Praca w Holandii. Dlaczego warto wybrać właśnie ten kraj?

Praca za granicą kojarzy się z większymi zarobkami, lepszymi perspektywami zawodowymi, a także polepszeniem standardu życia teraz i w przyszłości. Nic więc dziwnego, że wiele osób poważnie rozważa możliwość wyjazdu za granicę w celach głównie zarobkowych. Jedną z najpopularniejszych wśród Polaków destynacji jest Holandia – kraj słynący z przyjaźnie nastawionego do obcokrajowców społeczeństwa, doskonałych zarobków oraz zróżnicowanych perspektyw zawodowych.

Holandia oczami pracujących Polaków. Co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Holandia to jeden z tych europejskich krajów, który od lat przyciąga do siebie polskich pracowników. Osoby poszukujące zatrudnienia kuszą przede wszystkim atrakcyjne zarobki, szeroka i zróżnicowana oferta zatrudnienia z wielu różnych branż, a także nieobowiązkowa znajomość języka niderlandzkiego – wiele prac w Holandii można wykonywać z elementarną znajomością języka angielskiego lub niemieckiego.

Czynnikiem, który skłania dodatkowo do wyjazdu, jest dobre połączenie komunikacyjne Polski z Holandią, które zapewniają nie tylko linie lotnicze, ale także busy z Polski do Holandii, z których chętnie korzystają osoby wyjeżdżające za granicę w celach zarobkowych. W ramach oferty jednego przewoźnika możliwy jest zarówno dojazd do miejsca pracy, jak i powrót do Polski.

Zatrudnienie w Holandii mają szansę znaleźć zarówno wykwalifikowani pracownicy, jak i osoby bez doświadczenia. Możliwe jest zarówno zatrudnienie się na długi termin, jak i znalezienie pracy sezonowej na kilka tygodni lub miesięcy. Atrakcyjne zarobki często połączone są z możliwością zakwaterowania na miejscu i rozmaitymi benefitami, co sprawia, że praca w Holandii staje się jeszcze bardziej opłacalna. Już kilka lat spędzonych w tym pięknym kraju pozwala odłożyć pieniądze niezbędne do zapewnienia sobie lepszej przyszłości w Polsce.

Dlaczego warto szukać zatrudnienia za granicą właśnie w Holandii?

flaga holandii

Holandia to świetne miejsce do pracy, o czym z roku na rok przekonuje się coraz więcej Polaków. Świetne połączenie obydwu krajów zapewniają regularnie kursujące busy z Polski do Holandii, a oferty pracy holenderskich firm są skierowane do kandydatów o różnych kwalifikacjach. Coś dla siebie znajdą tu zarówno osoby z wykształceniem kierunkowym i specjaliści, jak i studenci, osoby bez studiów wyższych i seniorzy dorabiający do emerytury.

Pensje oferowane przez holenderskich pracodawców są atrakcyjne, co pozwala na życie na znacznie lepszym poziomie, pomoc rodzinie, a także spełnienie marzeń o własnym domu lub mieszkaniu po powrocie do kraju. Nie jest bowiem tajemnicą, że większość Polaków wyjeżdża do Holandii nie w celu pozostania tam na zawsze, lecz odłożenia pieniędzy na przyszłość w Polsce.

Pewne obawy wiążą się z kwestią językową. Język niderlandzki, którym posługują się na co dzień Holendrzy, nie jest tak powszechnie znany, jak chociażby angielski czy niemiecki. Cieszy się także opinią języka trudnego do opanowania. Holenderscy pracodawcy doskonale zdają sobie z tego sprawę i nie wymagają od zagranicznych pracowników jego znajomości – w większość przypadków, aby komfortowo żyć i pracować w Holandii wystarczy znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na podstawowym poziomie.

5/5 - (2 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić