15 Ciekawostek o Legoland w Billund (Dania)

legoland billund
foto – Pixabay

Duński Legoland to jeden z najchętniej odwiedzanych parków rozrywki w całej Europie. Znajduje się w miejscowości Billund – to właśnie w tym mieście w 1932 roku założona została firma Lego, która dziś jest najpopularniejszym producentem klocków na świecie. Legoland w Danii stanowi największy firmowy park rozrywki Lego, a rocznie odwiedzają go tysiące turystów spragnionych doskonałej zabawy.

1. W duńskim Legolandzie znajduje się ponad 65 milionów klocków! Duża część z nich wykorzystana została do budowy parku miniatur, w którym podziwiać można świetnie odwzorowane budowle, takie jak amerykańska Statua Wolności czy duński Pałac Królewski.

2. Na terenie kompleksu umiejscowionych zostało wiele atrakcji dla najmłodszych gości. Znajduje się tu choćby plac zabaw sygnowany Lego Duplo (odmianą klocków Lego o dosyć dużych rozmiarach), kolejka z wagonikami Duplo Express i Duploplane – karuzela z małymi samolotami.

3. Legoland zagwarantuje zabawę także starszym miłośnikom zastrzyku adrenaliny. Czekają tu na nich liczne atrakcje wodne (m.in. Lego Canoe i Rzeka Wikingów) oraz kolejki górskie i karuzele. Największa i najbardziej popularna z nich mierzy aż 30 metrów wysokości.

4. Jedną z największych atrakcji Legolandu jest wjazd na wieżę widokową o wysokości 36 metrów. Rozciąga się z niej doskonały widok na tutejszy park miniatur – obserwujący mają wrażenie, że patrzą na realne budowle z wysokości ponad 700 metrów!

5. Na terenie kompleksu organizowanych jest wiele konkursów i zabaw dla całej rodziny. Dorośli wraz z dziećmi mogą wziąć udział w wodnej bitwie oraz wspólnymi siłami wspiąć się na sztuczną latarnię morską. Doskonałą rodziną konkurencją będzie sprawdzenie swoich sił w laserowym labiryncie, którego przejście wymaga od uczestników zabawy inteligencji, strategii i wygimnastykowanego ciała. W Legolandzie organizowane są również tematyczne pokazy i przedstawienia z aktorami.

6. Wyjątkową atrakcją tego miejsca jest strefa gier Nintendo, która zachwyci zarówno najmłodszych, jak i dorosłych gości Legolandu. Najnowszą atrakcją strefy gier jest możliwość wypróbowania okularów 3D, które dosłownie przenoszą uczestników gier do innego, multimedialnego świata.

7. Jednodniowy bilet wstępu na teren Legolandu kosztuje 329 koron duńskich, co jest równowartością około 200zł. Park rozrywki przewiduje promocje dla dzieci oraz zapewnia bezpłatny wstęp dla osób poniżej 2 roku życia. Dużą oszczędność mogą stanowić karnety sezonowe, które uprawniają do nielimitowanego wejścia na teren Legolandu przez cały rok.

8. Planując wycieczkę do Legolandu warto wiedzieć, że na terenie kompleksu można zatrzymać się w aż 3 obiektach noclegowych. Znajdują się tu: czterogwiazdkowy Hotel Legoland, klimatyczny Legoland Castle Hotel oraz wioska z drewnianymi domkami, które pomieścić mogą nawet kilka osób.

9. W parku rozrywki co roku organizowanych jest wiele hucznych imprez tematycznych. Ostatniego dnia w roku odbywa się tu ogromny pokaz fajerwerków, który jest jednym z największych w całej Danii. Organizowane są także imprezy dla dzieci, takie jak bal przebierańców z okazji Halloween, pokaz średniowieczny Castle Show czy Wieczory Westernowe.

10. Na terenie Legolandu znajduje się wiele restauracji, barów i kawiarni. Ciepły posiłek zjeść tu można m.in. w rodzinnym bistro serwującym zestawy obiadowe, w hotelu Legoland i tutejszej burgerowni. Słodkie desery podawane są również w kafejkach na terenie obiektu. Zgodnie ze standardami tego miejsca, wszystkie serwowane potrawy są pełnowartościowymi posiłkami przygotowywanymi z najlepszych, świeżych i zdrowych składników.

11. Duński Legoland to idealne miejsce na… zakupy! Znajdują się tu sygnowane znakiem firmowym sklepy Lego, w których nabyć można setki zestawów tych popularnych klocków. Dużą atrakcją jest możliwość wyprodukowania własnej figurki, która wyglądem odwzorowuje nabywcę. Na terenie Legolandu znajduje się również sklep z przebraniami i strojami dla dzieci i młodzieży.

12. Miłośnicy klocków Lego mogą pokusić się o wyprawienie urodzinowego przyjęcia na terenie największego duńskiego parku rozrywki. Organizowane są przyjęcia dla grup od 4 do 6 osób, w których bierze udział profesjonalny animator. Podczas wydarzenia serwowane są przekąski i słodkości oraz organizowane konkursy, spektakle i warsztaty z budowania konstrukcji z klocków Lego, które dopasowane są stopniem trudności do gości imprezy urodzinowej.

13. Tuż przy Legolandzie znajduje się duży parking. Całodniowa opłata parkingowa wynosi 60 koron duńskich (około 36zł).

14. Duński Legoland jest świetnie przystosowany do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne. Istnieje tu możliwość wypożyczenia specjalnego wózka inwalidzkiego, który umożliwia branie udziału w wielu rozrywkach parku.

15. W samym Billund nie brakuje również innych rozrywek. Znajdują się tu m.in. Muzeum Lotnictwa oraz Muzeum Motoryzacji. Duży Ogród Zoologiczny stanowi doskonałą atrakcję dla najmłodszych. W miasteczku podziwiać można typową duńską zabudowę, która składa się z malowniczych, kolorowych budynków umieszczonych tuż przy brzegu kanału wodnego.

5/5 - (6 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić