10 Najpopularniejszych Atrakcji w Mieście Brindisi

brindisi
foto – Pixabay

Brindisi to popularne wśród turystów miasto włoskie, które leży w Apulii – regionie, który rozciąga się w południowo-wschodniej części Włoch u wybrzeży Morza Adriatyckiego. Pierwsze osady na terenie dzisiejszego Brindisi powstały już w XVI wieku p.n.e.. Początkowo miejscowość zamieszkiwana była przez ludy mykeńskie, a w III wieku p.n.e. została podbita przez Rzymian. W średniowieczu miasto to miejscem zamieszkania wielu nacji, m.in. Słowian, Greków i Hiszpanów. Wszystkie te lata sprawiły, że dziś w mieście na każdym kroku znajdować możemy ślady różnych kultur, odmiennych religii i wpływów z różnych części Europy. Przedstawiamy 10 największych atrakcji Brindisi!

1. Muzeum Archeologiczne

Muzeum Archeologiczne w swoich kolekcjach posiada liczne zabytki, z których najstarsze datowane są na 8 tysięcy lat. Podziwiać tu można m.in. bogatą kolekcję ceramiki i numizmatyki, dużą ekspozycję kolumn i rzeźb starożytnych oraz specjalną sekcję prehistoryczną, która sięga czasów pierwszego osadnictwa na terenach dzisiejszego Brindisi.

2. Zamek Aragoński

Zamek Aragoński to malowniczo położona twierdza, której mury rozciągają się na wąskim cyplu wchodzącym wgłąb Morza Adriatyckiego. “Zamek na wodzie” – bo tak nazywany jest on przez mieszkańców okolic – to zabytek, który naturalnie połączony jest z lądem i częścią Starego Miasta. Jego mury i tarasy udostępnione są dla zwiedzających, na miejscu można także skorzystać z oferty lokali gastronomicznych, które oferują zjedzenie posiłku w wyjątkowej scenerii.

3. Bazylika katedralna

Bazylika katedralna w Brindisi to wyjątkowy przykład średniowiecznej architektury. Budowa świątyni została zakończona w 1143 roku. Z pewnością warto zwiedzić wspaniałe wnętrza bazyliki, w których znajdują się m.in. zabytkowe organy, piękna, kamienna chrzcielnica, zdobiony ołtarz główny oraz wyjątkowe freski sufitowe.

4. Port w Brindisi

Port w Brindisi od zarania dziejów był najważniejszym punktem miasta. To dzięki niemu miejscowość ta prężnie rozwijała handel z Grecją i innymi miastami Imperium Rzymskiego. Dziś tutejszy port ma duże znaczenie gospodarcze i handlowe, ale również turystyczne. Poza tradycyjnym transferem sieciowym, w porcie można również wykupić różnego rodzaju wycieczki. To także miejsce, które słynie z niesamowitego klimatu oraz umożliwia dostęp do wielu usług i towarów, a w okolicy znaleźć można liczne punkty gastronomiczne i sklepy.

5. Pomnik Włoskich Żeglarzy

Pomnik Włoskich Żeglarzy (Monumento al Marinaio) to wysoki na 54 metry pomnik znajdujący się w pobliżu portu w Brindisi. Wysoka wieża kształtem przypomina ster statku. Pomnik upamiętniać miał około 6 tysięcy włoskich marynarzy, którzy ponieśli śmierć w trakcie I wojny światowej. Na szczycie budowli znajduje się niewielka platforma widokowa, z której rozpościera się wspaniała panorama Morza Adriatyckiego, a także niezbyt odległego portu.

6. Jezioro Cillarese

Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Brindisi jest pobliże Jeziora Cillarese. Wokół malowniczego jeziora ciągną się ścieżki i alejki, które świetnie dostosowane są do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Wyjątkową atrakcją tego miejsca jest możliwość obserwacji licznych gatunków ptaków, które zamieszkują okolice jeziora podczas okresu lęgowego.

7. Castello Svevo

Kolejnym zamkiem, który warto odwiedzić podczas pobytu w Brindisi, jest Castello Svevo. Monumentalna budowla powstała w XIII wieku, jednak w późniejszym czasie kilkukrotnie była remontowana i odbudowywana. Choć wnętrza zamku stanowią własność wojska i nie są udostępniane dla turystów, jego wspaniała fasada robi ogromne wrażenie i jest jednym z najczęściej fotografowanych obiektów w całym mieście.

8. Palazzina Belvedere

Palazzina Belvedere to niewielkie muzeum umiejscowione w pięknej, zabytkowej kamienicy. Choć pomieszczenia są małe, a całe zwiedzanie nie powinno zająć wiele czasu, w środku znajdują się liczne kolekcje archeologiczne. Wnętrza muzeum udostępniane są dla zwiedzających za darmo, a dodatkową atrakcją jest możliwość wejścia na taras widokowy na dachu budynku, z którego rozciąga się wspaniały widok na wybrzeże Morza Adriatyckiego, port oraz Pomnik Włoskich Marynarzy.

9. Plaża Punta Penne

Szukając najpiękniejszej plaży w Brindisi z pewnością powinniśmy odwiedzić plażę Punta Penne. Jest to wyjątkowo malownicze miejsce, które kusi piękną, lazurową i krystalicznie czystą wodą oraz kamienisto-piaskowym brzegiem o delikatnym zejściu do wody. Pobliże plaży Punta Penne obfituje a alejki, łagodne wydmy i zaciszne miejsca do odpoczynku. Sama plaża stwarza świetne warunki nie tylko do zażywania kąpieli morskich, ale również do uprawiania różnych sportów wodnych i nurkowania.

10. Ostuni

Zaledwie 30 kilometrów od Brindisi znajduje się Ostuni – słynne “białe miasteczko”, które urzeka swoim niezwykłym klimatem i wspaniałymi, wąskimi alejkami. Choć Ostuni przyciąga turystów głównie swoim pięknem i charakterystycznym budownictwem, nie brakuje tu ważnych zabytków oraz punktów rozrywkowych. To idealne miejsce na jednodniową wycieczkę podczas pobytu w Brindisi!

Brindisi to nie tylko duże miasto portowe z mnóstwem atrakcji dla całej rodziny, ale także świetna baza wypadowa do zwiedzania Apulii i całej prowincji Bari. Z łatwością dostać się można do wielu miejscowości – poza Ostuni w pobliżu warto zwiedzić wspaniałe Alberobello z charakterystycznymi domkami trulli i okoliczne parki narodowe. To również miejsce, które pokochają miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu oraz wszyscy entuzjaści plażowania i kąpieli w krystalicznie czystych wodach Adriatyku.

4.2/5 - (31 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić