Termy Gorący Potok Szaflary 🗺️ Atrakcje i Ciekawostki

Gorący Potok Szaflary

Gorący Potok znajdują się w województwie małopolskim w miejscowości Szaflary. To duży obiekt basenowy z licznymi atrakcjami dla dorosłych i dzieci. Jak sama nazwa wskazuje obiekt oferuje kąpiel w gorących źródłach, to popularna atrakcja w tym rejonie. Strefa zewnętrzna jest w całości otwarta w sezonie letnim, zimą tylko niektóre atrakcje są czynne na zewnątrz.

Atrakcje w Termach Gorący Potok Szaflary

1. Gorące źródła – wody geotermalne

Główną atrakcją są gorące źródła czyli wody geotermalne. Kąpiel w takiej wodzie ma mnóstwo pozytywnych właściwości. Przede wszystkim odpręża i relaksuje, pozwala się wyciszyć i odpocząć. Dodatkowo wpływa korzystnie na stan skóry, włosów i paznokci a także niweluje różne dolegliwości bólowe. Częsta kąpiel w takiej wodzie pozwala się pozbyć różnych schorzeń.

2. Dziecięce źródełko

Dziecięce źródełko to ciekawie zaprojektowany brodzik z dużym dmuchanym bąblem na środku, z którego tryska woda. Wejście na tego bąbla nie jest takie łatwe jak by się to mogło wydawać. Można wspomóc się linami wspinaczkowymi. Po wejściu na szczyt można zjechać prosto do wody.

3. Dmuchany raj

Dmuchany raj to dwa dmuchane place zabaw wodnych, które są dostępne w sezonie letnim. Strefa ta jest bardzo kolorowa i podoba się dzieciom w każdym wieku.

4. Zjeżdżalnie wodne

Na terenie Gorącego Potoku znajdują się trzy wodne zjeżdżalnie dla dzieci i dorosłych. Pierwsza z nich Czerwona Zjeżdżalnia Anakonda jest przeznaczona dla osób powyżej 130cm wysokości. Ma długość 80 metrów i liczne spirale. Druga Żółta Zjeżdżalnia Kamikadze, ma 44 metry długości i jest prawie prosta i otwarta. Niebieska Zjeżdżalnia Anakonda jest przeznaczona dla mniejszych dzieci.

5. Park linowy

W parku linowym każdy amator wysokości będzie się świetnie bawił.

6. Ścianka wspinaczkowa

Ścianka wspinaczkowa znajduje się na zewnątrz obiektu. Jest ona przeznaczona dla miłośników wspinaczek i dużej wysokości.

7. Boisko do piłki wodnej

W jednym z zewnętrznych basenów stworzono boisko do piłki wodnej. W tym miejscu można się bawić z całą rodziną i z przyjaciółmi, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią piłkę.

8. Wodne Figle migle;

Wodne Figle migle to wodny plac zabaw dla dzieci, zlokalizowany na zewnątrz obiektu. W tej strefie znajduje się kilka zjeżdżalni wodnych, wodotrysków i innych atrakcji wodnych.

9. Boisko do piłki siatkowej

Na boisku do piłki siatkowej plażowej można się bawić przy sprzyjającej pogodzie. Na naturalnych piasku gra w piłkę siatkową jest czystą przyjemnością.

10. Saunarium

Saunarium oferuje wypoczynek w łaźni suchej, w łaźni parowej i w tężni solankowej. Pobyt w saunarium łagodzi dolegliwości reumatyczne, związane z chorobami górnych dróg oddechowych, wygładza skórę i relaksuje.

11. Zabiegi Spa

Miłośnicy głębokiego relaksu mogą skorzystać z bogatej oferty SPA. Gabinety masażu zapewniają różnorodną ofertę relaksujących masaży na ciało, dłonie i twarz. Dodatkowo można skorzystać z różnych ciekawych zabiegów na ciało, takich jak Deser czekoladowy, Dajcie Błota, Okłady z borowiny czy Arbuzowe soki.

12. Kąpiele borowinowe

W strefie Welness i SPA można skorzystać z oferty kąpieli borowinowych. Kąpiel taka detoksuje i oczyszcza skórę, sprzyja redukcji cellulitu, ujędrnia skórę, rozjaśnia przebarwienia, redukuje zmarszczki, wzmacnia włosy i paznokcie. Dodatkowo łagodzi różne bóle, w tym bóle miesiączkowe.

13. Granitowe niecki

To specjalna strefa w której można się głęboko wyciszyć i zrelaksować. W każdej granitowej niecce znajduje się woda termalna o wysokim stężeniu siarki. Kąpiel w takiej niecce zapewnia pełną prywatność, bo każda z nich jest otoczona wysokim granitowym płotem i posiada częściowe zadaszenie.

14. Gastronomia

Na terenie term Szaflary można spotkać liczne obiekty gastronomiczne. Wśród nich są restauracje, bary i kawiarnie, gdzie można spróbować typowo górskich przysmaków ale też kuchni z całego świata.

15. Noclegi

Gorący Potok oferuje pobyt w luksusowo urządzonych apartamentach. Wszystkie one mają klimatyczny wystrój góralski, z lokalnymi akcentami. Pobyt w tych apartamentach zapewnia dostęp do basenów termalnych zupełnie za darmo.

4/5 - (51 votes)
2 comments
  1. Coś mi się wydaje że jest to opis term “Gorący Potok” w Szaflarach, a nie Term Szaflary.
    Wydaje mi się, że w opisie atrakcji pasowało by to zmienić – bo są to dwa odrębne obiekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić