Aquapark Suwałki 🗺️ Informacje i Ciekawostki

Aquapark Suwałki
foto – Pixabay

W latach 90 ubiegłego wieku jedynym miastem w Polsce mogącym się poszczycić zadaszonym aquaparkiem było Leszno. Dziś ten obiekt, do którego zmierzały wycieczki z całej Polski popada w ruinę, a każde większe miasto może pochwalić się własnym kompleksem basenowym.
Jednym z takich miast są Suwałki. W roku 2009 podjęto budowę nowoczesnego ośrodka sportowo-rekreacyjnego. Całość inwestycji ukończono w 2010 roku, a uroczyste otwarcie nastąpiło w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia 21.12.2010 roku. Od pierwszych dni atrakcje oferowane w ramach tego kompleksu przyciągały tłumy ciekawskich i żądnych wodnych szaleństw.

Aquapark Suwałki

Jak to zwykle bywa w przypadku tego typu obiektów składa się on z kilku części, gdzie najważniejsza jest część sportowa i część rekreacyjna.

Część sportową stanowi basen sportowy spełniający wszystkie wymogi stawiane prze Polski Związek Pływacki. Spełniając tak ostre wymogi na basenie tym mogą odbywać się wszelkiego rodzaju zawody pływackie i związane ze sportem pływackim. Basen sportowy udostępniany jest amatorom pływania jak i sportowcom. Dzięki wydzieleniu tego basenu z pozostałej części obiektu, każdy może w spokoju szlifować swoje umiejętności pływackie nie narażając się na przeszkody w postaci swawolnych zabaw w wodzie.
Basen sportowy posiada również widownię mogąca pomieścić 300 osób. Dzięki takiemu rozwiązaniu odbywające się w obiekcie zawody sportowe mogą być obserwowane przez wszystkich zainteresowanych.

Część rekreacyjna to kolejny basen przystosowany bardziej do wszelkiego rodzaju zabaw w wodzie, a nie do szlifowania formy pływackiej. W tej części każdy znajdzie odpowiednie miejsce dla pełnego relaksu w wodzie. Do dyspozycji użytkowników są różnego rodzaju bicze wodne, wodospady, kaskady czy bardzo lubiane jacuzzi. Jak w każdym aquaparku również tu do dyspozycji postawiono zjeżdżalnie rurowe, sztuczną rzekę itp.

Część rekreacyjna udostępnia również miejsca przeznaczone dla małych dzieci. W miejscach tych dostosowano głębokość niecek basenowych do potrzeb bezpiecznego korzystania przez najmłodszych użytkowników.
Nad bezpieczeństwem czuwa kadra ratowników. W części przeznaczonej dla dzieci nad ich bezpieczeństwem oprócz ratowników czuwają również animatorzy zabaw.

Kolejnym elementem obiektu są sale przeznaczone do relaksacji. Można w nich skorzystać z saun, masaży i niektórych zabiegów rehabilitacyjnych.
W kompleksie saun do dyspozycji odwiedzających jest kilka rodzajów saun: sauna fińska, sauna na podczerwień, łaźnia parowa.
Osoby chętne mają także do dyspozycji grotę solną oraz sale fitness.

Dodatkowymi atrakcjami są salony fryzjersko-kosmetyczne umożliwiające na korektę urody po wodnych szaleństwach.
Jak przystało na tego rodzaju obiekt odwiedzające go osoby mają możliwość skorzystania z usług gastronomicznych oraz zrobić zakupy w sklepie sportowym.

3.9/5 - (26 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić