10 Najlpszych Parków Wodnych w Warszawie

parki wodne warszawa
foto – pixabay.com

Warszawa może się pochwalić cennymi zabytkami i licznymi atrakcjami, wśród których każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Jednych zachwycą ośrodki edukacyjne i muzea, innych – pełne zieleni parki lub perełki architektury. Dla tych, którym marzą się beztroskie zabawy w wodzie, dobrymi miejscami będą parki wodne. Jakie miejsca warto odwiedzić? Oto 10 aquaparków działających na terenie Warszawy lub w jej najbliższej okolicy, do których warto zajrzeć.

1. Park wodny Suntago

Wodny Świat Suntago to wyjątkowe miejsce dla każdego, kto w rejonie Warszawy chce spędzić czas na zabawie w wodzie. Ten potężny park wodny przyciąga nie tylko rozmiarami, ale i ogromną ilością atrakcji. Z jakich atrakcji można tu skorzystać? Kuszą sauny i zabiegi spa, przyciąga bogata oferta zajęć dla aktywnych. Ponadto można tu korzystać z basenu termalnego, brodzika dla dzieci lub z basenów z falami. Basen solankowy i siarkowy, basen z hydromasażem – oto kolejne propozycje dla tych, którzy w wodnym królestwie chcą się przede wszystkim zrelaksować. A co z amatorami dobrej zabawy? Na nich czeka dzika rzeka oraz zjeżdżalnie: dla dzieci, dla rodzin oraz dla tych, którzy w Wodnym Świecie szukają mocnych wrażeń.

2. Park Wodny Warszawianka

Park Wodny Warszawianka przyciąga strefą relaksu i saunami, wśród których wielkim powodzeniem cieszy się ruska bania. Można tu również korzystać ze strefy spa, kuszącej bogatą ofertą zabiegów poprawiających formę i wygląd. Warszawianka jest też miejscem atrakcyjnym dla fanów sportów wodnych, a czekający tu kompleks basenów spełni oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających osób. Na zaawansowanych pływaków czeka basen olimpijski, dla początkujących – basen rekreacyjny. Brodziki dla dzieci, wanny z masażami wodnymi oraz takie atrakcje, jak dzika rzeka – oto kolejne powody, dla których warto odwiedzić kompleks basenów na ulicy Merliniego.

3. Park Wodny Moczydło

„Moczydło” to kolejny park wodny, z którego warto skorzystać podczas pobytu w Warszawie, oraz jedna z ważniejszych atrakcji na warszawskiej Woli. Z jakich obiektów można tu korzystać? Z otwartego basenu rekreacyjnego ze zjeżdżalniami oraz wodnymi gejzerami. Dla tych, którzy chcą tu spędzić czas z małymi dziećmi, wielkim udogodnieniem będą brodziki dla najmłodszych oraz urządzenia czekające na wodnym placu zabaw. A komu znudzi się relaks w wodzie, ten może aktywnie spędzić czas na stałym lądzie. Tuż przy basenie czeka boisko do siatkówki oraz miejsce do gry w piłkę nożną, nie brak tu również miejsc stworzonych z myślą o amatorach opalania się. Całość robi wrażenie, dzięki czemu w okresie letnim „Moczydło” staje się jednym z najbardziej obleganych miejsc w stolicy.

4. Pływalnia „Polonez”

Warszawski Targówek to dzielnica mogąca pochwalić się licznymi atrakcjami i obiektami sportowymi. Gdzie można spędzić czas w aktywny sposób? W Ośrodku Sportu i Rekreacji, mieszczącym się przy ulicy Łabiszyńskiej. Jedną z ważniejszych atrakcji jest tu pływalnia „Polonez”, dzięki której z zabaw w wodzie można korzystać przez cały rok. Baseny te znane są z ciekawej oferty zajęć (m.in. z lekcji pływania) oraz atrakcji dla osób w każdym wieku. Można tu pływać, szaleć w wodzie, a na koniec – zrelaksować się w saunie. Wszystko to pod czujnym okiem ratowników, którzy przez cały czas czuwają nad bezpieczeństwem gości.

5. Pływalnia „Pingwin”

Na warszawskim Bemowie działa prężnie Ośrodek Sportu i Rekreacji, przyciągający ciekawymi zajęciami i dobrym zapleczem. Jedną z ważniejszych atrakcji jest tu Pływalnia „Pingwin”, ciesząca się dużym uznaniem nie tylko wśród mieszkańców Bemowa. Dlaczego warto się tu wybrać? Bo można tu skorzystać zarówno z profesjonalnego basenu sportowego, jak i z miejsc przeznaczonych do rekreacji i zabawy w wodzie. Dzięki temu pływalnia ta sprzyja i dorosłym, i dzieciom, a spędzony tu czas dla nikogo nie będzie czasem straconym.

6. Inflancka – Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa

Przy ulicy Inflanckiej w Warszawie Śródmieściu czeka na miłośników zdrowego stylu wyjątkowy obiekt. To baseny, którymi opiekuje się Stołeczne Centrum Sportu „Aktywna Warszawa”. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Dla zaawansowanych pływaków podstawą będzie basen o wymiarach olimpijskich, wyposażony w 10 torów. Dla tych, którzy na basen wybierają się z dziećmi, ważne będą baseny rekreacyjne i takie atrakcje, jak zjeżdżalnia czy jacuzzi. Dla małych poszukiwaczy przygód wyjątkowym doświadczeniem będą zmagania na torze przeszkód znanym jako „Piracka Wyspa”. Z wymienionych atrakcji można korzystać przez cały rok, natomiast w okresie letnim oferta obiektu poszerza się o kompleks basenów zewnętrznych, które również mają wielu sympatyków.

7. Wesolandia

Wesolandia to kolejne miejsce stworzone z myślą o aktywnych osobach oraz rodzinach lubiących spędzać czas w ruchu. Można tu uczęszczać na zajęcia fitness, można trenować na siłowni lub spędzać czas na korcie tenisowym. Wielkim powodzeniem cieszą się również sauny, w których można odpocząć od codziennych problemów i skutecznie się zrelaksować. A co z tymi, którzy lubią pływać? Na nich czeka pływalnia z ciekawymi propozycjami spędzania czasu w wodzie. Basen dla dzieci, basen sportowy i rekreacyjny, zjeżdżalnia i dzika rzeka – oto podstawowe atrakcje, dzięki którym na tej pływalni nuda nikomu nie zagrozi.

8. Pływalnia Wodnik

Na terenie warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego działa pływalnia „Wodnik”, ciesząca się dużą popularnością wśród mieszkańców okolicznych osiedli. Lekcje pływania i inne zajęcia sportowe skutecznie przyciągają tu gości, którzy chcą pracować nad swoją formą. „Wodnik” jest też atrakcyjnym miejscem dla tych, którzy chcą spędzić czas na zabawie w wodzie. Basen rekreacyjny, zjeżdżalnia oraz liczne gejzery i kaskady sprawiają, że można w tym miejscu spędzić czas nie tylko w aktywny, ale i w przyjemny sposób.

9. OSiR Żoliborz

OSiR Żoliborz to kolejne miejsce, które spełni oczekiwania osób lubiących wypoczywać w aktywny sposób. Można tu pograć w piłkę, wziąć udział w zajęciach fitness lub poćwiczyć na siłowni. Można też skorzystać z zajęć na krytym basenie, na którym przez cały rok organizowane są zajęcia z nauki pływania oraz aerobiku w wodzie. Dzięki takiej ofercie każdy, bez względu na wiek, może znaleźć dla siebie ciekawe propozycje i skutecznie pracować nad swoją formą.

10. Aqua Park Hotel Warszawianka

Podwarszawska Jachranka jest dobrym miejscem i na nocleg w pobliżu stolicy, i na odpoczynek w dobrych warunkach. Na długiej liście czekających tu atrakcji znajduje się też park wodny, działający na terenie Hotelu Warszawianka. Dla kogo tutejsze baseny będą dobrym miejscem? Dla tych, którzy chcą spędzić czas na zajęciach aerobiku w wodzie lub dla tych, którzy chcą opanować sztukę pływania. Baseny w Jachrance są też atrakcyjnym miejscem dla wszystkich osób marzących o dobrej zabawie w wodzie. Basen rekreacyjny, basen sportowy i rwąca rzeka – oto wybrane atrakcje, na jakie można postawić w tym miejscu. Warszawianka może się dodatkowo 90-metrową zjeżdżalnią z efektami multimedialnymi, dzięki której wizyta w tym miejscu stanie się jeszcze ciekawszym doświadczeniem.

3.7/5 - (3 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić