Gniewino Turystycznie – Dlaczego Warto Tu Przyjechać ?

fotografia by Marek i Ewa Wojciechowscy / Wikipedia

Gniewino to raj dla turystów, którzy szukają czegoś pośredniego między beztroskim odpoczynkiem z dala od zgiełku a aktywnie spędzonym czasem. Rozmaitość atrakcji, jakie można odnaleźć w Gniewinie, sprawi, że nawet w największej grupie urlopowiczów, każdy znajdzie coś dla siebie. Szeroki wachlarz atrakcji sportowych, na przykład jazda konna i rejsy, to dopiero wstęp do szeregu zabytków i miejsc, które warto odwiedzić w tej okolicy. Po aktywnie spędzonym dniu, nic nie stoi na przeszkodzie, by odpocząć przy akompaniamencie fal morskich lub pospacerować po plaży do której są niespełna 5 kilometry.

Atrakcje, które warto odwiedzić

Kaszubskie Oko w Gniewinie to interesująca konstrukcja, stanowiąca punkt widokowy. Wieża ma czterdzieści cztery metry wysokości i można z niej obserwować nie tylko statki na Morzu Bałtyckim, ale również pozostałości po elektrowni atomowej w pobliskim Żarnowcu czy farmę wiatrową, która robi świetne wrażenie, widziana z tej perspektywy. Na szczyt wieży można wejść po dwustu dwunastu schodach albo skorzystać z windy. Obok wieży stoją figury przedstawiające potężne dinozaury, stanowiące świetną ciekawostkę dla dzieci i tło do rodzinnych zdjęć z urlopu.

Elektrownia szczytowo-pompowa w Żarnowcu jest największą w Polsce elektrownią tego typu. Woda jest tutaj pompowana do górnego zbiornika w nocy, kiedy cena energii jest niższa, a następnie uwalniana do turbin w ciągu dnia, kiedy rośnie zapotrzebowanie na prąd. Aby dotrzeć na koronę zbiornika, trzeba maszerować około piętnastu minut pod górę, ale warto, ponieważ rozpościera się stamtąd piękny widok na jezioro i okolicę.

Dla tych, którzy szukają aktywnego wypoczynku, Gniewino przygotowało pole do mini-golfa. Bilety można kupić w wieży widokowej, a na terenie tym znajduje się osiemnaście stanowisk do gry.

Dużo wrażeń i ruchu w ciągu dnia z pewnością spotęgują apetyt, dlatego warto odwiedzić przytulną restaurację na terenie Kaszubskiego Oka, w której daniem popisowym jest golonka po kaszubsku oraz Naleśniki Szefa Kuchni na deser. Podobno znaleźć w nich można ciekawą niespodziankę. Tuż przed restauracją znajduje się Statek Piratów, który dzieci uwielbiają eksplorować, natomiast okna restauracji pozwalają cały czas mieć je na oku.

Rodzinna stajnia Hajduki w miejscowości Chynowie to alternatywa dla tych, którzy kochają jazdę konną i towarzystwo koni w sielankowej oprawie. Znajdują się tutaj również powozy i bryczki, a zimą organizowane są kuligi. Na terenie obiektu można również zarezerwować miejsca noclegowe.

Okolice Gniewina są niezwykle malownicze, dlatego nikogo nie dziwi fakt, że turystom oferuje się również przeloty balonem nad tymi terenami. Jest to okazja, by zobaczyć urodę zwiedzanych miejsc z lotu ptaka i zafundować sobie niezapomniane przeżycia.

3.9/5 - (52 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić