Sea Park Sarbsk

Sea Park
foto poglądowe – Pixabay

Park rekreacyjno-edukacyjny Sea Park w Sarbsku to połączenie wiedzy, zabawy i nowoczesnych technologii, dzięki którym możliwe jest poznanie świata morskich zwierząt. Charakter obiektu jest niepowtarzalny, ponieważ jest to jedyny obiekt w Polsce, w którym można poznać jednocześnie faunę i florę podwodnego świata, ale również kulturę i dzieje Pomorza. Dzięki takiemu urozmaiceniu istnieje szansa granicząca z pewnością, że każdy znajdzie tutaj coś, co go zainteresuje. Wszystko to w oparach wielkiej wiedzy na temat mórz, oceanów i Pomorza.

Park odnajdziemy osiem kilometrów od niezwykle popularnej pośród polskich urlopowiczów Łeby. Celem parku jest umiejętne i proporcjonalne połączenie świetnej zabawy z edukacją. W tym miejscu można nie tylko świetnie spędzić czas, ale przede wszystkim odkryć wiele tajemnic mórz i oceanów. Szereg atrakcji i silne wrażenie sprawią, że zdobyta wiedza na długo pozostanie w pamięci.

Sercem parku jest fokarium, które jest największym w Polsce, gdzie o określonych godzinach odbywa się trening oraz karmienie fok. Te naturalne czynności stanowią cudowny spektakl. W fokarium znajdują się dwa gatunki fok, które naturalnie występują w Morzu Bałtyckim, a są to foka szara oraz foka pospolita. Ponadto można tu również zobaczyć kotiki południowoamerykańskie oraz uchatki kalifornijskie. Mamy więc tutaj iście międzynarodowe towarzystwo, od którego wprost nie sposób oderwać oczu. Urocze foki potrafią oczarować nie tylko dzieci, ale również dorosłych.

Na terenie parku znajduje się Oceanarium Prehistoryczne 3D, które zabierze nas w daleką podróż do przeszłości, podczas której zobaczymy, jak wyglądały głębiny morskie w prehistorii. Jest to wyjątkowe doświadczenie i lekcja o zamierzchłych czasach, kiedy w głębi mórz i oceanów żyły niesamowite i nieistniejące już stworzenia. Przodkowie ryb i ssaków, które znamy i dziś, pokazują nam, jak wielką rolę odegrały tutaj ewolucja i czas. Równie ciekawym przeciwieństwem Oceanarium Prehistorycznego jest Real Ocean 3D, w którym można na pokładzie łodzi podwodnej podziwiać współczesny podwodny świat. Wycieczki te dzięki świetnym efektom tworzą wrażenie przemierzania morskich głębin tuż obok wspaniałych stworzeń, o których możemy przy okazji sporo się nauczyć.

Błękitek Live Show to show wieloryba, który chętnie dyskutuje z dziećmi na różna pytania i potrafi je rozbawić, opowiadając niezwykłe historie o tajemnicach oceanu. Dodatkową atrakcją jest tutaj Park Makiet Zwierząt Morskich, w którym można spacerować między wielkimi modelami różnych ryb i ssaków w naturalnych rozmiarach. Jest to, oczywiście, świetne miejsce na wykonanie wielu zabawnych zdjęć, a scenografia sprzyja kreatywności.

Nieco starszym gościom parku może przypaść do gustu Muzeum Marynistyczne, w którym znajdują się tematyczne artefakty i wyroby rękodzielnicze, oraz Park Miniatur Latarni Morskich, gdzie można z bliska zobaczyć miniaturki wszystkich latarni polskiego wybrzeża. Wrak na Wspak – Galeon Solen to statek, który stoi do góry nogami i jest kopią szwedzkiego statku, który brał udział w bitwie pod Oliwą.

Najmłodsze dzieci mają tutaj do dyspozycji place zabaw, a pośród nich Gaj Małego Pirata z labiryntami, basenami z kulkami i zjeżdżalniami. W pobliżu znajduje się Park Zręcznościowo-Linowy Małego Pirata oraz Podwodna Przygoda, gdzie spotkać można rekina. Na terenie kompleksu znajdują się liczne punkty gastronomiczne, gdzie można zatrzymać się na obiad po kilku godzinach mocnych wrażeń, oraz Kolejka Pirata. Dzięki wielu atrakcjom i udogodnieniem Sea Park jest cudownym miejscem na wycieczkę w gronie rodzinnym.

4.2/5 - (20 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić