15 Ciekawostek o Aquapark Reda

Aquapark Reda
foto – Pixabay

W województwie pomorskim w miejscowości Reda znajduje się ogromny Aquapark, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Obiekt został oddany do użytku w 2016 roku i stanowi jedną z największych morskich atrakcji na Pomorzu. Jest on czynny siedem dni w tygodniu przez cały rok.

Największe atrakcje Aquaparku w Redzie

1. Oceanarium – akwarium morskie z żywą rafą koralową

Każdy kto kocha morskie stworzenia powinien odwiedzić oceanarium. Jego niewątpliwą atrakcją jest żywa rafa koralowa.

2. Ogród zimowy, przyrodnicze ścieżki edukacyjne

W ogrodzie zimowym można podziwiać piękne rośliny i przy okazji poznać historię tego miejsca oraz całego Pomorza.

3. Zielona Wioska – strefa biwakowa z noclegiem

W aquaparku można przenocować w specjalnej strefie biwakowej. Wystarczy zabrać ze sobą śpiwór.

4. Jacuzzi tryskające wodą w kolorze lawy wulkanicznej

Ciekawą atrakcją jest jacuzzi, które tryska kolorową wodą. Woda w nim jest przyjemnie gorąca, można się w nim porządnie zrelaksować.

5. Centrum fitness i korty do squasha

Miłośnicy aktywności fizycznej powinni odwiedzić centrum fitness i korty do squasha. Nie brakuje tu urządzeń do ćwiczeń najlepszej jakości.

6. Świat saun z centrum Spa&Wellness

Każdy kto chce się zrelaksować powinien odwiedzić centrum SPA i sauny w Redzie. Kompleks saun i SPA zapewni wypoczynek na najwyższym poziomie.

7. Papugarnia

Dla miłośników ptaków stworzono w tym miejscu Papugarnię. Przed wejściem należy zostawić wszystkie elementy biżuterii w specjalnej szafce, bo papugi w tym miejscu latają wolno i bardzo lubią dziobać biżuteryjne dodatki.

8. Gadoland

To kraina gadów, gdzie można podziwiać najpiękniejsze okazy gadów z całego świata. Niektóre zwierzęta można nawet pogłaskać i zrobić sobie z nimi zdjęcie.

9. Kino 7D

W kinie 7D można obejrzeć ciekawe filmy przyrodnicze i nie tylko w formacie 7D. Oznacza to, że podczas oglądania filmu można się poczuć jak by się w nim grało główną rolę, ponieważ zakłada się specjalne okulary, dzięki którym widzi się w formacie 3D a do tego fotele ruszają się zgodnie z akcją na ekranie. Na dodatek widz w trakcie oglądania filmu może zostać oblanym wodą. Emocje w kinie 7D sięgają zenitu.

10. Zjeżdżalnia AquaSpinner

Jedną z nowszych propozycji tego aquaparku jest zjeżdżalnia AquSpinner. To jedyna taka zjeżdżalnia w Europie, jej cechą charakterystyczną jest to, że obraca się ona w trakcie zjazdu. Na zjeżdżalni tej zjeżdża się na specjalnych pontonach, które pomieszczą aż 4 osoby jednocześnie. Ma ona wysokość 30 metrów, długość 160cm i średnicę 2,7 metra. Na zjeżdżalni tej zjeżdża się z prędkością 40km/h.

11. Przeszklony tunel z rekinami

Jedną z wyjątkowych atrakcji, która wyróżnia ten obiekt na tle innych aquaparków jest zjeżdżalnia wodna, którą zjeżdża się na pontonie do przeszklonego tunelu w którym pływają prawdziwe rekiny. Mimo, że nie są one dużych rozmiarów to i tak stanowią bardzo ciekawą atrakcję.

12. Basen sportowy

Dla miłośników pływania wyczynowego powstał w tym miejscu basen sportowy o rozmiarze 25 metrów kwadratowych. Basen ten ma głębokość 180cm jest więc przeznaczony dla osób potrafiących dobrze pływać. Posiada ona stanowiska do skakania i oddzielne pasy pływackie.

13. Basen dla dzieci

Każde dziecko będzie zachwycone basenem dedykowanym najmłodszym. W tym basenie woda sięga zaledwie 30cm, jest więc to bezpieczne miejsce do zabawy dla małych dzieci. W basenie dziecięcym znajduje się ogromny statek piracki, który ma zjeżdżalnie, zabawki i wiele ciekawych funkcji ruchowych.

14. Zjeżdżalnie

Jedną z największych atrakcji każdego aquaparku są zjeżdżalnie wodne. W aquaparku w Redzie i takich atrakcji nie brakuje. Ciekawą propozycją jest pofalowana zjeżdżalnia wodna, którą można znaleźć w samym centrum aquaparku, jak również leniwa rzeka o długości 315 metrów, po której pływa się pontonami. Kolejną atrakcją jest system zjeżdżalni wewnętrznych, do których zaliczają się zjeżdżalnie pontonowe, ekstremalne i świetlne.

15. Pasaż handlowy

Na terenie obiektu Aquapark w Redzie można również zrobić zakupy. Znajdują się tu pasaż handlowy umożliwia zrobienie zakupów. Na pasażu można kupić pamiątki z aquaparku i Pomorza, stroje kąpielowe, akcesoria pływackie, odzież, obuwie i inne tego typu produkty. Na pasażu znajduje się także kilka lokali gastronomicznych.

3.7/5 - (39 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić