Mechelinki 🗺️ Atrakcje 2023 • 10 pomysłów na Mechelinki

Mechelinki
Mechelinki zimą / foto – CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=537650

Mechelinki to stara wieś kaszubska położona w województwie pomorskim. Na terenie wsi znajdują się między innymi przystań rybacka, targ rybny i piaszczysta plaża. Miejscowość ta cieszy się dużą popularnością w sezonie letnim, ponieważ ma bogatą historię i dostęp do morza, ale też stanowi idealną bazę wypadową do pobliskich miejscowości.

Co warto robić w Mechelinkach i okolicy? Poniżej znajdują się wybrane propozycje.

1. Rezerwat przyrody Mechelińskie Łąki

Rezerwat przyrody Mechelińskie Łąki znajduje się na Pobrzeżu Kaszubskim i jest miejscem, w którym można podziwiać unikatową faunę i florę. Do rzadkich roślin, które tutaj występują, należą rośliny solniskowe oraz mikołajek nadmorski. Miejsce to jest zaś przede wszystkim domem dla takich ptaków, jak żuraw, kropiatka czy błotniak stawowy.

2. Molo w Mechelinkach

Molo w Mechelinkach to miejsce, które wprost zaprasza do spacerów o wschodzie i zachodzie słońca. Rozpościera się z niego piękny widok na Morze Bałtyckie, po zachodzie słońca jest efektownie oświetlone. Miejsce to zachwyca urodą o każdej porze roku.

3. Skansen Rybacki w Mechelinkach

Skansen Rybacki w Mechelinkach to miejsce, które spodoba się nie tylko fanom rybołówstwa, ale również miłośnikom historii. Znajdują się tutaj eksponaty świadczące o bogatej kulturze regionu. Dzięki nim można przekonać się, jak wyglądało życie rybaków w poprzednich epokach.

4. Cypel Rewski

Cypel Rewski jest piaszczystym półwyspem o długości jednego kilometra. Został utworzony przez prąd morski, który płynie wzdłuż brzegów Zatoki Gdańskiej. To miejsce, w którym można spacerować w stronę Morza, mając je jednocześnie po obu stronach. Widoki są piękne o każdej porze dnia, dlatego fani spacerów często tu zaglądają.

5. Kępa Redłowska

Kępa Redłowska to rezerwat przyrody znajdujący się w granicach Gdyni. Rezerwat został utworzony tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej, a celem jego powstania była chęć ochrony unikatowej roślinności. Żyją tutaj również kormorany, łabędzie i kilka gatunków mew.

7. Klif w Mechelinkach

Klif w Mechelinkach to miejsce, w którym Kępa Oksywska schodzi do Zatoki Puckiej. Ma wysokość niemal trzydziestu metrów i jest jedynym klifem na polskim wybrzeżu, na który można wjechać samochodem. To idealne miejsce dla właścicieli kamperów, którzy chcą witać i żegnać każdy dzień patrząc na Morze Bałtyckie. Naturalnie, miejsce to stanowi również świetny punkt widokowy dla spacerowiczów.

8. Restauracja Winnica Nawrot 

Na szczycie klifu w Mechelinkach znajduje się restauracja Winnica Nawrot. To atrakcyjne i przestronne miejsce, w którym można skosztować największych rarytasów kuchni regionalnej. Można tutaj również organizować małe i duże imprezy okolicznościowe.

9. Stadniny koni

W samych Mechelinkach znajduje się kilka stadnin koni, które oferują nie tylko naukę jazdy dla początkujących i dzieci, ale również przejażdżki dla doświadczonych. Możliwa jest zatem jazda konna po plaży, która robi szczególne wrażenie o zachodzie słońca.

10. Szprot Przez Płot

Szprot Przez Płot to popularna restauracja w Mechelinkach, znajdująca się tuż przy deptaku. W karcie dań znajdują się między innymi wyśmienita zupa rybna i szereg smażonych ryb do wyboru. Można również zamówić kalmary i szproty na wynos.

 

4.3/5 - (7 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić