Weekend z dzieckiem w górach – tanie i fajne miejsca na wspólne wędrowanie

Wolny weekend i piękna pogoda to doskonała okazja na spędzenie czasu z dzieckiem. Jednak, gdzie się wybrać oraz co warto zobaczyć? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Istnieją jednak „uniwersalne” miejsca, które powinny przypaść do gustu zarówno małym dzieciom, jak również dorosłym. Oto kilka przykładów, które warto zobaczyć!

Weekend z dzieckiem w Bieszczadach

Bieszczady to doskonałe miejsce do obcowania z przyrodą. Płaskie wzniesienia oraz bardzo przystępne szlaki sprawiają, że zarówno dorośli, jak i małe dzieci bez trudu powinni pokonać większą część tras. Co więcej, noclegi w Bieszczadach nie są bardzo drogie. Dogodna baza noclegowa sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie w dogodnym budżecie. Weekend w górach z dzieckiem to również okazja na bliższe obcowanie z przyrodą w formie pikniku czy też biwakowania pod namiotem. Pamiętajmy jednak, aby wcześniej dobrze się przygotować. Niezbędne będą śpiwory turystyczne, koce piknikowe, maty samopompujące czy też plecaki wodoszczelne. Dobrej jakości sprzęt turystyczny zagwarantuje nam, jak również i naszym dzieciom komfort w każdej sytuacji.

Pomysł na weekend z dzieckiem w Tatrach

Jeśli nasza pociecha jest już starsza i wykazuje spore chęci na wędrówki, to świetnym pomysłem może okazać się wypad w Tatry. Tani weekend z dziećmi w tym wypadku będzie wymagał od nas znalezienia bazy noclegowej w przystępnych pieniądzach, co w Zakopanem czy w Białce Tatrzańskiej będzie od nas wymagać troszeczkę wysiłku. Najtaniej wyjdzie wynajęcie stancji oraz samodzielne gotowanie. Jeśli chodzi o same wędrówki po górach, to warto posiadać kartę dużej rodziny, bądź też legitymacje szkolne. W ten sposób oszczędzimy na wejściu do Parków Narodowych oraz na różnorodnych atrakcjach.

Góry Stołowe – fajne miejsce na weekend z dzieckiem

Jeżeli poszukujecie mało wymagających, ale bardzo atrakcyjnych tras dla całych rodzin, to doskonałym wyborem mogą okazać się Góry Stołowe. Wędrówki pomiędzy olbrzymimi skałami to świetna zabawa dla najmłodszych. Tu warto odwiedzić Narodowy Park Gór Stołowych, a po stronie czeskiej Skały Adrszpaskie. Będą to niezapomniane wędrówki dla najmłodszych, jak również i tych starszych. W Górach Stołowych znajduje się również wiele pól campingowych, gdzie posiadając śpiwory turystyczne, koce piknikowe i maty samopompujące, będziemy w stanie bez trudu zagwarantować sobie komfortowe warunki do spania na otwartej przestrzeni!

3.7/5 - (3 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić