Multimedialne Fontanny Warszawa

fontanny warszawa
foto – Autorstwa Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20485803

Multimedialne Fontanny to wyjątkowa atrakcja w Warszawie. Wieczorami odbywają się tu niezwykłe pokazy z wykorzystaniem wody, elementów świetlnych i muzyki, który przyciąga mieszkańców miasta oraz turystów zwiedzających polską stolicę. Widowisko zapiera dech w piersiach i na długo zapada w pamięć wszystkich obserwatorów.

Multimedialny Park Fontann

Multimedialny Park Fontann znajduje się na Podzamczu, pomiędzy ulicami takimi jak Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki, Rybaki i Boleść. Pierwotnie mieścił się tu park o powierzchni prawie 16 hektarów, który zaprojektowany został przez Longina Majdeckiego – wybitnego architekta, znanego m.in. z rozbudowy terenów parkowych przy warszawskich Łazienkach czy rewitalizacji ogrodów zamkowych przy Zamku Królewskim. Obecny kompleks czterech fontann został uruchomiony w 2011 roku. Składa się z trzech dużych niecek z wodą, których łączna powierzchnia wynosi 2870m kwadratowych. Znajduje się tu aż 367 dysz wodnych, prawie 300 reflektorów, projektor i laser RGB.

Atrakcje w Multimedialnym Parku Fontann

Pokazy bez użycia światła odbywają się codziennie o godzinie 16:00. W piątki i soboty po zmroku dodatkowo prezentowane są widowiska multimedialne, którym towarzyszy piękny spektakl świetlny i muzyczny. Godziny uzależnione są od pory roku. W przypadku wyjątkowo złych warunków atmosferycznych (np. śnieżyce, silne wiatry, ulewne deszcze) pokazy zostają odwołane. Wstęp do parku i obejrzenie widowiska jest w całości darmowe. Choć multimedialne fontanny są z pewnością największą atrakcją parku, nie brakuje tu również uliczek i małej architektury, z której można korzystać na co dzień. Cały teren parku przystosowany jest do turystyki pieszej i rowerowej oraz licznie występują miejsca do odpoczynku.

Atrakcje w okolicy

Po obejrzeniu zjawiskowego spektaklu możemy udać się na zwiedzanie okolicznych atrakcji. Dookoła parku znajdują się liczne zabytkowe kościoły m.in. piętnastowieczny, gotycki Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, który stanowi jeden z najstarszych zachowanych zabytków w całej Warszawie. Zaledwie krótki spacer od parku dzieli nas od Rynku Nowego Miasta – miejsca, w którym znajdują się liczne kawiarnie, bary i restauracje, a także Teatr WARSawy. W kilka minut możemy dojść także do Starego Rynku, głównego miejsca turystycznego w całej stolicy. Warto zwiedzić tu Bazylikę Archikatedralną oraz zabytkowy Kościół św. Marcina. W pobliżu znajduje się budynek warszawskiego Barbakanu oraz Zamek Królewski. Na Starym Rynku możemy skorzystać z dużej oferty lokali gastronomicznych (w tym znanych, wykwintnych restauracji, jednych z najlepszych w całym kraju), biur wycieczkowych, sklepów i obiektów o charakterze rozrywkowym.

Rodzinny wypad umilić można wejściem do jednego z licznych muzeów przystosowanych do przyjmowania najmłodszych zwiedzających. Na Starym Rynku znajduje się m.in. Muzeum Domków dla Lalek, Dom Sztuki Ludowej, Muzeum Iluzji oraz Teatr Małego Widza. Starsi turyści z pewnością zachwycą się Muzeum Farmacji czy Muzeum Warszawy.

Dużą atrakcją w tej części miasta są licznie występujące pomniki, takie jak Kolumna Zygmunta III Wazy, Pomnik Małego Powstańca, Zegar Zygmunta i Pomnik Warsa i Sawy. Jeśli mamy więcej czasu, możemy wybrać się na rodzinny rejs po Wiśle jednym z wielu statków wycieczkowych. Wieczorami organizowane są również specjalne przepływy dla dorosłych, podczas których możemy jeść doskonałą, elegancką kolację, wysłuchać muzyki na żywo i wypić lampkę wina z ukochaną osobą – to wszystko w przepięknej scenerii warszawskich brzegów Wisły.

Multimedialny Park Fontann – adres

Skwer 1 Dywizji Pancernej (Nowe Miasto)
00-221 Warszawa

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić