Atrakcje Biskupiec – Co warto odwiedzić?

fotografia by Madridista30 / Wikipedia

Biskupiec to jedno z najmłodszych miast na terenie Warmii, o którym nadal wielu turystów nie słyszało. Położony jest przy drodze krajowej nr 16 między Olsztynem a Mrągowem a zamieszkiwany przez 10 000 mieszkańców.

Odwiedzając Biskupiec mamy szansę zregenerować swoją energię oraz zrelaksować się, ponieważ tryb życia panujący w tym miejscu znacznie odbiega od typowego miastowego biegu. Mieszkańcy tego urokliwego miejsca wiodą życie, które może kojarzyć się nam z coraz popularniejszym slow life, jesteśmy pewni, że ten sposób funkcjonowania udzieli się również turystom odwiedzającym Biskupiec.
Wybierając się do Biskupca nie powinniśmy oczekiwać spotkania z historią, ponieważ wśród śladów przeszłości możemy wyróżnić tu jedynie dwa małe kościoły, wierzę ciśnień oraz zespoły kamieniczek. To położone na uboczy trasy Olsztyn- Mrągowo miasteczko zachęca turystów głównie swoimi walorami przyrodniczymi.
Biskupiec słynie z pięknej okolicy, w której krajobrazie dominują jeziora. Na terenie gminy znajduje się aż 14 jezior o powierzchni powyżej 4 hektarów. Każde z nich otoczone jest pięknymi lasami. Jest to zatem miejsce stworzone dla fanów aktywności fizycznej na łonie natury. Jednym z najpopularniejszych jezior w Biskupcu jest jezioro Dadaj – przyciąga ono zarówno turystów, jak i rodzimych mieszkańców. Okolica jeziora została zagospodarowana przez władze miasta, tak aby udogodnić spędzony tam czas. W pobliskiej okolicy jezior znaleźć możemy liczne hotele oraz ośrodki wypoczynkowe, w których turyści mogą spędzać czas wspólnie z rodziną – jest to idealne rozwiązanie dla osób szukających odpoczynku w trakcie urlopu.
Jednak jeziora nie są główną atrakcją przyrodniczą gminy. Możemy znaleźć tu również rezerwat leśny “Dębowo” stworzony w celu ochrony najdalej wysuniętego na wschód lasu bukowego. Biskupiec jest także idealnym miejscem dla fanów zwierząt leśnych – możemy bowiem spotkać tu wiele gatunków zwierząt takie jak sarny, jelenie, dziki, zające i wiele innych. Fanatycy roślinności, również będą mogli podziwiać liczne gatunki drzew i krzewów, które dominują w krajobrazie Biskupca.
Biskupiec i okolice jest miejscem mało znanym wśród polskich turystów, jednak zasługuje on na wzrost swojej popularności. Naprawdę warto wziąć pod uwagę tę okolice w trakcie planowania swoich wakacji lub weekendowego urlopu. Świetnie czas spędzą tu zarówno całe rodziny, jak i grupy znajomych. Biskupiec daje nam świetne warunki do odpoczynku i oderwania się od problemów codziennego życia. W trakcie wolnych chwil możecie korzystać z rozrywek nad wodą – pływać lub uprawiać różnego rodzaju sporty wodne. Fani wycieczek rowerowych oraz spacerów będą zachwyceni pięknem pejzaży otaczających miasto. Oczywiście w swoim planie wycieczki możecie uwzględnić również zabytki historyczne, które urozmaicą wasz pobyt w tym miejscu. Wcześniej wspominaliśmy już o miejscach o znaczeniu historycznym w samym mieście, jednak również okolica posiada atrakcje, które zainteresują fanów historii i architektury. Jest to zatem miasto, w którym można spędzić czas w naprawdę urozmaicony sposób łącząc aktywność na świeżym powietrzu ze zwiedzaniem. Wśród atrakcji turystycznych możemy wymienić również liczne parki zabaw dla dzieci oraz bogatą ofertę gastronomiczną.
Podsumowując Biskupiec to miasto, które świetnie sprawdzi się w przypadku aktywnych turystów. Jesteśmy pewni, że wszyscy fani ruchu i odpoczynku na świeżym powietrzu spędzą tu niezapomniany czas i zyskają szansę na naładowanie baterii niezbędnych po powrocie do dalszej pracy zawodowej.

4.7/5 - (15 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić