Atrakcje Stepnica 2024 – Co Warto Zwiedzić w Okolicy ?

fotografia by Kapitel / Wikipedia

Urokliwa Stepnica, to niewielka, stara osada rybacka leżąca w województwie zachodniopomorskim, położona nad Zalewem Szczecińskim. Choć nie ma bezpośredniego dostępu do morza, turyści wybierają Stepnicę głównie ze względu na spokojna i urokliwą okolicę, oraz niedużą odległość od popularnych, nadmorskich miejscowości .

Atrakcje Stepnicy

Plaża w Stepnicy, nie jest zbyt duża, ale dzięki kameralnemu charakterowi tej miejscowości, nie jest zbyt oblegana. Można tutaj wypożyczyć sprzęt wodny i wypuścić się na wody Zalewu Szczecińskiego.

W pobliżu plaży znajduje się ciąg spacerowy, którym można pospacerować oraz molo w kształcie litery T.  Ma ono 160 metrów długości. Zarówno ciąg spacerowy jak i molo, są świetnymi miejscami na podziwianie zatoki oraz jednostek wodnych znajdujących się na niej.

Swoistą atrakcję Stepnicy jest Tawerna Panorama. Położona niedaleko plaży oraz mola. Jeśli chcesz zjeść w tej miejscowości to zdecydowanie warto tutaj zajrzeć.

Stepnica – Co warto zobaczyć w okolicy ?

Stepnica może być też dobrą bazą wypadową do pobliskich miejscowości. Leży ona przecież między Międzyzdrojami a Szczecinem i do obydwu miast dojedziemy w mniej niż godzinę.

Gdzie zatem warto pojechać, wypoczywając w Stepnicy? Najlepsze, nadmorskie miejscowości w pobliżu Stepnicy, z licznymi atrakcjami turystycznymi.

Świnoujście

Świnoujście jest miastem, składającym się z 44 wysp, na których nie brakuje atrakcji turystycznych, o różnym charakterze. Do najbardziej popularnej, oraz chętnie odwiedzanej atrakcji zalicza się Stawa Młyny. Ten wyjątkowy punkt nawigacyjny, znajduje się na końcu Falochronu Zachodniego., Zbudowano go w kształcie wiatraka, który stał się jednym z symboli Świnoujścia. Do Stawa Młyny, prowadzi utwardzona, szeroka droga, dlatego tak chętnie spacerują tam turyści, chcący podziwiać z bliska ten wyjątkowy znak nawigacyjny.

Fort Gerharda to kolejna atrakcja, która przyciąga setki turystów. Ten wyjątkowy, historyczny obiekt, wyposażony w wiele rekwizytów, tworzy wspaniałą atrakcję, głównie dla miłośników historii.

Promenada, to kolejne ciekawe miejsce, pełne różnorodnych, podświetlonych fontann. Wieczorem, miejsce staje się wyjątkowo urokliwe, dlatego chętnie spacerują po niej turyści.

Międzyzdroje

Międzyzdroje to niewielkie, jednak stale zatłoczone miasto, kusi niesamowitymi krajobrazami oraz licznymi atrakcjami. Główną atrakcją tego miasta jest Molo, do którego cumuje statek piracki. Spacerując po drewnianej konstrukcji, nie tylko można podziwiać krajobraz, ale również napić się kawy, czy zjeść pyszne ciasto. To obowiązkowy punkt na mapie turystycznej.

Nieopodal Molo, znajduje się słynna Aleja Gwiazd. To właśnie tam, w chodniku odciśnięte zostały dłonie najsłynniejszych, polskich gwiazd. Spacerując, można więc spróbować dopasować wielkość swojej dłoni, do któreś należącej do gwiazd.

Zostając w centrum Międzyzdrojów, warto odwiedzić dom do góry nogami. Ta wyjątkowa budowla nie tylko wygląda oryginalnie, ale również pozwala ponieść się wyobraźni. Zwiedzanie z dziećmi, z pewnością zakończy się uśmiechem.

Międzywodzie

Międzywodzie to już ostatnia propozycja nadmorskiej miejscowości, którą warto zwiedzić będąc w Stepnicy.

Do największej atrakcji zalicza się nic innego jak piękna, zadbana i piaszczysta plaża. Tak samo jak w innych nadmorskich miejscowościach, znajduje się tu strzeżone kąpielisko, a teren otaczają piękne, zielone wydmy.

Dla osób, które nie tylko liczą na odpoczynek na plaży, czeka między innymi Bałtycki Park Edukacyjny. Atrakcja ta, to ogromny, ogólnodostępny park, w którym znajdują się liczne rekwizyty, nawiązujące do fauny i flory Morza Bałtyckiego, plac zabaw z przeszkodami oraz plenerowa siłownia. Miejsce dostosowane jest dla osób w każdym wieku, dlatego można tam spędzić miło czas całą rodziną.

Nic tak nie odpręża, jak odpoczynek na świeżym powietrzu, dlatego dla wszystkich miłośników zabawy plenerowej, idealnym miejscem na spędzenie wolnego czasu jest Przystań Jachtowa, mieszcząca się nad Zalewem Kamieńskim. Prócz podziwiania cumujących jachtów, można wypożyczyć tu liczny sprzęt wodny, zażyć orzeźwiającej kąpieli lub pospacerować wzdłuż linii brzegowej.

Dzięki licznym atrakcją turystycznym, doskonale dopasowanych do potrzeb każdego turysty, wypoczynek w okolicy Stepnicy, to czysta przyjemność, Prócz podziwiania niezwykłych widoków, panuje tu cisza, spokój, dzięki czemu można szybko zregenerować siły i nagrać ochoty na zwiedzanie pobliskiej okolicy.

Bliska odległość do Zalewu oraz Morza Bałtyckiego, umożliwi przyjemne spędzenie czasu z dziećmi, które jak nikt inny, uwielbiają kąpiele i promienie słoneczne. Jeśli zastanawiasz się nad idealnym miejscem na długo wyczekiwany urlop, to koniecznie wybierz się do województwa zachodniopomorskiego, gdzie z pewnością każde wczasy będą udane.

Po więcej informacji warto zajrzeć tutaj

4/5 - (54 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić