Termy Chochołów 🗺️ Informacje i Ciekawostki

termy chochołów
foto – Autorstwa Aotearoa – Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7710138

Chochołów to nieduża małopolska wieś, która przed 2016 rokiem słynęła z niewielkiego powstania (1846) przeciwko Austriakom, wydania znanego skoczka narciarskiego – Roberta Matei i pięknej drewnianej zabudowy. Znacznej atrakcyjności temu miejscu dodało otwarcie Term Chochołowski – prężnie działającego ośrodka o niezmiernie bogatej ofercie.

1. Bogata oferta biletowa powoduje, iż każdy znajdzie coś dla siebie – w zależności terminu czy chęci korzystania z konkretnych atrakcji. Nie brakuje różnorakich ulg, karnetów i biletów rodzinnych, a bon turystyczny można wykorzystać właśnie tutaj.

2. Blisko 3000 metrów kwadratowych lustra wody i 30 basenów czynią Termy Chochołowskie największym tego typu obiektem w Polsce. Woda pozyskuje się z głębokości ponad 3500 metrów przez co jest bogata w minerały takie jak sód, magnez, siarka, wapń – korzystnie wpływające na zdrowie. Pierwotna temperatura wody wynosi przeszło 80 stopni Celsjusza.

3. Ośrodek czynny w godzinach 8-22, każda z atrakcji dostępna jest przez większość doby, nawet w święta.

4. Chochołowska normobaria to prozdrowotna komora ciśnieniowa poprawiająca kondycję psychofizyczną, wspomagająca odporność i działająca korzystnie w osteoporozie i osteopatii, a ciśnienie w niej wynosi około 1500 hPa.

5. Na zewnątrz mieszczą się dwa duże baseny o łącznej powierzchni blisko 1500 metrów kwadratowych i głębokości 120 cm oraz 125 cm. Miłośnicy piasku mogą spacerować po specjalnie zaprojektowanej plaży mierzącej ponad 120 metrów.

6. Dodatkowymi atrakcjami zewnętrznych basenów jest m.in. sztuczna fala, dysze wodne, rwąca rzeka, bar wodny czy też siatka wspinaczkowa.

7. Posiadają one trzy zjeżdżalnie o łącznej długości 318 metrów, najdłuższa z nich – zjeżdżalnia pontonowa mierzy 164 metry, z kolei pasjonaci wrażeń ekstremalnych mogą skorzystać ze zjeżdżalni z zapadnią, ta mierzy 74 metry. Obok znajduje się plac zabaw z licznymi wodnymi rozrywkami.

8. Klienci preferujący wody termalne pod dachem, mają do dyspozycji baseny wewnątrz. Dwa duże są ze stanowiskami masażu.

9. Zwolennicy jacuzzi mają do wyboru 6 małych, jeden średni i jeden duży basen jacuzzi, ten ostatni o powierzchni 79 metrów kwadratowych. Ponadto Termy Chochołowskie oferują jacuzzi solankowe, w którym mamy do dyspozycji 16 metrów kwadratowych lustra wody.

10. Szukający sportowych wyzwań znajdą je w basenach sportowy, ośrodek posiada takie dwa, większy z nich ma długość 25 metrów i posiada 4 tory.

11. Obok kojących kąpieli solankowych można skorzystać również z kąpieli siarczkowych – wskazanych dla pacjentów zmagających się z licznymi problemami zdrowotnymi.

12. Spontaniczny wypad do Term Chochołowskich nigdy nie będzie wiązał się z zakłopotaniem spowodowanym zapominalstwem, ponieważ na terenie ośrodka działa sklep wyposażony we wszelkiego rodzaju niezbędne artykuły – stroje i przeróżne akcesoria pływackie.

13. Z myślą o najmłodszych klientach powstała Strefa Małego Dziecka, w której znajduje się niecka basenowa o głębokości 30 cm, brodzik dla najmniejszych i wewnętrzny plac zabaw.

14. Dla nieco starszych – Strefa Dużego Dziecka ze zjeżdżalniami i łaźnią parową.

15. Rodzice pragnący skorzystać z kawiarni, mogą zostawić dziecko zaraz obok – w pokoju zabaw Akwarium, nie tracąc go z oczu.

16. Termy Chochołowskie mogą poszczycić się największym na Podhalu saunarium, w którym znaleźć można m.in. sauny suche i parowe, saunę aromatyczną, saunę na podczerwień czy saunę bio z jałowcem. Wielbiciele Tatr mogą skorzystać z Sauny Widokowej, podziwiając przy tym uroki natury. Warty odnotowania – Sauna Bar serwuje pyszne przekąski i orzeźwiające napoje.

17. Strefa SPA charakteryzuje się przeogromną ofertą – od klasycznych masaży poprzez takie z wykorzystaniem gorących kamieni, olejków eterycznych po szereg zabiegów kosmetycznych, pielęgnacyjnych, a także fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Łącznie oferta obejmuje około 70 różnych zabiegów, a część z nich może być personalizowana.

18. Część ośrodka stanowi Chochołowskie Centrum Sportu, w skład którego wchodzą: siłownia i sala fitness. Regularnie organizowane są zajęcia grupowe, a preferujący zajęcia indywidualne mogą wybrać trening personalny pod okiem profesjonalisty.

19. W Termach Chochołowskich zlokalizowanych jest kilka punktów gastronomicznych, są również sale bankietowe, w których można organizować różnorakie wydarzenia – konferencje, chrzciny, wesela, komunie itd. Termy oferują szeroką pomoc w nadaniu imprezie wyjątkowego charakteru. Największa sala bankietowa może pomieścić 500 osób.

20. Ośrodek współpracuje z licznymi przybytkami noclegowymi w okolicy, co ułatwia pobyt – podobnie jak duży parking. W pobliżu znajdują się dwie stacje ładowania samochodów elektrycznych.

3.9/5 - (51 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić