Wakacje w Egipcie – czy warto?

Egipt to nie tylko kolebka jednej z najstarszych cywilizacji, ale również kraj, który oferuje liczne atrakcje turystom. Przyciąga on przede wszystkim świetną bazą hotelową. Dlatego osoby, które szukają wakacji all inclusive w atrakcyjnej cenie, chętnie stawiają na wyjazdy do tego kraju. Zachęca on jednak również pięknymi, piaszczystymi plażami i czystą wodą, a także możliwością uprawiania sportów wodnych czy pięknymi rafami koralowymi, które można podziwiać, nurkując w tych regionach. Nic więc dziwnego, że odwiedzany jest przez tysiące turystów niemal o każdej porze roku. Dlaczego jednak warto wybrać się na wakacje do Egiptu? Podpowiadamy.

Atrakcyjne ceny wakacji w Egipcie

Oferty wakacji w Egipcie są bardzo atrakcyjne cenowo, nawet jeżeli decydujemy się na wyjazd ze sporym wyprzedzeniem i płacimy katalogową stawkę. Wiele biur podróży na swoich stronach internetowych posiada jednak szeroką ofertę wakacji do Egiptu w wersji last minute, dzięki czemu wyjazd do tego kraju może nas kosztować znacznie mniej niż urlop w Polsce. Jednocześnie możemy liczyć na gwarancję pogody, ponieważ o każdej porze roku panują tu dogodne warunki temperaturowe. Atrakcyjne ceny wakacji all inclusive w Egipcie to jednak nie wszystko. Warto wybrać się do tego kraju również ze względu na to, że możemy liczyć na bezpośredni lot do Egiptu z wielu miast, a czas jego trwania wynosi średnio od 4 do 4,5 godziny. Warto jednak wiedzieć o tym, że podczas takiej podróży będzie nam potrzebny paszport oraz wiza.

Doskonała pogoda w Egipcie o każdej porze roku

Powodem, dla którego Egipt cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów pochodzących z różnych regionów świata, bez wątpienia jest aura, na jaką można liczyć na miejscu. Niezależnie od tego czy decydujemy się na wyjazd do tego kraju latem, czy zimą, rezerwując wakacje na przykład na stronie: https://www.traveligo.pl/, nie musimy martwić się o to, że podczas swojego urlopu zmarzniemy. Nawet zimą temperatura w Egipcie oscyluje w zakresie 18-20 stopni. Jest to więc świetny czas, by zwiedzać tutejsze zabytki, a także odpoczywać i spacerować. Jeżeli jednak chcielibyśmy spędzić wakacje w Egipcie wtedy kiedy panują w tym kraju najwyższe temperatury, wówczas powinniśmy postawić na miesiące od czerwca do września. Wówczas słupki rtęci pokazują tu nawet 34 stopnie w dzień w cieniu, a w nocy temperatura sięga 25 stopni. Woda ma zaś 28 stopni. W wakacje możemy liczyć tutaj również na 12-13 godzin słonecznych.

Szeroka oferta atrakcji w Egipcie

Egipt jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych ze względu na szeroką ofertę atrakcji, jakie można znaleźć w tym miejscu. Rezerwując wakacje w tym kraju, na przykład na stronie: https://www.traveligo.pl/last-minute/egipt, możemy liczyć nie tylko na wypoczynek na piaszczystych plażach nad morzem i piękne widoki, ale również możliwość aktywnego spędzania czasu. Egipt kochają miłośnicy sportów wodnych, a także nurkowie ze względu na to, że można tu podziwiać przepiękną rafę koralową. Znajdują się tutaj również niespotykane w innych regionach gatunki flory i fauny. Korzystając z wycieczek objazdowych, można zobaczyć słynne piramidy, Kair, Luksor czy Dolinę Królów.

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić