Lemur Park Rumia

Lemur Park Rumia
foto – Pixabay

Od pewnego czasy przyjęło się mówić, nad Zatoką Gdańska są dwa Trójmiasta. Jedno duże z Gdańskiem, Sopotem i Gdynią oraz  Małe Trójmiasto, które tworzą Rumia, Reda i Wejherowo. To mniejsze doczekało się nawet swojej nazwy Małe Trójmiasto Kaszubskie. Tak więc turyści przybywający w okolice Gdańska maja dodatkową atrakcje turystyczną.

Rumia bo o niej tutaj będzie jest jednym z satelickich miast dużego Trójmiasta. Położona jest tuż za granicami Gdyni. Rumia licząca prawie 50 tysięcy mieszkańców jest największym polskim miastem nie będącym stolicą powiatu. Nie zmienia to faktu, że znajduje się tu wiele ciekawych, atrakcyjnych miejsc zachęcających do spędzenia wolnego czasu.

Lemur Park w Rumii

Pomorski Park Rozrywki i Egzotyczne ZOO to jedna z głównych atrakcji nie tylko Rumi, ale także tej części wybrzeża. Zorganizowany na dużej powierzchni ośrodek dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń nie tylko dzieciom, ale również ich rodzicom czy opiekunom.

W lemur Parku jest możliwość spędzenia czasu korzystając z różnych form rozrywki. Eksponaty z przeszłości reprezentowane są przez makiety dinozaurów, potężnych owadów i tym podobnych stworzeń. Dzięki temu przy okazji można dowiedzieć się jak wyglądało życie tych potężnych stworzeń.

Inną formą rozrywki jest możliwość interaktywnego kontaktu z żywymi zwierzętami takimi jak lemury, węże, miniaturowe świnki, króliki, surykatki i wiele innych. Dzięki takim spotkaniom poznać można reakcje tych zwierząt ich zachowanie i sposób życia.

Zwolennicy dawnych dziejów zaspokoją swoje emocje odwiedzając Osadę Rycerską. W tym miejscu można spróbować swych sił we władaniu rycerskim mieczem. Poznawanie rycerskich zwyczajów połączone jest z nauka władania mieczem, strzelania z łuku czy też używania tarczy.

Najmłodsi odwiedzający Lemur Park mogą popróbować swoich umiejętności wznoszenia konstrukcji klockami lego. Nie jest to łatwe zadanie bowiem klocki są ogromnych rozmiarów i trzeba trochę wysiłku i sprytu, aby z nich cokolwiek zbudować. Miejsce to wciąga do zabawy nie tylko dzieci, ale również osoby starsze.

Mini golf, który oferuje kilka pół golfowych, może na długie godziny zaabsorbować osoby podejmujące rywalizację w naprowadzaniu piłeczki do dołka.

Do dyspozycji gości jest też wiele gier w rozmiarach XXL. Gry wykonane są z ekologicznych drewnianych materiałów.

Gier, zabaw i innych rozrywek jest w tym miejscu bardzo dużo i każdy niezależnie od wieku znajdzie coś odpowiedniego dla niego. Nad wszystkim czuwają fachowi opiekunowie służący w każdej chwili i w każdej sytuacji pomocą.

4.7/5 - (7 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić