Zoo Człuchów

zoo canpol
foto – Pixabay

Człuchów to miasto położone w województwie pomorskim, które jest siedzibą powiatu człuchowskiego oraz wiejskiej gminy Człuchów. Miasto to nabyło prawa miejsce w połowie XIV wieku. W mieście tym znajduje się wiele zabytków i innych atrakcji turystycznych. Obok tych najsłynniejszych miejsc istnieją również mniej znane, choć równie warte odwiedzenia i poznania. Jednym z takich miejsc jest niewątpliwie Zoo w Człuchowie. To miejsce ciekawe z wielu różnych względów.

Zoo Człuchów jest częścią kompleksu Canpol i znajduje się obok centrum rozrywki. Miejsce to usytułowane jest blisko trasy. Z pewnością ogromnym plusem tego miejsca jest to, że jest ono bezpłatne i dostępne dla wszystkich. Może stanowić zatem świetne miejsce na postój podczas podróży samochodem, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, a także wszystkich tych, którzy kochają zwierzęta i chcą podziwiać je w miejscach, które są tym zwierzętom przyjazne.

Zoo w Człuchowie to schronienie dla około 100 zwierząt, wśród których wyróżnia się 39 gatunków. Można spotkać tu m. in. lamę, wielbłąda, kangura rudego, zebrę, żyrafę, lwa afrykańskiego, antylopę, żubra, daniela i wiele, wiele innych. Dużą atrakcją tego miejsca, zwłaszcza dla małych dzieci, jest karmienie niektórych zwierząt, takich jak owce, króliki czy kozy, które przebywają w tzw. ,,Małym zoo”. Dzieci mogą również cieszyć się tam jazdą na kucykach. Zoo w Człuchowie jest również właściwym miejscem dla wszystkich miłośników ryb i podwodnego życia. Znajduje się tam mnóstwo akwariów z różnymi gatunkami żyjącymi w wodzie.

Na uznanie z pewnością zasługuje fakt, że Zoo w Człuchowie wzięło udział w akcji ratunkowej tygrysów. Zoo przyjęło tygrysy, które były przewożone w bardzo złych warunkach. Pracownicy zoo dokonali również wszelkich starań, by tygrysy wróciły do swojej dawnej formy po tych traumatycznych przeżyciach.

Warto wspomnieć również, że obok zoo znajduje się także park rozrywki, czyli miejsce, które przydatne będzie zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy z dziećmi. Znajduje się tam masa atrakcji, które zapewniają dawkę niezapomnianych emocji, choć są również dobrze dostosowane do wieku dzieci. Takie połączenie wydaje się być świetnym rozwiązaniem, gdyż dostarcza wielu różnych form rozrywki, co sprawia, że wiele osób, przyjeżdżając do tego miejsca, może być zadowolonych, a szczególnie dzieci. Oprócz tych atrakcji na tym terenie znajduje się hotel, centrum handlowe i restauracja, co zapewnia odwiedzającym je grupom wszystko, czego będzie im potrzeba.

4.3/5 - (22 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić