7 Świetnych Restauracji w Węgorzewie 🍽️

foto – Pixabay

Węgorzewo to jedno z najpopularniejszych letnisk na Mazurach. Kto odwiedzi to miejsce, ten będzie mógł spędzać czas nad jeziorem Mamry oraz poznawać dzieje mazurskich miejscowości. Węgorzewo może się pochwalić ciekawym parkiem etnograficznym i Muzeum Kultury Ludowej, jest też dobrym punktem wypadowym dla tych, którzy chcą zwiedzić słynne bunkry w Mamerkach. A co z tymi, którzy chcą smacznie zjeść? Oto restauracje w Węgorzewie, które warto odwiedzić będąc w okolicy.

1. Kapryśny Piec

kapryśny piec węgorzewo
foto – fb.com/kaprysny.piec

Kapryśny Piec to jeden z laureatów w konkursie Orły Gastronomii, kuszący przyjazną atmosferą i piecem, w którym powstają pyszne dania. Dumą lokalu jest pizza, jednak miłośnicy innych włoskich specjałów również znajdą dla siebie sporo ciekawych propozycji. Można tu sięgnąć po deskę włoskich przysmaków lub krem z białych warzyw, można postawić na pyszne naleśniki lub świeżą sałatkę. Wielkim powodzeniem cieszą się też serwowane w Kapryśnym Piecu pasty, w tym penne z grzybami oraz klasyczne spaghetti.

2. Córka Rybaka

córka rybaka sztynort
foto – fb.com/corkarybaka.sztynort

Kto w czasie wycieczki po okolicach Węgorzewa zechce odpocząć przy smacznej rybie, ten może odwiedzić miejscowość Sztynort. Miłośnicy mazurskiej historii znają ją doskonale jako siedzibę rodziny Von Lehndorff (jednej z najważniejszych rodzin w XIX-wiecznych Prusach Wschodnich), z kolei amatorzy przyrody zaglądają to ze względu na rezerwat przyrody. Miłośników ryb przyciąga z kolei „Córka Rybaka” – restauracja, w której można odpocząć przy wędzonych lub smażonych rybach i pysznych sałatkach. Czekają tu również domowe ciasta i lemoniady, które dodadzą energii niezbędnej do odkrywania mazurskich atrakcji.

3. Góra Wiatrów

góra wiatrów węgorzewo
foto – fb.com/GoraWiatrow

Piękne widoki na jezioro, przyjazna atmosfera i świetne warunki do organizacji imprez – oto czynniki, dzięki którym restauracja Góra Wiatrów zdobyła spore uznanie wśród gości. W tym miejscu można odpocząć w pięknej scenerii, można też nacieszyć się smakiem tradycyjnych potraw polskich i regionalnych. Kto chce dowiedzieć się, co jadano niegdyś w Prusach Wschodnich, może to zrobić właśnie w tym miejscu. Na gości czekają m.in. pieczone mięsa i rybne przekąski, wielkim powodzeniem cieszy się też tradycyjny bigos. Zupa jarzynowa, stek z sałatką ziemniaczaną oraz tuszka z okonia z frytkami – oto kolejne specjały, na jakie warto postawić w tym miejscu.

4. Restauracja Leśny Zakątek

leśny zakątek mamerki
foto – fb.com/profile.php?id=100063546775510

Mamerki koło Węgorzewa to przede wszystkim słynne bunkry, których żaden miłośnik historii odwiedzający Mazury nie może pominąć. To również piękne lasy i miejsca, w których można odpocząć przy smacznym posiłku. Jednym z nich jest restauracja Leśny Zakątek, kusząca widokiem na Jezioro Mamry, pobliską przystanią i własną wędzarnią ryb. Nie brak tu również drewnianych pomostów, z których roztaczają się piękne widoki, oraz spacerowych ścieżek, dzięki którym wizytę w Leśnym Zakątku można połączyć z lekcją historii oraz odkrywaniem mazurskiej przyrody.

5. Tawerna „Znaczy Kapitan”

Tawerna „Znaczy Kapitan” to miejsce chętnie odwiedzane przez tych, którzy interesują się polską marynistyką i cenią sobie portowe klimaty. Panuje tu wspaniała atmosfera, a w menu rządzą ryby. Kto chce poczuć magię mazurskich lokali, odpocząć w pięknej scenerii i zjeść smaczny posiłek, ten w sezonowej tawernie przy Porcie Mamry poczuje się doskonale.

6. Prosto z pieca

pizza prosto z pieca
foto – fb.com/prosto.z.pieca2a

Pyszne dania „Prosto z pieca”? Kto ma ochotę na posiłek w takiej wersji, ten może odwiedzić pizzerię mieszczącą się nad rzeką Węgorapą. Jak sugeruje nazwa lokalu, w menu królują włoskie specjały z pieca. Co można tu zjeść? Przede wszystkim pyszną pizzę, podawaną z różnymi dodatkami. Kusi m.in. Vegetariana z sosem pomidorowym, szpinakiem i tofu, intryguje Taleggio z białym sosem, mozzarellą, gruszką i migdałami. Pizza Peperoni, pizza z szynką cotto – oto kolejne specjały, na jakie warto postawić w restauracji „Prosto z pieca”.

7. Qchnia Dwa Jeziora

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Qchnia Dwa Jeziora (@qchniadwajeziora)

Quchnia Dwa Jeziora to popularna restauracja leżąca pomiędzy Mamrami a Jeziorem Święcajty. Piękne otoczenie i niebanalne wnętrze sprawiają, że lokal ten świetnie sprawdza się jako miejsce organizacji imprez (nie tylko rodzinnych) oraz jako miejsce na posiłek dla tych, którzy chcą odpocząć w pięknym otoczeniu. A co z menu? Na gości czeka tu sporo lokalnych przysmaków, m.in. raki na grillowanej chałce czy mazurska zupa rybna z rakiem. Sałatka z wędzonym pstrągiem, frytki z okonia w panierce lub pierogi z owocami – oto kolejne dania z karty, które szybko podbiły serca gości.

4.2/5 - (60 votes)
2 comments
  1. Byliśmy w Leśnym zakątku mamerki. Jedliśmy suma i był prze pyszny!!! I normalne ceny. Piwo z nalewaka 10 zł ryba 12 zł/100 gram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić