Strysza Buda atrakcje

Strysza Buda na Kaszubach to miejscowość, która zasłynęła dzięki wielkiej atrakcji w postaci Kaszubskiego Parku Miniatur, Parku Gigantów i Kaszubskiego Gracika. W tym miejscu wszystko staje się kwestią perspektywy, a ta nowa pozwala nam zobaczyć wiele obiektów w sposób niedostępny na co dzień.

Kaszubski Park Miniatur to miejsce, w którym znajdziemy mnóstwo popularnych obiektów w wersji zminiaturyzowanej. Znajduje się w nim aż siedemdziesiąt konstrukcji, które pozwalają odwiedzającym wczuć się w rolę gigantów, spoglądających na wszystko z góry.
Motywem przewodnim pomniejszonych obiektów są, oczywiście, Kaszuby, natomiast znajdują się tu również budowle z innych stron Polski i całego świata. Wszystkie obiekty zostały wykonane z odpornych na warunki atmosferyczne i nowoczesnych surowców, a drobiazgowość i dbałość o najmniejsze detale powoduje, że efekt jest wyjątkowo realistyczny. Makiety te faktycznie wyglądają jak pomniejszone wersje znanych budowli, wokół których brakuje tylko malutkich ludzi.

Na terenie parku znajdziemy krzywą wieżę w Pizie, egipskiego Sfinksa, Statuę Wolności czy bazyliki Mariackie z Gdańska i Krakowa. Jest również Wielki Mur Chiński czy wieża widokowa z pobliskiej Wieżycy, a wszystkie obiekty są starannie i w ciekawy sposób opisane.
Oferta dla dzieci jest równie ciekawa. Czekają tu na nie postacie z bajek, na przykład Królewna Śnieżka, Jaś i Małgosia, Myszka Miki, a nawet bohaterowie “Epoki Lodowcowej” i “Shreka”. Co roku powstają również nowe makiety i figury, dlatego warto wracać w to miejsce i podziwiać nowych mieszkańców parku.

W Stryszej Budzie znajduje się również Zamek Strachu, do którego dzieci mogą wejść tylko z osobą dorosłą. Znajdują się tam pająki, wampiry, kościotrupy i wiele innych kreatur.

Mini zoo w parku to świetne miejsce nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Mieszkają w nim bardzo przyjazne i urocze owieczki, kozy, osioł i krowa szkocka.

Gabinet Śmiechu to komnata krzywych luster, w których każda część człowieka odbija się w zupełnie niespodziewany sposób. Efekt bywa powalający i trudno utrzymać powagę, kiedy proporcje bywają tak zaburzone, że człowiek nie rozpoznaje własnego odbicia.

Kaszubski Park Gigantów to z kolei miejsce, gdzie nawet dorośli mogą się poczuć jak krasnoludki. Znajdują się tu różne przedmioty, powiększone do nadnaturalnych rozmiarów, na przykład gigantyczne kubki lub wielkie owady.

Kaszubski Gracik daje odwiedzającym możliwość zobaczenia na żywo zabytkowych samochodów, a co roku przybywa eksponatów w kolekcji. Niektóre samochody można tylko podziwiać, a w innych usiąść za kierownicą. Nie raz zdarza się odnaleźć model, który był charakterystyczny dla jakiegoś starego filmu i na zawsze zapisał się na kartach kultury.

3.7/5 - (49 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić