Technologiczne gadżety przydatne w podróży

Dzisiaj mało kto wyobraża sobie życie bez chociażby smartfona. Technologia i sprzęt elektroniczny pod wieloma względami ułatwiają nam codzienne życie, umożliwiają załatwianie wielu spraw, a przy okazji zapewniają rozrywkę i umilają wolny czas. Dlatego właśnie wybrane gadżety elektroniczne warto zabrać ze sobą w podróż.

Jesteś na etapie planowania kolejnej podróży? To dobry moment, aby zacząć zaopatrywać się w sprzęt, który uatrakcyjni wyjazd i pozwoli czerpać z niego jak najwięcej. Sprawdź, jakie urządzenia mogą przydać Ci się podczas wyprawy.

Aparat cyfrowy

Większość z nas podróżuje z trzech powodów: aby zobaczyć nieco świata, wypocząć i stworzyć piękne wspomnienia. Choć ciekawe miejsca i piękne widoki już na zawsze zostaną w naszej pamięci, to warto zachować je również na fotografiach, by mieć później do czego wracać, a przy okazji móc podzielić się niesamowitymi wspomnieniami z bliskimi. Dlatego właśnie w podróż warto zabrać ze sobą aparat cyfrowy.

Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo modeli aparatów cyfrowych od różnych producentów w różnych kategoriach cenowych, więc każdy bez problemu znajdzie aparat dla siebie. Pamiętajmy, że jest to wydatek na lata, więc warto postawić na model, który robi naprawdę dobrej jakości zdjęcia i ma długą gwarancję.

Słuchawki

Każdy miłośnik muzyki w podróży powinien mieć ze sobą słuchawki. W tym przypadku wybór jest praktycznie nieograniczony. Producenci odpowiadając na potrzeby użytkowników, oferują szeroki wybór rodzajów słuchawek.

W ofertach popularnych firm dostępne są słuchawki douszne, nauszne i dokanałowe, przewodowe i bezprzewodowe czy otwarte i zamknięte. Niektóre marki proponują także profesjonalne słuchawki dla bardziej wymagających użytkowników, np. dla graczy lub dla sportowców.

Jakie słuchawki kupić? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i dostępnego budżetu. Naszym zdaniem w podróż najlepiej zabrać ze sobą małe i komfortowe słuchawki douszne lub dokanałowe, najlepiej w wersji bez kabla.

Smartwatch

Kolejnym gadżetem, który może okazać się przydatny w podróży, jest smartwatch. Jest to inteligentny zegarek na miarę XXI wieku, który jest kompatybilny ze smartfonem i najczęściej jest jego uzupełnieniem. Smartwatch pozwala dzwonić, odbierać i wysyłać wiadomości czy odbierać powiadomienia z telefonu.

Przy jego pomocy można zmieniać muzykę, jak również śledzić drogę na mapie. Dodatkowo pozwala monitorować codzienną aktywność, w tym m.in. liczbę spalonych kalorii i przebytą drogę. Wiele modeli nowoczesnych smartwatchy oferuje pomiar parametrów życiowych takich jak puls, natlenienie krwi czy ciśnienie, co może okazać się przydatne szczególnie wtedy, gdy gorzej się poczujemy.

Parownica do ubrań

Na pewno nie jest to gadżet niezbędny, zwłaszcza podczas górskiej wyprawy, ale za to bardzo przydatny, jeśli planujemy większe wyjścia lub uroczyste kolacje, na których chcemy ładnie się prezentować. Parownica do ubrań pozwoli szybko i sprawnie odświeżyć i wyprasować ubrania, które pomięły się w walizce.

Urządzenie jest małe i poręczne, dzięki czemu bez problemu zmieści się w bagażu. Co prawda może nie poradzić sobie z dużymi zagnieceniami, jednak z całą pewnością każde ubranie po wyprasowaniu parownicą będzie wyglądać o niebo lepiej, niż zaraz po wyjęciu z walizki.

Powerbank

Absolutny must-have na podróż, to powerbank. Jest to przenośne urządzenie do ładowania urządzeń mobilnych takich jak smartfon, smartwatch czy słuchawki. Wystarczy jedynie kabel, który będzie można podłączyć do powerbanka i wybranego sprzętu.

Na rynku dostępne są powerbanki o różnej pojemności. Zasada jest prosta – im większa pojemność, tym więcej razy będzie można naładować wybrane urządzenie do pełna lub naładować będzie można nim więcej sprzętów. Pamiętajmy jednak, że sam powerbank też trzeba ładować, dlatego trzeba zabrać ze sobą pasującą do niego wtyczkę, która to umożliwi.

3/5 - (4 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić