Termy Tarnowo Podgórne – Informacje i Ciekawostki

termy w polsce

Tarnowo Podgórne jest niewielką miejscowością w powiecie poznańskim, którego początki sięgają XIII wieku. Oddalone zaledwie o kilka kilometrów od Poznania stanowi część aglomeracji. Choć z pewnością warto obejrzeć tutaj zabytkowy gotycki kościół, a wielu turystów przyciągają również piwnice celne z XIX wieku, najważniejszą atrakcją tej miejscowości jest Aquapark Tarnowskie Termy.

Największe atrakcje parku wodnego

Tarnowskie Termy to duży kompleks wodny, który zapewnia wielogodzinny relaks i doskonałą rozrywkę dla całej rodziny. Najważniejszą z atrakcji jest rozległy basen solankowy, którego woda ma leczniczy wpływ na zdrowie. Zasilany jest wodą geotermalną, której temperatura wynosi 47,5 stopnia, a wysoka zawartość różnych pierwiastków wpływa ona pozytywnie na rehabilitację oraz profilaktykę różnych chorób i dolegliwości (m.in. bóli reumatycznych czy autoimmunologicznych schorzeń skórnych).

Drugim dużym zbiornikiem na terenie Tarnowskich Term jest strefa zabaw i sportu. W jej skład wchodzi oddzielny basen sportowy oraz duży zbiornik pełen atrakcji nie tylko dla najmłodszych. Znajdują się tu m.in. kurtyny wodne, strumienie masujące, płytki brodzik dziecięcy w kształcie statku oraz multimedialna zjeżdżalnia, która zadowoli nawet najbardziej wymagających miłośników wyrzutu adrenaliny.

Kolejną częścią obiektu jest strefa saun, gdzie znajdziemy m.in. suchą saunę fińską, turecką łaźnię parową i saunę na podczerwień. Znajduje się tu również Słoneczna Łąka czyli miejsce, w którym możemy poczuć się jak na łonie natury dzięki efektom świetlnym, zapachowym i dźwiękowym, a dodatkowo zapewnić sobie delikatną opaleniznę.

W Aquaparku znajduje się także salon SPA oraz siłownia i sala sportowa, w której odbywają się zorganizowane zajęcia sportowe. W obiekcie mieści się bistro, które specjalizuje się w kuchni z całego świata, zakupić tu można również kanapki i sałatki.

Tarnowskie Termy – informacje praktyczne

Aquapark Tarnowskie Termy mieści się przy ulicy Nowej 54. Bilety godzinne kosztują 16zł (bilet normalny) i 12zł (bilet ulgowy). Dodatkowo płatne są niektóre atrakcje, takie jak Słoneczna Łąka (5zł za 20 minut relaksu). Bezpośrednio przed obiektem znajduje się bezpłatny parking dla gości.

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić