15 Ciekawostek o Heide-Park

heide-park
foto – Pixabay

Niemiecki Heide-Park znajduje się w miejscowości Soltau, która oddalona jest od Hamburga o około 60 kilometrów. Jest to największy park rozrywki w tej części Europy. Park zajmuje obszar 85 hektarów, na których umieszczonych zostało ponad 40 atrakcji dla całej rodziny: zjeżdżalnie, tematyczne parki zabaw, kolejki, gokarty i karuzele. Oto 15 ciekawostek i praktycznych informacji, które pozwolą Ci zaplanować wypoczynek w niemieckim Haide-Parku!

1. Wiele atrakcji związanych jest ze Świnką Peppą – bohaterką brytyjskich filmów animowanych, która uwielbiana jest przez najmłodszych. Na terenie Heide-Parku znajduje się m.in. Opa Pigs Zufart (kolejka z wagonikami), karuzela Peppas Baloonfahrt oraz malowniczy Domek Świnki Peppy.

2. Niemiecki Heide-Park to doskonałe miejsce dla dzieci, w którym mogą poznać różne kultury z odległych krańców świata. Regularnie odbywa się tu krótki, 20-minutowy pokaz kultury Majów. Na terenie kompleksu umiejscowiona jest także wioska indiańska oraz karuzela nawiązująca do Dzikiego Zachodu.

3. Heide-Park to nie tylko rozrywka dla najmłodszych! W kompleksie znajduje się wiele długich, stromych kolejek, które spowodują wyrzut adrenaliny nawet u najodważniejszych gości parku. Wśród wielu roller coasterów warto wyróżnić Big Loop o długości ponad 700 metrów oraz kolejkę Desert Race, która rozwija prędkość ponad 100km/h.

4. Roller coaster “Colossos” jest największą drewnianą kolejką świata. Rozwija prędkość około 110km/h i w najwyższym punkcie ma wysokość 50 metrów. Jest to jeden z najwyższych, najbardziej stromych i najszybszych roller coasterów w Europie.

5. Wyjątkową atrakcją Heide-Parku pod Hamburgiem jest interaktywna zabawa w pokoju inspirowanym filmem Ghostbusters. Uczestnicy zabawy mają za zadanie “zapolować” na duchy przy pomocy laserowych pistoletów. To wspaniała okazja do rozegrania rodzinnej, interaktywnej gry zespołowej!

6. Na terenie parku znajduje się wysoka na 75 metrów wieża widokowa, z której rozciąga się wspaniały widok na okoliczne lasy i miasteczka.

7. Na terenie kompleksu znajdują się dwa punkty noclegowe. Noc spędzić można w drewnianych domkach campingowych, które idealnie sprawdzą się do zakwaterowania całej rodziny. Niecodzienną atrakcją jest nocleg w Abenteuerhotel, gdzie znajdują się się pokoje tematyczne poświęcone m.in. postaciom z bajek i legend.

8. Przy większości kolejek, karuzel i zjeżdżalni możemy wykupić usługę robienia zdjęć w trakcie przejazdu. Choć jest to wspaniała pamiątka z rodzinnego wyjazdu do parku rozrywki, jest również stosunkowo droga. Jedno zdjęcie może kosztować od 10 do 15 euro. Przy kasie można jednak nabyć specjalne karnety w promocyjnej cenie, które uprawniają do zrobienia kilku zdjęć w trakcie korzystania z wybranych atrakcji.

9. Na terenie parku znajduje się wiele tematycznych restauracji, barów i knajpek. Wiele z nich posiada specjalne menu dla dzieci (Kinder Menu). Zjemy tu m.in. dania grillowe, fast foody, pizzę i makarony. Niektóre restauracje serwują zestawy obiadowe w stosunkowo niskich cenach. Dodatkowo na obszarze kompleksu funkcjonuje wiele niewielkich sklepików z przekąskami i napojami.

10. W wybrane dni na terenie Heide-Parku organizowane są pokazy wytresowanych delfinów oraz lwów morskich.

11. Wybierając się do Heide-Parku z dziećmi warto pamiętać, że wiele atrakcji posiada ograniczenie wiekowe lub wzrostowe. Niektóre kolejki i karuzele przeznaczone są jedynie dla osób mierzących powyżej 120cm wzrostu, co wynika z przepisów dotyczących bezpieczeństwa. Dla najmłodszych (dzieci w wieku od 2 lat) znajduje się tu jednak wiele zjeżdżalni, palców zabaw, pokazów i karuzel.

12. W upalne, wakacyjne dni skorzystać można także z wielu atrakcji wodnych, które znajdują się na terenie kompleksu. Znajdują się tu m.in. rwąca rzeka, którą przemierza się pontonami, kolejka Wildwasserbahn oraz Topilaula czyli bitwa wodna odbywająca się pomiędzy dwoma drewnianymi statkami.

13. W miejscowości Soltau otwarte są również termy, które będą doskonałym miejscem odpoczynku po dniu pełnym zabawy w Heide-Parku. W kompleksie termalnym znajdują się baseny i brodziki dla dzieci, zbiorniki z solanką, jacuzzi oraz sauny i baseny dla dorosłych. Tu również nie brakuje atrakcji dla najmłodszych: zjeżdżalni, trampolin i wieży przeznaczonej do zabawy.

14. Całodniowy bilet wstępu do Heide-Parku dla osoby dorosłej kosztują około 40 euro. Park rozrywki w swojej ofercie przewiduje specjalnie zniżki dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Dzieci do lat 4 mogą korzystać z atrakcji całkowicie bezpłatnie. Dodatkowo płatny jest parking dla gości kompleksu.

15. Pobyt w Heide-Parku warto połączyć z wizytą w Hamburgu – jednym z największych miast na terenie Niemiec. W Hamburgu odwiedzić można liczne muzea (m.in. Muzeum Sztuki Kunsthalle, Muzeum Sztuki Użytkowej i Przemysłu oraz Międzynarodowe Muzeum Morskie), tutejszy ogród zoologiczny oraz park miniatur Miniature Wunderland z ogromnymi makietami kolei. Nie brakuje tu również barów, klubów i lokali gastronomicznych, a także pięknych, wiekowych budynków, które doceniane są przez miłośników wspaniałej architektury.

4.7/5 - (3 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić