Kąpielisko Leśne w Gliwicach – Informacje i Ciekawostki

fotografia – Fan page Kąpielisko Leśne

Kąpielisko Leśne w Gliwicach to jedna z największych atrakcji miasta, która przyciąga mieszkańców całej aglomeracji w letnim sezonie. Ten duży kompleks basenów gwarantuje doskonałą zabawę dla całej rodziny i schłodzenie w upalny dzień.

Kąpielisko Leśne – największe atrakcje

W kompleksie znajdują się aż trzy baseny o różnych wielkościach i głębokościach. Charakteryzują się łagodnym, stopniowym zejściem, które ma imitować linię brzegową naturalnego zalewu. Na dzieci czeka bezpieczna zabawa na dużym placu zabaw lub w brodziku, który strzeżony jest przez wykwalifikowanych pracowników WOPR-u. Dodatkowo latem rozkładane są liczne dmuchane atrakcje, takie jak tory przeszkód, zamki i zjeżdżalnie. Na nieco starszych czeka wysoka zjeżdżalnia, która liczy aż 73 metry długości i gwarantuje doskonałą zabawę oraz zastrzyk adrenaliny.
Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą skorzystać z jednego z czterech boisk do siatkówki plażowej. Dodatkowo na terenie kąpieliska znajduje się doskonała baza gastronomiczna: 4 bary szybkiej obsługi z daniami na wynos i zimnymi napojami oraz Restauracja Leśna, która serwuje zestawy obiadowe, sałatki i desery.
Kąpielisko Leśne jest bardzo dobrze przystosowane do spędzenia na nim całego dnia. Na terenie kompleksu znajdują się natryski, przebieralnie, toalety i punkt sanitarny. Tuż przy odkrytym kąpielisku znajdują się dwa duże parkingi oraz kryta pływalnia “Olimpijczyk” z basenami sportowymi. Dookoła basenu znajdują się plaże, na których można wypożyczyć leżaki oraz tereny zielone z alejkami, które doskonale sprawdzają się do uprawiania sportu, biegania i spacerowania.

Informacje praktyczne

Kąpielisko Leśna znajduje się przy ulicy Toszeckiej 137 w Gliwicach. Ulokowanie w centrum dużej dzielnicy sprawia, że łatwo jest dostać się w to miejsce komunikacją miejską oraz skorzystać z oferty handlowej i gastronomicznej poza granicami kompleksu. W sezonie letnim kąpielsko otwarte jest codziennie od 10:00 do 19:00. Ceny biletów to 6zł (bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży do lat 18) i 12zł (bilet normalny), dodatkowo przewidziane są zniżki dla emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych. Dzieci do lat 3 mogą wejść na teren basenu bezpłatnie.

4.7/5 - (10 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić