Galaxy Szczecin

galaxy szczecin
foto – Autorstwa Hoa binh – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73766258

Centrum Galaxy w Szczecinie to prawdziwa duma tego miasta. Jest to miejsce, do którego tłumnie podążają każdego dnia całe rodziny, by móc spędzić w nim chociaż trochę swojego czasu. Dlatego warto zapoznać się z ciekawostkami na temat tego miejsca, by bliżej je poznać i zrozumieć, skąd bierze się taki fenomen i ogromne zainteresowanie nim.

1. Centrum Galaxy w Szczecinie słynie z tego, że obecnie jest to największe centrum handlowo-rozrywkowe w regionie zachodniopomorskim.

2. Sama jego lokalizacja jest doskonała szczególnie dla mieszkańców Szczecina, gdyż owo centrum znajduje się w samym środku miasta, przy jednym z głównych węzłów komunikacyjnych.

3. To także miejsce, gdzie zadbano o osoby o ograniczonej możliwości ruchowej, czyli, krótko mówiąc, o osoby niepełnosprawne. Otóż przyjęte tam komunikacyjne rozwiązania umożliwiają całkowity dostęp do wszystkich znajdujących się tam funkcji, jak i również na wszystkie poziomy.

4. Na uwagę zasługuje również znajdująca się w samym środku starej części owego centrum 21-metrowa fontanna. Otóż jest to największy tego typu obiekt w całym regionie.

5. Interesujący jest również fakt, iż oba budynki, zarówno stara, jak i również nowa część wspólnie składają się na jedną bryłę centrum i do tego przykryte są szklanymi kopułami.

6. Sama ta kopuła robi ogromne wrażenie z powodu ciekawostki na jej temat. Otóż ta szklana kopuła, która przykrywa tę nową część centrum, posiada aż 43 metry średnicy, co sprawia, że jest o 3 metry szersza, niż ta, która znajduje się w berlińskim Reichstagiem.

7. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na terenie owej galerii jest siłownia Calypso. To doskonałe miejsce dla każdego, kto chce popracować nad swoją kondycją, lub wyrobić lepszą sylwetkę.

8. Dla każdego, kto marzy o rozerwaniu się po ciężkim dniu pracy, idealnym miejscem jest Mk bowling. To doskonałe miejsce z wieloma torami do kręgli, stołami do bilarda i innymi rozrywkami, które zachwycą każdego, kto tylko tam spędzi swój wolny czas.

9. Centrum Galaxy słynie również z tego, że posiada multum miejsc, gdzie można zjeść coś ciepłego, słodkiego, czy tylko to, czego dusza zapragnie.

10. Owo centrum posiada również Multikino, które jest najnowocześniejsze na terenie regionu zachodniopomorskiego.

3.5/5 - (40 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić