Termy Tarnowo Podgórne – Informacje i Ciekawostki

termy w polsce

Tarnowo Podgórne jest niewielką miejscowością w powiecie poznańskim, którego początki sięgają XIII wieku. Oddalone zaledwie o kilka kilometrów od Poznania stanowi część aglomeracji. Choć z pewnością warto obejrzeć tutaj zabytkowy gotycki kościół, a wielu turystów przyciągają również piwnice celne z XIX wieku, najważniejszą atrakcją tej miejscowości jest Aquapark Tarnowskie Termy.

Największe atrakcje parku wodnego

Tarnowskie Termy to duży kompleks wodny, który zapewnia wielogodzinny relaks i doskonałą rozrywkę dla całej rodziny. Najważniejszą z atrakcji jest rozległy basen solankowy, którego woda ma leczniczy wpływ na zdrowie. Zasilany jest wodą geotermalną, której temperatura wynosi 47,5 stopnia, a wysoka zawartość różnych pierwiastków wpływa ona pozytywnie na rehabilitację oraz profilaktykę różnych chorób i dolegliwości (m.in. bóli reumatycznych czy autoimmunologicznych schorzeń skórnych).

Drugim dużym zbiornikiem na terenie Tarnowskich Term jest strefa zabaw i sportu. W jej skład wchodzi oddzielny basen sportowy oraz duży zbiornik pełen atrakcji nie tylko dla najmłodszych. Znajdują się tu m.in. kurtyny wodne, strumienie masujące, płytki brodzik dziecięcy w kształcie statku oraz multimedialna zjeżdżalnia, która zadowoli nawet najbardziej wymagających miłośników wyrzutu adrenaliny.

Kolejną częścią obiektu jest strefa saun, gdzie znajdziemy m.in. suchą saunę fińską, turecką łaźnię parową i saunę na podczerwień. Znajduje się tu również Słoneczna Łąka czyli miejsce, w którym możemy poczuć się jak na łonie natury dzięki efektom świetlnym, zapachowym i dźwiękowym, a dodatkowo zapewnić sobie delikatną opaleniznę.

W Aquaparku znajduje się także salon SPA oraz siłownia i sala sportowa, w której odbywają się zorganizowane zajęcia sportowe. W obiekcie mieści się bistro, które specjalizuje się w kuchni z całego świata, zakupić tu można również kanapki i sałatki.

Tarnowskie Termy – informacje praktyczne

Aquapark Tarnowskie Termy mieści się przy ulicy Nowej 54. Bilety godzinne kosztują 16zł (bilet normalny) i 12zł (bilet ulgowy). Dodatkowo płatne są niektóre atrakcje, takie jak Słoneczna Łąka (5zł za 20 minut relaksu). Bezpośrednio przed obiektem znajduje się bezpłatny parking dla gości.

5/5 - (3 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić