Bajka Pana Kleksa Katowice

Bajka Pana Kleksa Katowice
foto – Fan page Bajka Pana Kleksa

Ambroży Kleks dla wielu pokoleń stał się uosobieniem magii oraz dowodem na to, że literatura może przenieść nas w alternatywną rzeczywistość, w której wszystko jest możliwe. Chociaż był jedynie postacią fikcyjną stworzoną przez wybitnego pisarza Jana Brzechwę, wciąż pobudza ludzką wyobraźnię i sprawia, że nie chcemy się z nim rozstawać.

Entuzjaści Ambrożego Kleksa powinni zainteresować się niezwykłym miejscem w Fabryce Porcelany w Katowicach.

Bajka Pana Kleksa to idealne miejsce dla całych rodzin i pokoleń. Zachwyci zarówno najmłodszych, którzy być może jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z dziełem Brzechwy, jak i tych, którzy dorastali wraz Akademią Pana Kleksa i z sentymentem wrócą do lat własnego dzieciństwa.

Bajka Pana Kleksa to wybitne połączenie zabawy i nauki, ale przede wszystkim miejsce, w którym można spędzić niezapomniany dzień z całą rodziną.

Pierwszym pomieszczeniem, w jakim znajdziemy się na samym początku przygody jest “Kraina Szpaka Mateusza”, czyli niezwykłe pomieszczenie, które zachwyci nawet najwybredniejsze dzieci. Kolory, interaktywne elementy, a także niezwykłe podstrefy, m.in. Kuchnia Pana Kleksa, w której można na własnej skórze doświadczyć dreszczyku emocji w trakcie wykonywania kulinarnych zadań, to miejsca, w których stracimy rachubę czasu.

W tej samej strefie znajdziemy również Psi Raj, który oferuje mnóstwo ciekawostek i wiedzy z zakresu życia tych poczciwych zwierząt. To miejsca, w których elementy nauki i doskonałej zabawy przeplatają się i stają się źródłem niezmierzonej satysfakcji.

Kolejnym niezwykłym punktem na mapie Bajki Pana Kleksa jest Królestwo Bajdocji, czyli idealna strefa dla miłośników wszelkich przygód oraz dla tych, którzy staną na rzęsach, by pomóc Panu Kleksowi w znalezieniu cennych artefaktów. Królestwo podzielone jest na trzy mniejsze strefy – Bajdocję, Apolinary Baj oraz Abecję, która stanowi namiastkę podwodnego świata.

Właśnie w tej strefie dzieci mogą oddać się całkowitemu szaleństwu i zabawie. Miejsce wyposażone jest w takie atrakcje jak Wyspa Wynalazców, zjeżdżalnie, liny, węzły, mapy, łowisko czy ekrany z bajkami. Malowniczy wystrój wnętrz zachwyca i porywa nawet rodziców, którzy chętnie uczestniczą we wspólnej zabawie.

Kolejnym punktem wycieczki po Bajce Pana Kleksa jest Planeta Fantazja, czyli miejsce, w którym odkrywane są wszelkie tajemnice związane z zagadnieniem kosmosu. Wiedzę można zdobywać na statku kosmicznym Voltan II, a następnie sprawdzić właśnie zdobytą wiedzę w konfrontacji z robotem Silverem, którego możemy kojarzyć z filmu “Pan Kleks w Kosmosie”.

Tematyczne strefy są umiejętnie podzielone, dlatego jeżeli nie należymy do amatorów przestrzeni kosmicznej, to z pewnością spodoba nam się strefa poświęcona przyrodzie!

Ostatni Rezerwat Przyrody to idealna strefa dla tych, którzy z ogromnym zainteresowaniem oberwują świat zwierząt i roślin, pragnąc rozwijać swoją wiedzę w tym zakresie. Również w tym miejscu będziemy mogli odebrać nagrody za wszystkie artefakty, których poszukiwaliśmy w trakcie całej wycieczki.

 

Bajka Pana Kleksa to idealna alternatywa na spędzenie wspólnego dnia z całą rodziną, w której dominuje edukacja oraz świetna zabawa. To miejsce, w którym nie sposób się nie zakochać.

Bajka otwarta jest w dni robocze od godziny 9 do 19, a w weekendy od 10-20.

Bilet normalny – od 29 zł. Bilet ulgowy – od 25 zł. Bilet rodzinny – 100 zł.

4.5/5 - (15 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić