Tuchlino

fotografia – Fan Page Zoo Kaszuby

Miejscowość Tuchlino to kawałek egzotyki na Kaszubach. To właśnie w Tuchlinie powstał park edukacyjny, w którym znajduje się Zoo Egzotyczne Kaszuby. Można tu spotkać wielobarwne papugi, rzadkie okazy jaszczurek i węży. Można również poznać życie podwodne na Kaszubach i poznać ciekawostki na temat zwierząt egzotycznych z całego świata.

Miejsce to daje odwiedzającym nie tylko możliwość, żeby zobaczyć różnorodne egzotyczne zwierzęta, ale też dowiedzieć się o nich sporo ciekawych rzeczy, a także przezwyciężyć swoje fobie i dotknąć niektórych z nich. Asysta doświadczonego przewodnika sprawi, że pierwszy kontakt z wielkim pająkiem lub wężem nie będzie trudny, a przy okazji przekonamy się, że stworzenia te należą do bardzo ciekawych i towarzyskich.

Wśród stałych mieszkańców zoo znajduje się gadatliwa Ara Ararauna, pięknie ubarwiona papuga, a także największe węże na świecie. Są tu również skorpiony i pająki z różnych kontynentów, a na osłodę – mini zoo z królikami i świnkami morskimi, które pociechy mogą karmić i głaskać.

Liczące dwadzieścia tysięcy litrów pojemności akwarium pozwala na podziwianie wystawy akwarystycznej, w której znajdują się gatunki fauny i flory typowe dla jezior Szwajcarii Kaszubskiej. Można tu z bliska przyjrzeć się temu wszystkiemu, czego nie mamy szansy dostrzec podczas żeglowania na kaszubskich jeziorach. Okazuje się, że życie pod wodą nie ustępuje w niczym temu na powierzchni. Codziennie zachodzą tam ciekawe procesy, a ilość gatunków ryb i roślin jest przytłaczająca.

Na terenie zoo w Tuchlinie znajduje się nowoczesne kino 3D, strefa malucha do lat pięciu oraz restauracja. Udogodnienia oraz infrastruktura pozwala na przyjemne zwiedzanie obiektu niezależnie od pogody, a trzeba przyznać, że jest to wycieczka na cały dzień.

W czerwcu 2017 roku w Zoo Egzotycznym powstała papugarnia z bardzo rzadkimi okazami papug – Lorysami Górskimi, które można karmić nektarem i pyłkiem kwiatowym. Jest to jedna z większych atrakcji dla małych dzieci, a także szansa na zrobienie sobie zdjęć z papużkami, które rzadko można spotkać, nawet w tego typu obiektach.

Jeśli czas pozwoli, warto zwiedzić okolice Tuchlina. Sama wieś znajduje się na turystycznym Szlaku Kamiennych Kręgów, który ma aż dziewięćdziesiąt trzy kilometry długości i obfituje w najciekawsze atrakcje wiejskiej strony województwa pomorskiego. W okolicy znajduje się również sporo restauracji, w których znajdziemy zarówno kuchnię kaszubską, jak i polską, europejską i orientalną.

4.3/5 - (21 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić