10 Ciekawostek o Parku Rozrywki Julinek

julinek
foto – Autorstwa Andrzej Błaszczak – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42638315

Julinek to niewielka wioska położona niedaleko Warszawy. Do niedawna słynął z tego, że na jego terenie znajduje się jedyna w Polsce Państwowa Szkoła Cyrkowa. Ostatnio stało się głośno o Julinku za sprawą otwarcia w tej miejscowości parku rozrywki Julinek Park.

1. Przez wiele lat Julinek, a właściwie tereny wokół Szkoły Cyrkowej, były miejscem składowania rożnego rodzaju urządzeń, cyrkowych i wchodzących w skład Luna Parków, potocznie nazywanych „Wesołe Miasteczka”. Teren ten zajmujący około 30 hektarów przestał spełniać swoje zadanie w początkach lat 90.

2. Na terenie po byłej bazie cyrkowej, postanowiono założyć Park Rozrywki. Pomysł doczekał się realizacji w 2015 roku.

3. Teren na którym znajduje się Julinek i istniejący tam Park Rozrywki, otoczony jest zielenią drzew i roślin Kampinoskiego Parku Narodowego. Dzięki tak doskonałej ekologicznej lokalizacji, zabawy z dziećmi na świeżym Kampinoskim powietrzu to doskonały czas na pełną regenerację tak ruchową jak i oddechową.

4. Podniebny Cyrk to jedna z największych atrakcji dla dzieci. Park linowy jest największym w Polsce. Liczy ponad 1100 metrów tras i ma 138 przeszkód.

5. Mini Pole Golfowe, może dla niektórych jego uczestników być wstępem do wspaniałej kariery już na profesjonalnym polu golfowym. Największą atrakcją jest pole o powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych i posiadające 18 torów do gry. Na drodze od dołka do dołka, spotkać można przeszkadzającego klauna czy dzikie zwierzę strzegące dostępu do dołków.

6. Kraina Dmuchańców, zawsze wzbudza emocje, tak jest i tutaj. Kilkanaście różnej wielkości dmuchanych obiektów, dostarczy rozrywki nie tylko małym dzieciom, ale także nieco doroślejszej młodzieży.

7. Ścianka Wspinaczkowa to w ostatnim czasie jeden z największych hitów rozrywkowych. W Julinku do dyspozycji są ścianki o różnej wysokości i różnej skali trudności.

8. Oprócz wielu atrakcji zadbano tu także o głodomorów, wygłodniałych po różnych szaleństwach. Apetyty można tu zaspokoić w licznych restauracjach i punktach gastronomicznych, oferujących potrawy z różnych stron świata.

9. Jeśli komuś mało jeden dzień na szaleństwa ze swoimi pociechami, do dyspozycji jest baza noclegowa, z usług której można skorzystać wydłużając pobyt i doskonałą zabawę.

10. Co ważne, nad bezpieczeństwem odwiedzających Park Rozrywki w Julinku, czuwają przeszkoleni pracownicy, mogący w każdej chwili udzieli pomocy potrzebującym jej osobom.

3.9/5 - (47 votes)
2 comments
  1. Kampinoski A NIE Kampinowski. Autorzy!!!! Mamy KAMPINOS!!! W 4 klasie szkoły podstawowej uczą dzieci poprawnego zapisu. Wstyd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić