7 Najlepszych Restauracji w Żywcu 🍽️

restauracja żywiec

Żywiec to malownicze otoczenie i piękne widoki na Beskidy: Śląski, Żywiecki i Mały. To również dolina Soły i Jezioro Żywieckie, będące jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynku i rekreacji na terenie województwa śląskiego. Żywiec zachwyca też cennymi zabytkami oraz muzeami, dzięki którym odkrywanie jego historii staje się niezwykle przyjemnym zadaniem. Miasto Habsburgów i słynnego piwa może się też pochwalić bogatą ofertą gastronomiczną. Gdzie warto się wybrać?

1. Żywiecki Browar Rzemieślniczy

Browar Krajcar
foto – fb.com/Browar.Krajcar

Żywiec kojarzony jest z browarem, w którym od 1865 roku warzone jest jedno z najsłynniejszych piw w Polsce. Kto chce nacieszyć się jego smakiem, ten może odwiedzić przytulny lokal na ulicy Świętokrzyskiej w centrum miasta. To tu od 2012 roku działa Żywiecki Browar Rzemieślniczy, w którym najważniejsze jest piwo. Można to niego zamówić pyszne dania, m.in. krem serowo-cebulowy, panierowane udko z dodatkami lub roladę z kluskami i gęstym sosem.

2. Rynek 19

rynek 19 żywiec
foto – fb.com/rynek19

Smaczny obiad we wnętrzu zabytkowej kamienicy, z której można spoglądać na rynek? To możliwe. Kto odwiedzi restaurację Rynek 19, ten będzie mógł odpocząć w pięknym otoczeniu, zrelaksować się przy kawie lub gorącej czekoladzie, a przede wszystkim uzupełnić zapasy energii. W lokalu tym czeka wyborna pizza, ciekawie prezentuje się też oferta stworzona dla fanów burgerów. W menu znalazło się też miejsce na włoską klasykę i świeże sałatki, na większy głód sprawdzą się z kolei taki dania, jak kurczak z warzywami lub regionalny pstrąg pieczony w piecu.

3. Restauracja Prawda

Restauracja Prawda pojawiła się na terenie Żywca 5 lat temu i szybko stała się jednym z popularniejszych lokali na jego terenie. Czekają tu pyszne burgery i dania z makaronem, wielkim powodzeniem cieszą się też dania dnia – zestawy obiadowe sprzedawane w promocyjnej cenie. Co może się w nich znaleźć? Zupa pieczarkowa i kotlet schabowy z dodatkami, krem z pieczonej papryki i makaron z kurczakiem z sosem szpinakowym. W lokalu tym nie brak również pysznych deserów, wśród których wyróżnia się wspaniała beza.

4. U Meresa

restauracja u meresa żywiec
foto – fb.com/restauracjaumeresa

U Meresa chętnie zatrzymują się te osoby, które w centrum Żywca chcą zjeść wystawny obiad w eleganckim wnętrzu. Restauracja ta świetnie sprawdza się jako miejsce organizacji imprez, choć indywidualni goście również nie będą tu narzekać na nudę. Naleśniki z borówkami, burgery z frytkami i kolorowe sałatki – oto wybrane pozycje z menu. Można tu również zjeść solidny obiad lub odpocząć przy kawie i ciastku. Wszystko to w pobliżu żywieckiego zamku i parku, który jest idealnym miejscem na romantyczne spacery.

5. Restauracja Fabryka Smaku

fabryka smaku żywiec
foto – fb.com/fabrykasmakuzywiec

Fabryka Smaku to klimatyczna restauracja, znajdująca się pomiędzy doliną Soły a Parkiem Zamkowym. Bliskość centrum, kameralna atmosfera i pełne ciepła wnętrze sprawiają, że chętnych na wizytę w tym miejscu nie brakuje. W menu dominują tradycyjne domowe posiłki oraz zestawy obiadowe, które są idealnym rozwiązaniem dla oszczędnych gości. W menu nie brak dań z grilla oraz barowej klasyki: barszczu, pierogów i naleśników. Można tu również sięgnąć po kotlety schabowe lub żeberka, dostępne są też filety drobiowe i smażone ryby.

6. Restauracja Pychotka

Restauracja Pychotka to jeden z ważniejszych punktów na kulinarnej mapie Żywca. Kto odwiedzi ten mały rodzinny lokal w centrum miasta, ten odpocznie w przyjemnej atmosferze i nacieszy się smakiem domowych posiłków. Co można tu jeść? Barszcz zabielany, żurek lub krupnik, na większy apetyt świetnie sprawdzi się pieczeń z dodatkami lub filet z kurczaka/mintaja. Można tu również postawić na pyszne gołąbki, pierogi lub placki ziemniaczane, które znane są w całym Żywcu.

7. Restauracja Krówka

Kto w czasie spaceru po Żywcu trafi na osiedle Parkowe, ten może wstąpić na obiad do Krówki. Restauracja ta znana jest z tradycyjnych polskich przysmaków, wśród których nie mogło zabraknąć pierogów i naleśników. Kotlety drobiowe i schabowe, żurek i kwaśnica z wkładką – oto kolejne propozycje dla tych, którzy w pobliżu centrum miasta chcą zjeść szybko, smacznie i zdrowo. Na gości czeka tu również danie dnia – zestaw obiadowy, który zmienia się każdego dnia.

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić