6 Najlepszych Restauracji w Elblągu

foto – Pixabay

Elbląg jest jednym z najstarszych polskich miast, które kryje za sobą setki lat historii i kultury.  Posiada on również idealnie odbudowaną Starówką, która zachwyca nie tylko turystów ale i mieszkańców. W miejscowości znajduje się również największy, odkryty basen w Europie. To on daje ukojenie mieszkańcom w upalne dni, oraz zapewnia atrakcje dzieciom i młodzieży.

1. Restauracja Stara Karczma

stara karczma elbląg
foto – fb.com/RestauracjaStaraKarczma

Stara Karczma powstała z miłości do historii i tradycyjnej polskiej kuchni. Mieścił się tu bowiem, kiedyś stary wodny młyn. Napędzany był on siłami natury, to ukłon w stronę kuchni polskiej. Miejsce, gdzie najemy się do syta. Nurtem pobliskiej rzeki Kumiela. Właściciele zachowali klimat tego miejsca, dlatego podczas kolacji możemy chłonąć ponad 200 lat historii. Pyszne i aromatyczne jedzenie oraz wspaniałe wypieki są ikoną tego miejsca.

2. Restauracja Dom Królów

restauracja dom królów elbląg
foto – fb.com/domkrolow

Restauracja mieści się w pięknym ceglanym budynku, który zachwyca już z daleka. Jest to niezwykle nowoczesne miejsce, które cechuje ekskluzywny wygląd. Wnętrze zachowane jest w czarno-białych barwach z dwoma ceglanymi filarami pośrodku sali. Restauracja znajduje się na dwóch poziomach, dlatego możemy wybrać miejsce blisko kuchni lub na balkonach umieszczonych na ścianach budynku.

3. Restauracja Studnia Smaków

restauracja studnia smakow elbląg
foto – fb.com/restauracjastudniasmakow

Restauracja Studnia Smaków powstała z ogromnej miłości do wrażeń estetycznych, nie tylko tych na talerzu. Klientów zachwyca gustowna sala oraz bardzo wygodne fotele z przydatnymi poduchami. W lokalu idzie się zasiedzieć, zwłaszcza przy wybornym jedzeniu i lanym piwie- z którego również jest znana restauracja. Dla osób lubiących jeść na świeżym powietrzu dostępny jest taras, z którego można skorzystać nawet w brzydsze lub chłodniejsze dni, dzięki ogrzewaczom.


⇒ Zwiedzasz okolicę ? Zobacz najlepsze atrakcje w Elblągu


4. Restauracja Propaganda

Restauracja Propaganda
foto – restauracja-propaganda.pl

Propaganda to restauracja w stylu PRL, która serwuje swojskie, domowe obiady oraz kultową lemoniadę, którą niektórzy pamiętają jeszcze z dzieciństwa. W lokalu nawet nazwy dań w karcie, to istny PRL. Co wielu klientom może sprawić ogrom frajdy. Nie tylko z samego jedzenia, ale również z wybierania. Restauracja ma również bardzo elastycznego kucharza, dzięki czemu można zawsze lekko zmodyfikować danie według swoich upodobań. Istnieje również możliwość wyboru rozmiaru zupy, co w przypadku wizyty z dziećmi jest ogromnym plusem, oraz ukłonem w stronę niemarnowania żywności.

5. Restauracja Przy Bramie

restauracja przy bramie elbląg
foto – fb.com/RestauracjaPrzyBramieElblag

Restauracja Przy Bramie to lokal mieszczący się na ulicy Garbary w jeden z piwnic. Bez wątpienia ma on swój unikalny i niepodrabialny klimat. Właściciel restauracji jest również jednym z głównych kucharzy i bez wątpienia wie co robi. Potrawy są pyszne i autorskie. Zawsze zjemy coś oryginalnego, a jeśli będzie to danie tradycyjne to z pewnością wyczujemy w nim inwencje twórczą kucharza, co jest ogromnym plusem. W restauracji Przy Bramie równie często można skosztować danie spoza karty, z sezonowych produktów, co jeszcze bardziej przemawia za unikalnością tego miejsca. Dzięki komunikatywnej obsłudze i właścicielu, który jest cały czas na miejscu, możemy być pewnie, że zostaniemy obsłużeni należycie.

6. Garam Masala

garam masala elbląg
foto – fb.com/garammasalaelblag

Garam Masala to pierwsza indyjska restauracja na mapie Elbląga. Już przed wejściem czuć zapach aromatycznych przypraw i świeżych składników. Jednak prawdziwy szok można przeżyć przeglądając kartę dań. W menu znajduje się około 100 pozycji, więc bez wątpienia jest w czym przebierać. Jedno jest pewne, każdy znajdzie coś dla siebie; przystawki, zupy, dania mięsne i wegetariańskie. Ciekawe i nietuzinkowe smaki Indii. Do tego bardzo ciekawa aranżacja wnętrza, dzięki której na moment, na krótką chwilę jesteśmy wstanie przenieść się do tak odległego zakątka świata, jakim są Indie.

3.9/5 - (80 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić