To świetny sposób na przyswojenie wiedzy, na temat gatunków zwierząt, żyjących na ziemi nim pojawili się pierwsi ludzie.

5. Warto wybrać się w fascynujący rejs statkiem pirackim. W Dziwnowie, tuż przy falochronie, na turystów czekają aż dwa, wyjątkowe statki, które umożliwiają zwiedzanie okolicy. Jednym z nich- Viktoria I dopłynąć można do pobliskiego Kamienia Pomorskiego, który jest urokliwym miejscem, chętnie odwiedzanym przez turystów.

6. Dla wszystkich osób, które pragną podziwiać piękne krajobrazy, doskonałym miejscem jest Latarnia Morska w Dziwnówku. Latarnia udostępniona jest zwiedzającym, dzięki czemu z jej tarasów widokowych, można podziwiać malowniczą okolicę.

Choć Łukęcin to niewielka, spokojna miejscowość, Można wypocząć tu na wiele sposobów. Dla aktywnych turystów, polecamy powyższą listę atrakcji a dla tych, którzy pragną odpoczynku, doskonałym miejscem będzie strzeżona plażą, po której dumnie spacerują mewy, wypatrujące przekąsek.

4.5/5 - (8 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić