Zegarki outdoorowe Garmin idealne na każdą wyprawę

Szukasz zegarka, który będzie Ci towarzyszył na wyprawach? Survivalowy Garmin z nawigacją, monitorowaniem aktywności i czujnikami zdrowotnymi należy do najlepszych na rynku. Jest dostępny w kilku kolekcjach: Garmin Enduro, Fenix, Epix oraz Instinct, które różnią się od siebie możliwościami, designem i wydajnością. W artykule zebraliśmy najważniejsze informacje o nich, aby pomóc Ci w wyborze najlepszego dla Ciebie modelu.

Garmin Fenix 7 – najlepszy smartwatch terenowy

Na początek flagowa seria amerykańskiego producenta, czyli Garmin Fenix – idealny partner w realizacji twoich celów. Solidne materiały premium, długi czas pracy baterii, łatwość obsługi, rozbudowana nawigacja i ponad 200 funkcji szybko przyniosły mu miano bezkonkurencyjnego smartwatcha terenowego. 

To najbardziej zaawansowana i wielozadaniowa propozycja amerykańskiego producenta. Nie zaskakuje więc, że podróżnicy, amatorzy survivalu i sportowcy tak chętnie wybierają tę serię Garmin. Góry, las, siłownia, praca – ten zegarek nigdy nie zawodzi, bez względu na to, gdzie jesteś i co trenujesz. A dzięki eleganckiej kopercie ze stylową ramką równie efektownie współgra ze strojem treningowym, co biznesowym outfitem do pracy. 

Co powiesz na ćwiczenia HIIT i wskazówki treningowe, aby przygotować się do wysiłku w terenie? A może trenujesz skituring, surfing, kiteboarding albo jazdę na rowerze górskim? Z Garmin Fenix 7 można ćwiczyć kilkanaście dyscyplin, korzystając przy tym z szerokiego wsparcia. 

Podczas jazdy na rowerze górskim albo nartach smartwatch mierzy dynamikę biegu. Pomaga ocenić czas biegania w oparciu o graficzny wykres trendu oraz utrzymać tempo z funkcją PacePro. Oblicza zapasy energii w organizmie potrzebne do danej aktywności, monitoruje ogólny stan zdrowia i w 2 minuty ocenia Twoją kondycję. Poza tym oferuje wiele opcji znanych z innych zegarków Garmin: mapy TopoActive (wgrane w wersji Sapphire lub do pobrania), narciarskie SkiView oraz pól golfowych, systemy GNSS do nawigacji, wskaźnik gotowości do treningu czy stan wytrenowania. Czy wiesz, że przez ten zegarek również posłuchasz muzyki i zapłacisz za zakupy? Każdą z funkcji można obsłużyć na dotykowym ekranie Memory-in-Pixel albo za pomocą przycisków, np. będąc na stoku w rękawiczkach. 

Garmin GPS Fenix jest dostępny w trzech wersjach różniących się wielkością, materiałami, czasem pracy baterii i niektórymi funkcjami. 

Fenix 7 S

Model Garmin Fenix 7 S z kopertą o średnicy 42 mm jest najmniejszy w serii. Ma wyświetlacz 1,2 cala o rozdzielczości 240×240 pikseli. Do tego waży 63 gramy i przechowuje do 16 Gb danych w pamięci wewnętrznej. Dzieli się na kilka rodzajów: 

  • Standard z tworzywa sztucznego i stali ze szkiełkiem Gorilla Glass; działa od 38 dni w trybie oszczędzania energii do 7 godzin z włączonymi wszystkimi systemami GNSS i muzyką;
  • Solar wykonany z tych samych materiałów, ale wzbogacony o pierścień fotowoltaiczny – pobiera energię ze słońca i wydłuża czas pracy baterii od kilku godzin do kilkunastu dni;
  • Garmin Sapphire Solar z kopertą z tytanu i tworzywa sztucznego, zasilaniem słonecznym oraz twardym szkiełkiem szafirowym. 

Garmin Fenix 7

Garmin z nawigacją Fenix 7 występuje w tych samych wersjach co jego mniejszy poprzednik. W każdej z nich oferuje jednak dłuższy czas pracy baterii od 57 dni w trybie oszczędzania energii do 10 godzin z włączonymi systemami nawigacji i muzyką. 

Zapewnia do tego nieco lepszą czytelność dzięki szerokości koperty 47 mm oraz powiększonemu wyświetlaczowi do 1.3’’ i rozdzielczości 260×260 pikseli. Jego waga wynosi 73 g. Smartwatch wciąż nie stanowi więc obciążenia na nadgarstku podczas intensywnych aktywności. 

Fenix 7 X

Największy z tej grupy Garmin Fenix 7 X występuje tylko w wersjach z ładowaniem solarnym. Ma 51 mm szerokości co klasyfikuje go jako smartwatch męski. Rozmiar jego wyświetlacza wynosi 1.4 cala, a rozdzielczość 280×280 pikseli. To sprawia, że jest cięższy od swoich poprzedników – waży 96 g. Jednocześnie zapewnia bezkonkurencyjnie długie działanie. W trybie solarnym z włączonym oszczędzaniem energii może służyć nawet rok bez ładowania. Minimalny czas pracy wynosi zaś 16 godzin z włączonymi systemami GNSS i muzyką. 

W przeciwieństwie do swoich poprzedników Garmin GPS Fenix 7 X został również wyposażony w latarkę z trybem stroboskopowym, do biegania i SOS. Znakomicie sprawdzi się więc podczas nocnych wypraw w terenie. 

Garmin Enduro 2 – wydajny towarzysz aktywności ultra

Garmin Fenix 7 X zyskał w tym roku poważnego konkurenta – Enduro 2 Garmin. Podobnie jak jego starszy kuzyn jest dostępny w wyrafinowanej odsłonie ze szkiełkiem szafirowym i zasilaniem solarnym. Jednak zamiast 28 dni w trybie zegarka działa 34 dni i o 27 godzin dłużej w trybie solarnym z włączonym GPS. Dodatkowo dzięki technologii SatIQ™ optymalizuje zużycie energii bez utraty dokładności pozycjonowania. 

Podczas aktywności po zmroku Garmin Enduro 2 oświetla teren dwa razy silniejszym strumieniem światła z wielodiodowej latarki. Czy może przy tym zaoferować te same funkcje? Spójrzmy! 

Technologia Pacepro do trzymania tempa biegu, funkcja ClimbPro dla wspinaczy, symulacja czasu biegu oraz wskazówki treningowe, statystyki ćwiczeń i funkcje sportowe to wspólne dla obu serii możliwości. Poza tym znajdziesz w najnowszej odsłonie Enduro Garmin: mapy SkiView i TopoActive oraz systemy GNSS, które czynią z niego wielozadaniowy przewodnik po wszystkich szlakach. Dzięki nim smartwatch niezawodnie namierza lokalizację, prowadzi do celu i inspiruje do odkrywania nowych miejsc. Ponadto, jak większość modeli Garmin, umożliwia płatności zbliżeniowe i słuchanie muzyki. 

Jednocześnie znalazło się w nim sporo nowych funkcji nieobecnych w Garmin Fenix 7. Dość wspomnieć o takich opcjach, jak: 

  • przewodnik po mapach Nextfork wskazujący odległość do najbliższego skrzyżowania szlaków;
  • monitorowanie aklimatyzacji organizmu do trudnych warunków;
  • wskazówki tętna dostosowane do nachylenia;
  • aktywność biegów ultra;
  • aplikacja do rajdów przygodowych. 

Dzięki solidnej konstrukcji z tytanową ramką, nieprzeciętnie żywotnej baterii i szerokiej funkcjonalności Garmin Enduro 2 okaże się niezawodnym towarzyszem podczas biegów ultra i sportów ekstremalnych. Tak jak Fenix 7 może być obsługiwany dotykowo lub przy użyciu przycisków, aby zapewnić pełen komfort w różnych warunkach. 

Garmin Epix 2 – jedyny smartwatch survivalowy z ekranem Amoled

Wiele funkcji z Garmin Fenix 7 i Enduro 2 znajdziesz również w kolekcji Epix 2. Jako że nie występuje w wersji solarnej, nie zapewnia tak długiego czasu działania. Pracuje maksymalnie 16 dni w trybie zegarka i 9 godzin ze stale włączonym ekranem, systemami GNSS i muzyką. W zamian otrzymujesz jednak bardziej nasycone kolory, jakich nie zobaczysz na żadnym innym zegarku survivalowym Garmin. Epix 2 jako pierwszy został bowiem wyposażony w kontrastowy, niezwykle wyraźny ekran AMOLED z opcją always-on-display. Jest dotykowy, można więc wybierać na nim potrzebne funkcje lub sterować nimi za pomocą pięciu przycisków. 

Garmin z nawigacją GNSS i mapami to przede wszystkim wielozadaniowy przewodnik po wszystkich szlakach. Oferuje dodatkowo kompleksowy pomiar zdrowia: stresu, tętna, oddechu, nawodnienia, poziomu energii, saturacji. Do tego ocenia stan wytrenowania, czas potrzebny na regenerację oraz gotowość do treningu. Jeśli natomiast chodzi o funkcje sportowe, możesz wykorzystać Garmin do biegania surfingu, skituringu, biegów narciarskich i wielu innych dyscyplin. 

Garmin Instinct 2 – wytrzymały zegarek w wojskowym standardzie

W serii Instinct 2 Garmin postawił przede wszystkim na wytrzymałość. Smartwatch jest wykonany z tworzywa sztucznego z włóknem szklanym. A jego konstrukcja spełnia standardy wojskowe, które potwierdzają odporność na wstrząsy, zmienną temperaturę oraz wodę podczas pływania. Dzięki wytrzymałej baterii Garmin Instinct 2 działa w wersji standardowej od 65 dni w trybie zegarka z oszczędzaniem energii do 30 godzin z włączonym GPS. Jeśli jednak wybierzesz model z zasilaniem słonecznym, będzie Ci służył bez końca. Jest też dostępny w personalizowanych edycjach: Surf, Tactical, dēzl™ dla kierowców ciężarówek oraz designerskiej Camo. 

Instinct 2 oferuje nieco mniej funkcji niż jego poprzednicy. Ten Garmin z nawigacją obsługuje systemy GNSS, wyznacza trasę powrotną, a nawet daje możliwość zaznaczenia punktu odniesienia. Dodatkowo jest wyposażony w czujniki ABC (kompas, wysokościomierz i barometr), który przydają się, kiedy zabierasz swój Garmin w góry. 

Dzięki wbudowanym aplikacjom sportowym możesz założyć Garmin do biegania, jazdy na rowerze górskim, wspinaczki halowej, treningów siłowych, ćwiczeń HIIT czy jogi. Sprawdza w trakcie ćwiczeń tętno, saturację, maksymalny pułap tlenowy i moc biegową. Po treningu ocenia natomiast zasoby energii i czas potrzebny na regenerację. Za pomocą Garmin Instinct 2 da się też sprawdzić swój wiek sprawnościowy, jakość snu czy poziom stresu. 

W ZEGAREK.NET są dostępne wszystkie outdoorowe zegarki Garmin GPS. Zapoznaj się z naszą ofertą i podejmuj wyzwania: świadomie, bezpiecznie i z niezawodnym wsparciem.

5/5 - (2 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić