Miasteczko Westernowe Mrongoville

Twórcom parku rozrywki Mrongoville w Mrągowie udało się stworzenie atrakcji dla całej rodziny w klimacie westernowym
fotogorafia – Mrongoville

Dziki zachód w samym środku Pojezierza Mazurskiego? Wydaje się to nieosiągalne, jednak twórcom parku rozrywki Mrongoville udało się stworzenie wspaniałej atrakcji dla całej rodziny w klimacie westernowym. To doskonała atrakcja nie tylko dla najmłodszych turystów – ogrom oferty rozrywkowej tego miejsca spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.

Główne atrakcje Mrongoville

Mrongoville to duży park tematyczny, który utrzymany jest w klimacie znanym z filmów westernowych. Znajduje się tu kilka obiektów wzorujących się na dziewiętnastowiecznej, teksańskiej architekturze. Można zobaczyć tu m.in. spektakularny pojedynek kowbojski, rekonstrukcja napadu na bank czy wziąć udział w zawodach strzeleckich. Mrongoville przewidziało szczególne atrakcje dla najmłodszych. Na terenie obiektu znajduje się mini zoo, w którym najmłodsi mogą przejechać się na kucyku oraz plac zabaw. Dodatkowo codziennie organizowane są liczne konkursy, zawody i szkolenia, podczas których młodzi ludzie mogą spróbować swoich sił w poszukiwaniu złota i nauczyć się strzelania z łuku. W Mrongoville znajdują się dwa lokale gastronomiczne: Saloon i Mexico Bar. Skosztować w nich możemy potraw rodem z Dzikiego Zachodu: burgery, przekąski i dania z grilla.

Atrakcje Mrągowa

Aktywnie spędzając czas w Mrongoville warto zatrzymać się dłużej w samym Mrągowie. Znajduje się tu Muzeum Sprzętu Wojskowego, które prezentuje militaria z różnych epok, przede wszystkim jednak z czasów I i II wojny światowej. Zwiedzić możemy dziewiętnastowieczną Wieżę Bismarcka, w której znajduje się kameralna, klimatyczna kawiarnia serwująca lokalne słodkości. Całe miasteczko jest niezwykle zielone, pełne parków, urokliwych skwerów i deptaków. Okoliczne jeziora w sezonie stają się rekreacyjną Mekką dla turystów z całego kraju: są doskonale przystosowane do uprawiania kajakarstwa, wędkarstwa, żeglarstwa i innych sportów wodnych. W ich pobliżu znajdują się liczne plaże, punkty gastronomiczne, wypożyczalnie sprzętu sportowego oraz bogata baza noclegowa. Okoliczne miejscowości świetnie nadają się również do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, a letnie, mazurskie krajobrazy z pewnością na długo zapadną w naszej pamięci i będą zachęcać do powrotu w te regiony.

4.6/5 - (11 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić