5 Wyjątkowych Atrakcji Dla Dzieci w Bieszczadach 🗺️

atrakcje podkarpacie
foto – Pixabay

Wypad w Bieszczady to bez wątpienia świetny pomysł bez względu na porę roku. Prezentują się magicznie zarówno w okresie zimowym, a latem sprzyjają długim wyprawom górskimi szlakami. Ten wyjątkowy region zachwyca pięknymi krajobrazami i zdecydowanie pozwala odpocząć od miejskiego zgiełku. Posiada również niezwykle ciekawą ofertę turystyczną skierowaną do najmłodszych podróżników. Które atrakcje dla dzieci cieszą się największym uznaniem? Oto kilka wybranych propozycji, które warto uwzględnić w swoich planach, podróżując z wymagającymi pociechami.

1. Bieszczadzka kolejka leśna

To bez wątpienia jedna z największych atrakcji Bieszczad, a przy okazji wyjątkowo wygodny i atrakcyjny sposób na zwiedzanie pięknych okolic. Warto dodać, że powstała jeszcze w XIX wieku. Do użytku oddano ją dokładnie w 1898 roku. Tuż po II Wojnie Światowej była wykorzystywana przede wszystkim do trasportu drawna oraz innych ciężkich materiałów. Dopiero w latach dzewięćdziesiątych XX wieku zaczęto pracować nad zmianą profilu działalności kolejki, przekształcając ją sukcesywnie w kolej o charakterze turystycznym. Bieszczadzka kolejka leśna obejmuje dwie trasy. Pierwsza z nich porusza się na linii Majdan-Balnica, a przejazd trwa około dwóch godzin. W trakcie podróży będzie można podziwać przepiękne doliny oraz lasy. Druga trasa rozpoczyna się w Majdanie i kończy w Przysłupiu.

2. Zagroda żubrów w Mucznem

Zagroda żubrów znajduje się pod adresem Stuposiany 4 w Mucznem. To idealna propozycja dla wszystkich miłośników zwierząt. Powierzchnia zagrody liczy sobie około siedmiu hektarów, a zwiedzający będą mieli niecodzienną przyjemność podziwiania tych wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Warto dodać, że na terenie obiektu znajdują się specjalne platformy widokowe pozwalające obserwować żubry z bezpiecznej odległości.

3. Połonina Wetlińska

To bez wątpienia jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w całych Bieszczadach. Połonina Wetlińska jest masywem posiadającym kilka wierzchołków, z których rozpościera się przepiękny widok na górskie krajobrazy. To idealna destynacja dla osób, które pragną poczuć na własnej skórze bieszczadzki klimat i przekonać się o wyjątkowości bieszczadzkiej natury. Również dla dzieci spacer po Połoninie Wetlińskiej będzie wspaniałym doznaniem.

4. Jezioro solina i przejażdżka koleją gondolową

Jezioro Solińskie znajduje się tuż przy miejscowości o nazwie Solina i tak de facto jest zbiornikiem retencyjnym. Nie zmienia to jednak faktu, że w okresie letnim zamienia się w prawdziwy kurort przyciągający wczasowiczów spragnionych wody i słońca. To największy zbiornik w Polsce, a jego powierzchnia liczy sobie ok. 22 kilometrów kwadratowych. To idealna destynacja dla miłośników sportów wodnych. Latem będzie można spróbować swoich sił w windsurfingu i kitesurfingu. Również miłośnicy żeglarstwa będą mogli oddawać się swojej pasji. Warto także skusić się na ekscytującą przejażdżkę koleją gondolową. To idealny sposób na podziwianie pięknych okolic z nieco innej perspektywy.

5. Drezyny rowerowe w Uhercach Dolnych

Drezyny rowerowe w Uhercach Dolnych to fantastyczny sposób na zwiedzanie okolic, zwłaszcza gdy w grę wchodzi podróżowanie z pociechami. Cała trasa liczy sobie nieco ponad czterdzieści kilometrów i przebiega przez najpiękniejsze zakątki. Choć drezyny są czteroosobowe, to jednak tylko dwie osoby mogą pedałować. Osoby zainteresowane powinny sprawdzić rozkład wyjazdów drezyn. W sezonie letnim wyprawy rozpoczynają się o godz. 9:30 i trwają do godzin popołudniowych. W sezonie jesiennym, gdy dzień jest znacznie krótszy, ostatni wyjazd zaczyna się o godz. 14:00. Warto jednak wziąć taką atrakcję pod uwagę, ponieważ podróżowanie w takiej formie będzie źródłem wielkiej radości i satysfakcji dla całej rodziny.

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić