15 Ciekawostek o Tropical Island

tropical islands
foto – Autorstwa Ralf Roletschek – Praca własna, CC BY-SA 1.0 fi, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90523681

Niemiecki aquapark Tropical Islands to jeden z największych zakrytych kompleksów basenów na świecie. Obiekt znajduje się około 60km od Berlina i obecnie stanowi jedną z najpopularniejszych wodnych atrakcji w tej części Europy. W środku znajdują się liczne baseny, zjeżdżalnie, sauny, a nawet restauracje, bary i miejsca noclegowe. Przedstawiamy 15 ciekawostek o Tropical Islands – wyjątkowym niemieckim aquaparku!

1. W kompleksie Tropical Island znajduje się największy na świecie zadaszony las tropikalny. Rośnie tu ponad 50 tysięcy roślin, które są przedstawicielami aż 600 różnych gatunków. Las tropikalny zamieszkują m.in. żółwie, flamingi, ostroszowce i bażanty. Zwiedzić można również tutejszą motylarnię, gdzie podziwiać można aż 150 tropikalnych i egzotycznych gatunków motyli z całego świata.

2. Tutejsza strefa saun zajmuje teren 10 tysięcy metrów kwadratowych. Znajduje się w nich aż 7 saun i łaźni parowych, w tym zjawiskowa Świątynia Angkor Wat, wspaniała Grota Solna i sauna drzewna, która umiejscowiona jest w pięciometrowym, drewnianym budynku. Cała powierzchnia stanowi największą strefę saun w Europie.

3. Tropical Island to nie tylko ogromny aquapark. Znajdują się tu również miejsca noclegowe. Goście mogą nocować w pokojach dwuosobowych, ekskluzywnych apartamentach, a także w wioskach z namiotami, które umiejscowione są bezpośrednio w parku wodnym.

4. Ogromna hala, w której obecnie znajduje się aquapark, początkowo przeznaczona była jako hangar do budowy sterowców.

5. Największą atrakcją dla najmłodszych jest Jungle Splash czyli ogromny wodny plac zabaw dla dzieci. Można tu korzystać z ponad 100 różnych atrakcji, w tym wodnych ślizgawek, niewielkich brodzików, ścianki wspinaczkowej i pistoletów, które służą do rozgrywania bitew wodnych.

6. Innym miejscem, w którym dzieci i młodzież spędzić może wiele godzin na doskonałej zabawie, jest Klub Tropino. Znajdują się tu m.in. ściany wspinaczkowe, tor kartingowy, boisko do gry w softball oraz ogromne klocki lego służące do budowania wspaniałych konstrukcji.

7. W parku Tropical Islands znajduje się wysoka na 27 metrów wieża, na której umiejscowione są aż cztery wodne ślizgawki. Najwyższa z nich – niebieska – stanowi równocześnie najwyższą zjeżdżalnię wodną w Niemczech. Zjeżdżająca z niej osoba może osiągnąć prędkość nawet 70km/h!

8. Wyjątkową atrakcją parku wodnego Tropical Islands jest ogromny zbiornik wodny nazywany Morzem Południowym, dookoła którego rozciąga się piaszczysta plaża z leżakami. Temperatura wody to aż 27 stopni, a sklepienie nad wodą przepuszcza światło słoneczne, co pozwala w letnie dni na uzyskanie prawdziwej, naturalnej opalenizny.

9. W zewnętrznej strefie aquaparku również nie brakuje atrakcji wodnych. Znajduje się tu m.in. rwąca rzeka o długości 250 metrów, która stanowi najdłuższą sztuczną rzekę w całych Niemczech. Znajduje się tu również unikalny basen do uprawiania surfingu, który zachwyca miłośników tego sportu odwzorowaniem naturalnych warunków.

10. Hala, w której umiejscowiony jest park rozrywki jest tak wielka, że latają w niej… balony! Kosze mają udźwig do 230 kilogramów, dzięki czemu korzystać z nich może cała rodzina.

11. Na terenie Tropical Islands funkcjonują 4 restauracje (w tym restauracje serwujące różne kuchnie azjatyckie) oraz kawiarnie i bary. Szczególną popularnością cieszą się bary plażowe, przy których można zrelaksować się po dniu pełnym wrażeń i atrakcji.

12. W Tropical Islands znajdują się m.in. sklepy z kostiumami kąpielowymi i wyposażeniem sportowym, centrum fitnessu, gabinet masażu i odnowy biologicznej, a nawet studio wodnych, zmywalnych tatuażów dla najmłodszych. W obiekcie funkcjonuje również pole do minigolfa z aż 18 dołkami.

13. Co roku na terenie aquaparku odbywa się wiele wydarzeń i imprez. Jedną z największych i najbardziej hucznych jest organizowana tutaj impreza sylwestrowa. Cena takiego wydarzenia waha się od 100 do nawet 250 euro za osobę w zależności od wybranego wariantu.

14. Bilety wstępu do głównej strefy wodnej Tropical Islands wynoszą około 50 euro za osobę. Dzieci do lat 5 uprawnione są do wejścia na teren obiektu całkowicie bezpłatnie. Obiekt przewiduje wiele promocji, w tym specjalny bilet rodzinny (około 150 euro za dwie osoby dorosłe i trójkę dzieci w wieku 6-11 lat), a także specjalną ofertę urodzinową, która upoważnia solenizanta do bezpłatnego wejścia na teren obiektu w dniu urodzin.

15. W okolicach parku Tropical Islands nie brakuje rozrywek. Zaledwie 60km dzieli obiekt od Berlina – stolicy Niemiec, w którym znajdują się liczne muzea i zabytki o charakterze historycznym. Zaledwie 30 kilometrów na południe znajduje się Spreewald czyli piękna, malownicza kraina pełna rzek i gęstych lasów. Miłośnicy obcowania z naturą mogą również wybrać się do pobliskiego rezerwatu Dahme-Heideseen czyli ogromnego terenu pokrytego jeziorami i łąkami, który zamieszkują liczne gatunki ptaków.

5/5 - (8 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić