10 Ciekawostek o Olivia Star w Gdańsku

olivia star
foto – Autorstwa Deway – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72529814

Gdańsk jest w wielu dziedzinach niekwestionowanym liderem spośród wszystkich miast Polski północnej. Jak na lidera przystało w mieście znajduje się wiele instytucji skupiających różne dziedziny biznesowe. W związku z coraz prężniej rozwijającym się biznesowo ośrodkiem, postanowiono mocniej zaznaczyć właśnie ten charakter.

1. Olivia Business Center jest miejscem skupiającym ponad 120 firm pochodzących z Polski jak i z zagranicy. Jest największym kompleksem biurowym w północnej Polsce. Całość ma składać się z 8 budynków stanowiących zamknięty kompleks.

2. Olivia Business Center znajduje się w samym centrum metropolii gdańskiej i jest bardzo prestiżowym centrum biznesowym. Do dyspozycji użytkowników planowane jest dostarczenie ponad 230 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Tyle jest przewidziane docelowo z przeznaczeniem na wynajem.

Zobacz więcej atrakcji w Gdańsku

3. Olivia Star jest jednym z budynków tworzących centrum biznesowe. Liczący 180 metrów wysokości budynek jest najwyższym budynkiem w trójmieście i jednym z najwyższych w Polsce. Budynek licząc od ziemi do krawędzi dachu ma 156 metrów wysokości, pozostałą część wliczaną do całkowitej wysokości stanowią nadbudowy typu anteny itp.

4. Budynek Olivia Star ma 35 kondygnacji i 40 tysięcy łącznej powierzchni.

5. Jako ciekawostkę można tutaj przytoczyć fakt, że jest to pierwszy w Trójmieście budynek posiadający „oddychającą” fasadę. Specjalny system szczelin w konstrukcji elewacji umożliwia dostęp świeżego powietrza z zewnątrz.

6. Na 35 kondygnacji znajduje się punkt widokowy. Punkt widokowy jest ogólnodostępny i można się do niego dostać dwoma niezależnymi windami nie zatrzymującymi się na piętrach biurowych.

7. Początkowo budynek miał mieć 12 kondygnacji, koncepcja ta uległa zmianie i ostatecznie wzniesiono go w takim kształcie jak można zobaczyć.

8. W bezpośrednim sąsiedztwie Olivia Star znajduje się Olivia Garden. Jest to liczący prawie 800 metrów kwadratowych ogród egzotyczny. Kształt Olivia Garden nawiązuje architektonicznie do Olivia Star. W ogrodzie zgromadzono ponad 150 gatunków staranie dobranych egzotycznych gatunków roślin.

9. Na najwyższym piętrze Olivia Star znajduje się przestrzeń biznesowa mogąca pomieścić 400 osób.

10. W budynku znajduje się także restauracja, kawiarnie i galeria i są to powierzchnie, które łącznie z punktem widokowym zajmują 32 kondygnację. Do dyspozycji odwiedzających przeznaczony jest także podziemny parking.

olivia star
Olivia Star widziana z pociągu skm

3.7/5 - (50 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić