12 Ciekawostek o Dolinie Trzech Stawów w Katowicach

dolina trzech stawów
foto – Autorstwa Thepoweroflight – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62666599

Dolina trzech stawów znajduje się w Katowicach w województwie śląskim, inna jej nazwa to Sztauwajery. Zajmuje teren 86 ha, w tym 9 ha stanowią wody. Dolina trzech stawów to teren rekreacyjny, z którego można korzystać przez cały rok.

1. Ścieżki rowerowe

Wszyscy miłośnicy aktywności fizycznej z pewnością docenią liczne ścieżki rowerowe znajdujące się na terenie Doliny Trzech Stawów. Ścieżki te służą rekreacji rowerowej i łyżworolkowej.

2. Przystań wodna

Przystań wodna to miejsce, gdzie można przycumować małą łódkę. Jest to też dobre miejsce do spacerowania i biegania.

3. Boiska do siatkówki plażowej

Każdy, kto lubi grać w piłkę siatkową chętnie pogra na specjalnych boiskach do siatkówki plażowej, znajdujących się na tym terenie. Boiska są dobrze przygotowane dla graczy a piasek jest sprzątany i przesiewany bardzo często.

4. Stacja roweru miejskiego

W centrum Doliny Trzech Stawów znajduje się stacja roweru miejskiego. To umożliwia wypożyczenie roweru w tym miejscu i odstawienie go na drugim końcu miasta.

5. Fauna i flora

W Dolinie Trzech Stawów można spotkać wiele chronionych roślin i zwierząt. Jest tu szczególnie dużo ptactwa i płazów.

6. Pomniki przyrody

Na obszarze Doliny Trzech Stawów można się natknąć na kilka pomników przyrody, głównie drzew bukowych. Warto się im bliżej przyjrzeć.

7. Kąpielisko

Dużą atrakcją w sezonie letnim jest kąpielisko. Jego lokalizacja jest bardzo dobra, nie ma się więc czemu dziwić, że tyle osób odwiedza to miejsce by móc popływać w wodzie. Kąpielisko jest dosyć spore, na dodatek jest to jedyne miejskie kąpielisko letnie na terenie Katowic.

8. Ozdobne oczka wodne

Mimo, że kompleks ten nazywa się Doliną Trzech Stawów jest ich tu o wiele więcej. Poza dużymi stawami na uwagę zasługują też efektowne, małe oczka wodne, na których chętnie przysiadają ptaki wodne i inne stworzenia.

9. Pływanie kajakami

Na jednym z tutejszych dużym jezior istnieje możliwość pływania kajakami. Warunkiem jest posiadanie kajaka na własność, bo na terenie parku nie ma wypożyczalni takiego sprzętu.

10. Lotnisko Katowice – Muchowiec

Z Doliną Trzech Stawów sąsiaduje lotnisko Katowice – Muchowiec. Ta świetna lokalizacja zapewnia duże zainteresowanie turystów tym miejscem. Przy okazji można podziwiać startujące samoloty różnej wielkości.

11. Domki letniskowe

Ciekawą propozycją jest możliwość wynajęcia domków letniskowych tuż nieopodal kąpieliska w Dolinie Trzech Stawów. Domki są dostępne na wynajem od wiosny do jesieni.

12. Restauracje i kawiarnie

Na terenie kompleksu Dolina Trzech Stawów można skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej tutejszych restauracji i kawiarni. To dobry sposób na odpoczynek po długim spacerze lub innym wysiłku fizycznym.

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić