TOP 7 najpiękniejszych polskich miast na city break

City break to coraz popularniejsza forma wypoczynku. To termin, który odnosi się do krótkiego wypadu do innego miasta – najczęściej na weekend. Na mapie Polski znajduje się wiele miejsc, do których warto wybrać się na taki mały urlop. Poznaj siedem najlepszych miast na city break bez potrzeby wyjazdu za granicę!

Wrocław

Listę najpiękniejszych polskich miast na city break otwiera Wrocław. Stolica Dolnego Śląska jest niekiedy nazywana przez turystów „kwiatem Europy” z uwagi na wyjątkową urodę tego miejsca. Pierwsze miejsce w rankingu to nie przypadek – Wrocław oferuje wiele atrakcji dla każdego. To m.in. piękna architektura z lat międzywojennych, ogromne zoo pełne ciekawych gatunków zwierząt czy różne punkty widokowe i muzea. Oprócz tego warto wybrać się do klimatycznego Ogrodu Japońskiego, który stanowi idealne miejsce na wypad z drugą połówką czy spacer z rodziną. Nie można przy tym zapomnieć o wielu interesujących restauracjach, które sprawią, że pobyt w stolicy województwa dolnośląskiego może być niezapomnianym przeżyciem.

Kraków

Dawna stolica Polski od lat przyciąga rzesze turystów nie tylko z kraju, lecz także z innych państw. To miejsce, w którym nie brakuje pięknych zabytków, jak również wydarzeń towarzyskich i kulturowych. Najważniejsze miejsca to oczywiście Rynek Główny, Wawel, Barbakan i całe Stare Miasto, które można przejść tzw. Drogą Królewską, prowadzącą od kościoła św. Floriana aż do zamku. Na jej trasie znajdują się m.in. historyczne kamienice, Kościół Mariacki czy Sukiennice.

Kraków to jednak znacznie więcej niż Stare Miasto. Ciekawymi obszarami są też m.in. Kazimierz i Bulwary Wiślane. Obydwa z nich odznaczają się niepowtarzalnym klimatem i będą świetnym wyborem do spacerów. Ponadto na Kazimierzu i na Podgórzu można znaleźć coraz więcej ciekawych restauracji, dzięki którym Kraków może pochwalić się niezwykle rozbudowaną ofertą gastronomiczną.

Trójmiasto

Trzecie miejsce na liście otrzymuje Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia i Sopot. To miasta, które można zwiedzać oddzielnie albo za jednym razem sprawdzić najlepsze atrakcje w każdym z nich. Wyjątkowy klimat łączy się z niewielką odległością morza i unikatową architekturą. Wśród najważniejszych atrakcji znajdują się sopockie molo, Bulwar Nadmorski, Klif Orłowski i deptak przy ul. Bohaterów Monte Cassino.

Warszawa

Stolicy Polski nikomu nie trzeba przedstawiać. To miasto, w którym ciągle coś się dzieje – będzie to idealny wybór dla osób szukających wrażeń. Wystarczy jedynie sprawdzić, co dostępne jest w Warszawie w dany weekend, a następnie wybrać się na przejażdżkę. Polecamy odwiedzenie Starówki, Pałacu Kultury i Nauki czy też zespołu pałacowo-ogrodowego w Łazienkach. Równie dużo wrażeń mogą jednak dostarczyć mniej popularne rejony stolicy: Warszawa to miejsce, w którym na każdym kroku można znaleźć coś ciekawego.

Lublin

Jedno z największych miast wschodniej części kraju zachwyca klimatem, urokiem i historią. Warto się do niego wybrać, aby zwiedzić m.in. Zamek Lubelski, Trakt Królewski czy Stare Miasto. Dodatkowo ciekawą atrakcją jest Muzeum Wsi Lubelskiej, które zapewnia doznania na cały dzień. W porównaniu z niektórymi miastami w zestawieniu Lublin jest zauważalnie spokojniejszy, ale wciąż będzie świetnym celem na krótką podróż.

Toruń

Kolejne atrakcyjne miejsce na city break to Toruń – miasto, w którym można zachwycić się klimatem, architekturą i… piernikami. To świetna opcja na rodzinny wypad, samodzielną wycieczkę czy też wyjazd z drugą połówką. W Toruniu nie brakuje miejsc do zwiedzenia: można podziwiać miejskie kamienice, oświetlone mury czy Krzywą Wieżę. Do tego warto docenić wiele ciekawych restauracji dostępnych w Toruniu, które serwują kuchnię regionalną z różnych okresów, dzięki czemu stanowią świetną opcję do poznania interesujących dań.

Łódź

Choć Łódź rzadko znajduje się w turystycznych zestawieniach, z pewnością jest to miasto, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu podróży. Z biegiem czasu Łódź stopniowo zrywa ze swoją przemysłową historią i modernizuje kolejne regiony, by dostarczyć kolejne atrakcje dla mieszkańców i turystów. Będąc w mieście znajdującym się w samym środku Polski, zdecydowanie trzeba odwiedzić kompleks OFF Piotrkowska, Księżny Młyn, Plac Wolności i Pas Róży. To miejsca, w których można zachwycić się klimatem, a także spróbować wielu interesujących przysmaków.

PKP wyszukiwarka – szybki sposób na znalezienie pociągu

Chcesz wyjechać na city break, ale nie wiesz, jak zaplanować podróż? Idealnym wyborem dla tras w Polsce będą pociągi PKP – wyszukiwarka EuroPodróże pomoże Ci znaleźć kursy i bilety. Dzięki temu możesz sprawnie dotrzeć do celu i cieszyć się spokojnym wypoczynkiem.

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić