Dom Legend Toruńskich – Informacje i Ciekawostki

dom legend toruńskich
foto – Autorstwa Grzegorznadolski – Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33645127

Dom Legend Toruńskich to interaktywne muzeum w Toruniu, w którym można w przyjemny sposób zaznajomić się z licznymi legendami, jakimi obrósł ten region. To miejsce, które przypadnie do gustu zarówno dorosłym, jak i najmłodszym turystom. Oto kilka ciekawostek na jego temat.

1. Muzeum znajduje się na terenie Zespołu Staromiejskiego w zabytkowej kamienicy, która pochodzi z początków XX wieku. W czasach pruskich znajdował się w tym miejscu sklep z artykułami żelaznymi, a w dwudziestoleciu międzywojennym sprzedawano tutaj artykuły metalowe.

2. Dom Legend Toruńskich łączy w sobie najlepsze cechy nowoczesnego muzeum i teatru. Pokazy pozwalają nie tylko na poznanie toruńskich legend, ale również na przeżycie ich.

3. Wycieczka po kompleksie jest prawdziwą podróżą w czasie, podczas której doskonałe anegdoty i historie opowiadane są przez Strażników Legend.

4. Warto podkreślić, że uczestnicy wycieczki biorą czynny udział w legendarnych scenach wraz z animatorami. To gwarancja świetnej zabawy, która sprawi, że nawet mniej znane legendy na długo zapadną w pamięć.

5. Dom Legend Toruńskich istnieje od 2013 roku, a sześć lat później otrzymał wyróżnienie marszałka województwa kujawsko-pomorskiego w dziedzinie turystki w konkursie “Odkrywca 2019”.

6. Na terenie muzeum można dosłownie przeżyć legendy takie, jak ta o łotrze i armii szwedzkiej, toruńskich katarzynkach czy wizycie króla Władysława Jagiełły. Można tu również poznać legendarną przyczynę przechylenia się Krzywej Wieży w Toruniu.

7. Miejsce to jest, obok Żywego Muzeum Piernika w Toruniu, jedną z ulubionych placówek turystów w mieście. Doceniają je również dzieci, a regularnie odbywają się tutaj wycieczki szkolne, podczas których najmłodsi biorą czynny udział w scenkach i mogą też zakołysać prawdziwym dzwonem.

8. Na terenie kompleksu można również organizować wyjazdy integracyjne i spotkania biznesowe. Twórcy Domu Legend Toruńskich gwarantują pracownikom najróżniejszych firm doskonałą zabawę, która zbliża ludzi i pozwala zatopić się w odległych czasach.

9. Bunkier-Wisła to betonowe podziemia z okresu drugiej wojny światowej. Turyści przemieszczając się w podziemiach słyszą symulacje nalotów bombowych i są kierowani przez tak zwanych dowódców schronu.

10. Dom Legend Toruńskich zainicjował gry miejskie, podczas których uczestnicy mogą na własną rękę odkrywać najbardziej intrygujące miejsca w mieście. “Flisacka przygoda” i “O zagubionych portkach kucharza Jordana” to szansa świetną zabawę i naukę w jednym.

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić