9 Atrakcji w Regionie Karyntia

karyntia
foto – Pixabay

Karyntia to kraj związkowy leżący w południowej Austrii. Stolicą tego regionu jest Klagenfurt am Wörthersee. Karyntia jest jednym z bardziej znanych rejonów w Austrii, także pod względem turystycznym. W tym regionie znaleźć można wspaniałe zabytki architektoniczne, ciekawe miejsca i piękną naturę. Nic więc dziwnego, że co roku ten rejon odwiedza wielu turystów z całego świata.

Atrakcje w Karyntii

1. Jezioro Weissensee

W całej Karyntii znajduje się około 200 jezior, jedno z nich zasługuje na szczególne wyróżnienie. Jest to jezioro Weissensee, które słynie z wielu rzeczy, ale ciekawostką jest to, że woda w tym jeziorze jest tak czysta i przejrzysta, że można ją pić. Poza tym zimową porą na jeziorze tworzy się naturalne lodowisko, które przyciąga amatorów zimowego szaleństwa na łyżwach. Z kolei letnią porą nad jeziorem nie można się nudzić, to raj dla osób ceniących sobie ciszę, spokój i piękno natury, a także dla amatorów kajakarstwa i innych sportów wodnych. To także rejon, który pokochają wszyscy wędkarze, w jeziorze roi się od pstrągów, okoni i karpiów. Popularną dyscypliną sportu na jeziorze jest Stand Up Paddling czyli pływanie na stojąco, na tym jeziorze warunki są wyjątkowo sprzyjające dla tego sportu.

2. Lodowiec Schareck

Niezwykłym miejscem w regionie Karyntii jest lodowiec. Aby go obejrzeć trzeba się wybrać w podróż kolejką Mölltaler Express. Jest to podziemna kolej torowo-linowa, która ma długość 4800m. Tą kolejką można wyjechać na wysokość około 2200m n.p.m, żeby dostać się jeszcze wyżej, trzeba się przesiąść do specjalnej kolejki gondolowej, która dojeżdża na wysokość 2800m n.p.m. Z samej góry przy sprzyjającej pogodzie można podziwiać majestatyczny lodowiec Schareck a także jeziorko Eissee.

3. Wodospad – Raggaschlucht

Kolejnym niezwykłym miejscem w Karyntii jest wodospad Raggaschlucht. Znajduje się on w głębokim kanionie leżącym w miejscowości Flattach. Aby przyjrzeć się wspaniałemu wodospadowi z bliska, wystarczy wspiąć się drewnianymi podestami i schodami na samą górę kanionu. Przy wspinaczce można się napatrzeć na żywioł wody, który huczy i pyrska wodą na wszystkie strony. To niezwykłe widowisko, które można poczuć na własnej skórze.

4. „Monkey mountain”

Atrakcją dla dzieci i dorosłych jest też z pewnością miejsce nazywane górą małp. To miejsce, gdzie małpy żyją na wolności w swoim naturalnym środowisku, a turyści mogą się im z bliska przyjrzeć. W tym miejscu żyją, bawią się i spędzają razem czas małpy makaki japońskie. Aby przyjrzeć się im bliżej warto skorzystać z opcji przewodnika, który nie tylko oprowadzi turystów po odpowiednio przygotowanych szlakach ale opowie też wiele na temat życia tych niezwykłych zwierząt. Dzieci na pewno ucieszą się też wizytą w park zwierząt Rosegg, gdzie można spotkać wiele innych ciekawych gatunków zwierząt.

5. Minimundus

Na powierzchni 2,6ha został zbudowany Park Miniatur. W tym miejscu można zobaczyć aż 150 modeli słynnych budowli z całego świata. Wśród nich wyróżnić można Wieżę Eiffla, Bazylikę Św. Piotra, Wielki Mur Chiński, gmach Opery w Sydney, port w Sydney, mauzoleum Tadż Mahal i wiele innych ciekawych obiektów w skali 1:25. Ciekawostką jest animacja, w której każdy może wziąć udział będąc w Parku Miniatur, a mianowicie wylot promu kosmicznego z ciekawym nagłośnieniem i efektami specjalnymi.

6. Klagenfurt

Klagenfurt jest stolicą regionu Koryntii. To bardzo stare i charyzmatyczne miasto, w którym nie brakuje ciekawych zabytków i wyjątkowych miejsc. Na pewno zwiedzając to miasto trzeba zajść na miejską Starówkę, która jest otoczona urokliwymi uliczkami. Wszystkie dziedzińce i pasaże są wykończone bardzo starannie, wszędzie widać średniowieczne arkady i niezwykłe zdobienia. Liczne restauracje i kafejki zachęcają w tym miejscu do spróbowania austriackiej kuchni.

7. Zamek Hochosterwitz

Bardzo znaną atrakcją w państwie Karyntii jest Zamek Hochosterwitz. Należy on do największych i najbardziej okazałych austriackich zamków o charakterze średniowiecznym. Na szczyt fortyfikacji można się dostać specjalną trasą, na której znajduje się aż czternaście bram obronnych. Zwłaszcza dzieci mają dużo uciechy z liczenia tych bram w drodze na szczyt. Z góry rozpościera się piękny widok na całą okolicę, warto więc się trochę pomęczyć i przebyć trasę, by móc podziwiać takie piękno natury.

8. Jaskinia Obir 

Jaskinia Obir jest uznawana za jeden z cudów natury. Znajduje się ona w Bad Eisenkappel i wyróżniają ją niezwykłe formy krasowe o różnych formach i kształtach. Cała trasa do zwiedzania wewnątrz jaskini osiąga aż 1,3 kilometra. To gratka dla miłośników geologii.

9. Muzeum Porshe

Miłośnicy motoryzacji i drogich samochodów, koniecznie powinni odwiedzić Muzeum Porshe, które znajduje się w Gmünd.

4.4/5 - (25 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić