Wieża widokowa Krynica Zdrój – Informacje i Ciekawostki

wieża widokowa krynica-zdrój
foto – Autorstwa Wiesław Prządka muzyk – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=108145779

Krynica Zdrój to ciekawa miejscowość turystyczna, leżąca w województwie małopolskim. Miasto to kojarzy się przede wszystkim z leczniczymi źródłami ale to nie jedyna atrakcja turystyczna tego miejsca. Z pewnością warta uwagi jest Wieża Widokowa położona w koronach drzew wraz z ścieżką spacerową drewnianą ścieżką na wysokości korony drzew.

Czym wyróżnia się Wieża Widokowa?

Wieża Widokowa w Krynicy Zdroju to jedna z najbardziej znanych w Polsce atrakcji dla dzieci i dorosłych. To najwyższy tego typu obiekt na terenie kraju, w całości wieża ta została zaprojektowana i zbudowana przez polskich architektów i projektantów. Wieża ta jest bardzo charakterystyczna, w całości jest zbudowana z wysokiej jakości drewna. Jest ona bardzo solidna, wytrzymała i odporna na działanie żywiołów i innych czynników zewnętrznych. Wysokość tej wieży to prawie 50 metrów. Jest ona zlokalizowana na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena w rejonie Jaworzyny Krynickiej. Aby wejść na Wieżę Widokową trzeba przejść po drewnianej ścieżce, już samo wyjście po tej stromej – mierzącej 1030 metrów ścieżce jest nie lada wyzwaniem i ciekawych przeżyciem. Ścieżka ta jest w całości wykonana z drewna akacjowego i prezentuje się bardzo efektownie. Ponadto podczas wspinaczki można podziwiać przepiękną okolicę, zwłaszcza na wysokości korony drzew. Drzewa których korony można podziwiać spacerując po ścieżce, to przede wszystkim świerki, jodły oraz buki.

Wyjazd na wieżę kolejką

Osoby, które nie mają tyle sił i energii by pieszo wejść na wieżę widokową, mogą skorzystać z kolejki Doppelmayr. To kolejka krzesełkowa – 6cio osobowa. Jest ona wzorem nowoczesnego budownictwa, ma nie tylko efektowny wygląd ale posiada też osłony przeciwwiatrowe, które szczególnie przydają się na dużej wysokości. Wyjazd taką kolejką dostarcza miłych wrażeń, kolejka wyjeżdża dosyć wolno można więc spokojnie pooglądać widoki i nacieszyć się jazdą.

Zjeżdżalnia dla dzieci

Na szczycie wieży widokowej, zamontowano 60 metrową zjeżdżalnię dla dzieci. Zjeżdżalnia ta jest dużą atrakcją dla każdego dziecka. Ze zjeżdżalni można zjechać dowolną ilość razy a później znowu wyjechać kolejką krzesełkową na górę. Dzieci mogą też wyjechać na wieżę widokową wypożyczonym rowerkiem, to także będzie dla nich ciekawa atrakcja. Cała trasa jest w stosowny sposób zabezpieczona specjalnymi siatkami, dzięki nim każdy zwiedzający może być spokojny o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.

Koszty zwiedzania

Wieżę Widokową można zwiedzać przez cały rok od godziny 9.00 do 19.00. Koszt zwiedzania zależy od kilku kwestii. W wielu sytuacjach można uzyskać atrakcyjną zniżkę.

Cennik:

Dzieci do lat 3 wchodzą na wieżę widokową za darmo
Wypożyczenie rowerka dla dziecka 20zł

– Wejście na Wieżę widokową: bilet normalny – 39 zł, ulgowy – 32 zł

– Wejście na Wieżę widokową + wjazd koleją krzesełkową kosztuje: bilet normalny – 57 zł, ulgowy – 47 złotych

– Wejście na Wieżę widokową + wjazd i zjazd koleją krzesełkową: bilet normalny – 69 zł, ulgowy – 55 zł

– Zjeżdżalnia – 1 zjazd 9zł
– pakiet 6 zjazdów 50 zł

– Bilet rodzinny – 2 dzieci + 2 dorosłych + wjazd i zjazd koleją krzesełkową – 199 zł
– 1 dziecko + 2 dorosłych + zjazd i wjazd koleją krzesełkową – 179 zł

– Wyjazd kolejką normalny – 18 zł, ulgowy – 15 zł
– Zjazd kolejką normalny – 18 zł, ulgowy – 15 zł
– Wjazd i zjazd kolejką normalny – 32 zł, ulgowy – 25 zł

Przewodnik dla grup zorganizowanych – 90 zł + opiekun gratis przy 10 osobach

– Warsztaty dla dzieci (grupy przedszkolne i wczesnoszkolne). Czas trwania 60 min (grupa do 15 osób) – 200 zł
– Warsztaty dla dzieci (klasa 4-8). Czas trwania 90 min (grupa do 15 osób) – 200 zł

5/5 - (4 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić