8 Najpopularniejszych Atrakcji w Mieście Eindhoven

fotografia – Pixabay

Eindhoven to miasto w południowej Holandii, które od kilku lat jest coraz modniejszym celem podóży w związku z tym, że tanie lotnicze zaoferowały rejsy w korzystnych cenach między wieloma miastami europejskimi a Eindhoven. Miasto to kojarzy się przede wszystkim z siedzibą koncerny Philips oraz zakładami, w których produkuje się między innymi radia, telewizory, sprzęt medyczny czy samochody. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom – leżące nad rzeką Dommel miasto ma prawa miejskie od XIII wieku, a więc odrobinę przygotowany turysta bez problemu odnajdzie tutaj mnóstwo pamiętek po minionych epokach, a także inne atrakcje. Jakie miejsca warto odwiedzić i co trzeba zobaczyć, podczas wycieczki do Eindhoven?

1. DAF Museum

DAF Museum  to muzeum idealne dla miłośników motoryzacji, gdzie znajdują się rozległe wystawy poświęcone ciężarówkom i nie tylko. Wszystkie auta są chronologicznie poustawiane, na co pozwala ogromna przestrzeń dwupiętrowej hali. Różnorodność samochodów tej marki sprawia, że miejsce to nie będzie ciekawe tylko dla wielbicieli DAF, ale również dla zwykłych turystów. Z pewnością przypadnie ono do gustu najmłodszym gościom.

2. Down Town Gourmet Market

Down Town Gourmet Market to ogromne i niezwykle klimatyczne miejsce, w którym można skosztować potraw absolutnie wszystkich kuchni świata. Wielkie urozmaicenie powoduje, że ludzie bardzo chętnie tu wracają, aby kosztować nowych dań. Miejsce jest przyjazne dla dzieci i świetnie nadaje się również na spacer w ciągu dnia, który można przerwać, siadając na kawie w jakimś przytulnym zakątku Down Town Gourmet Market. Dla poszukiwaczy kulinarnych przygód z pewnością zabraknie czasu, by skosztować tych niezwykłych potraw. Można tutaj zamówić dania kuchni orientalnej, latynoskiej, polskiej, islandzkiej czy francuskiej. Im dziwniej, tym lepiej, dlatego wielu ludzi traktuje obiady i kolacje w tym miejscu jako wyzwanie.

3. Philips Museum

Philips Museum to muzeum techniki skupiające się na produktach marki Philips i ich historii. Placówka jest bardzo dobrze zorganizowana, a ogrom wystaw interaktywnych, które wymagają jakiegoś zaangażowania ze strony zwiedzających, sprawia, że miejsce jest źródłem wielkiej frajdy dla wszystkich. Fani marki Philips będą z pewnością zachwyceni wszystkimi rozwiązaniami, jakie muzeum wykorzystuje, aby jak najlepiej przedstawić swoją markę. Miejsce to jest idealne dla małych dzieci, które z pewnością świetnie spędzą tutaj czas.

4. St. Catharinakerk

St. Catharinakerk to średniowieczny kościół w stylu gotyckim, który warto zobaczyć od środka. Jego wnętrze zachwyca typowymi dla średniowiecznej architektury łukami, witrażami i zdobionymi kolumnami. Budowla stanowi doskonały punkt orientacyjny, ponieważ znajduje się w centrum Eindhoven, a jej wysoka wieża jest widoczna niemal z każdego zakątka miasta. Budowla ta góruje nad miastem i stanowi jego wizytówkę, ale przede wszystkim jest świątynią, którą codziennie odwiedzają praktykujący mieszkańcy miasta. Warto odwiedzić ją, kiedy w środku nie trwają akurat żadne obrzędy, aby nie przeszkadzając nikomu docenić jej urodę.

5. Van Abbemuseum

Van Abbemuseum to imponujące muzeum sztuki współczesnej, które już z zewnątrz wygląda ciekawie. Bogate zbiory sprawiają, że można tutaj spędzić kilka godzin, podziwiając prace światowej klasy mistrzów malarstwa współczesnego, w tym tych, którzy stanowili niegdyś odważną awangardę w świecie sztuki. Do dzieł znajdujących się na terenie muzeum można na przykład zaliczyć obrazy Pabla Picassa, Marca Chagalla, Georgesa Braque’a czy Wasilija Kandinsky.

6. Speelpark de Splinter

Speelpark de Splinter to ciekawy park, które szczególnie proponuje się rodzinom z małymi dziećmi. Na terenie obiektu znajduje się bardzo dużo ciekawych rozwiązań i placów zabaw, dzięki którym maluchy nie będą się ani przez chwilę nudziły. Drewniane wieże, do których prowadzą wąskie tunele, ogromny brodzik, hustawki, zjeżdżalnie, piaskownice i wybiegi, na których przebywają piękne alpaki, to tylko część atrakcji, które czekają tu na najmłodszych.

7. PSV Museum

PSV Museum to muzeum znajdujące się obok stadionu, które koniecznie muszą odwiedzić wielbiciele drużyny PSV Eindhoven, a także fani piłki nożnej w ogóle. Znajduje się tutaj sporo eksponatów, które mają znaczenie dla historii holenderskiej drużyny piłkarskiej, na przykład zdjęcia i pamiątki klubowe. Znajduje się tutaj również bar, w którym można zatrzymać się na piwo, kawę lub jakąś przekąskę.

8. preHistorisch Dorp

preHistorisch Dorp  to spory skansen, na ternie którego znajdują się pradawne chaty holenderskie, mnóstwo nieużywanych już narzędzi gospodarstw domowych, a nawet różnego rodzaju sprzętu do torturowania. Jest to świetne miejsce na wycieczkę całą rodziną w letni dzień, kiedy można przemierzać starą osadę, przyglądając się chatom z zewnątrz, a niektóre zwiedzając również w środku. Miła obsługa skansenu przemierza obiekt w dawnych strojach, dzięki czemu dzieciom o wiele łatwiej jest wyobrazić sobie dawne realia i uwierzyć w tę niezwykłą inscenizację. Jest to również doskonałe miejsce na ciekawe sesje zdjęciowe, a nawet sesje ślubne.

Po więcej informacji turystycznych warto zajrzeć tutaj


Ciekawostki o mieście Eindhoven

  • PSV Eindhoven to jeden z trzech najbardziej utytułowanych klubów w Holandii. Zdobył już 24 tytuły mistrzowskie
  • Eindhoven jest najbardziej zielonym miastem spośród pięciu największych miast w Holandii
  • Każdej jesieni odbywa się “festiwal świateł” upamiętniający wyzwolenie Eindhoven podczas II wojny światowej
  • DAF to skrót od Van Doorne’s Aanhangwagenfabriek (fabryka naczep).

 

4.3/5 - (23 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić