7 Najlepszych Hoteli Spa na Dolnym Śląsku 🗺️

Rynek we Wrocławiu
foto – Autorstwa fot. Slawek Ilski, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=54917092

Dolny Śląsk to kraina pełna zabytków, malowniczych zakątków oraz terenów, które sprzyjają miłośnikom aktywnego wypoczynku. Jedni zachwycą się terenami górskimi, inni – zamkami, których historia sięga czasów średniowiecza. Każdy turysta chciałby też spędzić urlop na Dolnym Śląsku w takim miejscu, w którym może odpocząć w komfortowych warunkach, a przy okazji popracować nad swoją formą. Gdzie warto się zatrzymać? Oto 7 hoteli ze spa, w których goście mogą korzystać z licznych udogodnień i atrakcji.

1. Zamek na Skale

hotele spa dolny śląsk
źródło: fb.com/zameknaskale

Zamek na Skale w Trzebieszowicach to jeden z ciekawszych hoteli spa w rejonie Wrocławia oraz jedna z ciekawszych perełek architektury na Dolnym Śląsku. Dlaczego warto spędzić tu urlop? Bo XV-wieczny zabytek pięknie łączy się tu z nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki czemu hotelowi goście mogą się tu nacieszyć wypoczynkiem na najwyższym poziomie. O jakości usług świadczy wyróżnienie w międzynarodowym konkursie A’ Design Award oraz ogromna ilość pozytywnych opinii. Bogata oferta wydarzeń kulturalnych, restauracja z ciekawym menu i pełna skarbów okolica to kolejne powody, dla których warto się tu wybrać. Zamek na Skale spełnia też oczekiwania fanów spa, a tajskie masaże są najważniejszą ofertą na długiej liście zabiegów.

2. Pałac Margot

hotele spa dolny śląsk - pałac margot
źródło: fb.com/PalacMargot

Pałac Margot Nature & SPA w Karpaczu może się pochwalić położeniem w cichej i spokojnej części kurortu. Hotel otacza stary park, po którym można spacerować do woli, a sama budowla intryguje swoją historią i pięknym wyglądem. W pałacowych murach czekają na gości liczne udogodnienia i atrakcje. Eleganckie pokoje, restauracja serwująca wyborne dania oraz sala bilardowa – oto oferta hotelu. Pałac może się też pochwalić dobrze wyposażoną siłownią oraz długą listą zabiegów spa. Z jakich ofert warto skorzystać? Z relaksu w kapsule spa lub z zabiegu drenującego, przydatnego w walce z cellulitem. Wielkim powodzeniem cieszą się też zabiegi na twarz, dzięki którym skóra może odzyskać równowagę, oraz Rytuał Pałacowy Księżnej Margot, dzięki któremu można połączyć relaks z troską o skórę.


⇒ Co zobaczyć na Dolnym Śląsku? Zobacz najlepsze atrakcje Dolnego Śląska 🗺️


3. Uroczysko Siedmiu Stawów

hotele spa dolny śląsk - uroczysko 7 stawów
źródło: fb.com/uroczysko7stawow

Uroczysko 7 Stawów w miejscowości Gola Dzierżoniowska to kolejne miejsce, które spełni oczekiwania wymagających gości i miłośników spa. W uroczysku tym ważny jest nie tylko relaks w ciszy, spokoju i pięknym otoczeniu, ale też troska o dobrą formę. Efekt? Hotelowi goście mogą korzystać z zajęć fitness, wypożyczalni rowerów i kijków, a przede wszystkim z gęstej sieci szlaków prowadzących po najpiękniejszych zakątkach Kotliny Dzierżoniowskiej. Na gości czeka też strefa spa, a w niej długa lista zabiegów na twarz i ciało. Masaże relaksujące i poprawiające sylwetkę, odmładzające zabiegi na cerę oraz odżywcze peelingi – oto podstawowa oferta, na jaką można postawić w tym miejscu.

4. Hotel Spa Niemcza

hotele spa dolny śląsk - hotel niemczaotel
źródło: fb.com/hotelniemcza

Hotel Niemcza Wino & SPA to dobre miejsce dla tych, którzy lubią historyczne wycieczki oraz relaks w pięknym otoczeniu. Z Niemczy można wybrać się do słynnego arboretum w Wojsławicach, można też wędrować cysterskim szlakiem i zwiedzać dolnośląskie winiarnie. Sam hotel może się pochwalić licznymi atrakcjami, a w jego gościnnych progach nuda nikomu nie zagrozi. Można tu spacerować po winnicy, można skorzystać z wypożyczalni rowerów i w ten sposób odkrywać piękno okolicy. Na terenie obiektu czeka też basen i sauny, bogatą ofertą kusi też strefa spa. Na jakie zabiegi można tu postawić? Na specjalistyczne masaże, regenerujący zabieg „Dotyk wina” lub nawilżający zabieg na twarz „Winogronowa pokusa”.

5. Hotel Jedlinka Spa

hotele spa dolny śląsk - hotel jedlinka spa
źródło: fb.com/hoteljedlinka

Hotel Jedlinka to dobre miejsce dla osób aktywnych, którym marzą się wędrówki po Górach Wałbrzyskich i Sowich. To również miejsce przyciągające ciekawą historią, w której nie brak tajemniczych wydarzeń (szczególnie tych związanych z latami II wojny światowej, gdy w pobliżu Jedlinki powstawał podziemny kompleks Riese).  Na terenie kompleksu hotelowego czeka na gości zabytkowy pałac (którego wnętrza można zwiedzać z przewodnikiem) oraz mały browar, w którym można delektować się smakiem „Czerwonego barona” lub „Marcowej damy”.  Wielkim powodzeniem cieszy się też hotelowe zaplecze rekreacyjne. Kto chce, ten może dodatkowo skorzystać z zabiegów spa, relaksu w  jacuzzi lub saunie fińskiej. Wszystko to w wyjątkowym otoczeniu, któremu warto poświęcić więcej uwagi podczas pobytu na Dolnym Śląsku.

6. Hotel Cieplice

hotele spa dolny śląsk - hotel cieplice
źródło: fb.com/HotelCieplice

Cieplice Śląskie Zdrój to uzdrowiskowa część Jeleniej Góry, kusząca bliskością Karkonoszy i cennymi zabytkami. Dla tych, którzy chcą spędzić w tym kurorcie wymarzony weekend, dobrym miejscem pobytu stanie się Hotel Cieplice. Wygodne pokoje, dobra restauracja oraz korzystna lokalizacja – oto podstawowe zalety tego miejsca. Hotel Cieplice przyciąga też długą listą zabiegów, dzięki którym można tu popracować nad swoją formą i wyglądem. Można tu korzystać ze wsparcia fizjoterapeutów oraz zabiegów spa (czyli z profesjonalnych masaży i rytuałów odprężających), można też korzystać z hotelowego basenu solankowego oraz saun fińskiej lub rzymskiej. Czekają też takie atrakcje, jak siłownia czy korty tenisowe, dzięki którym każda osoba odwiedzająca to miejsce może spędzać czas w przyjemny i pożyteczny sposób.

7. Krasicki Hotel Resort & Spa

hotele spa dolny śląsk - krasicki hotel
źródło: fb.com/profile.php?id=100063455803378

Świeradów-Zdrój to popularne uzdrowisko w Górach Izerskich, mogące się pochwalić malowniczą okolicą, licznymi atrakcjami i bardzo dobrym zagospodarowaniem. Jednym z tych miejsc, w których chętnie zatrzymują się turyści marzący o komforcie i wygodzie, jest Hotel Krasicki. Przestronne i dobrze urządzone pokoje, restauracja serwująca wyborne dania oraz dodatkowe atrakcje (m.in. siłownia, kręgielnia, sala fitness oraz basen) – oto kolejne powody, dla których warto się tu wybrać. Hotel ten znany jest również ze strefy spa, mogącej się pochwalić saunami oraz długą listą zabiegów. W ofercie pojawiają się m.in. zabiegi antycellulitowe, masaże (klasyczne, tajskie i hawajskie) oraz zabiegi pielęgnacyjne, dzięki którym wypoczynek w górach można połączyć z troską o piękny wygląd.

4.2/5 - (27 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić