Gra terenowa z Ekspedycją Express – niezapomniana przygoda i wyzwania na świeżym powietrzu

Różne badania naukowe wskazują, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu przynosi wiele korzyści. Na Uniwersytecie w Michigan doświadczalnie udowodniono na przykład, iż zwykły spacer pozytywnie wpływa na pamięć krótkotrwałą. Inne testy potwierdziły z kolei pozytywny wpływ na odstresowanie, zwiększenie koncentracji czy minimalizowanie objawów depresji. Nic zatem dziwnego, że gry terenowe zyskują na popularności jako alternatywa spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Doświadczony i zaufany organizator gier miejskich

Stasi Eldredge, autorka książek biograficznych, duchowych, ale też osobistych pamiętników kiedyś powiedziała: „Nie chcemy przygody dla niej samej, ale dlatego, że wymaga czegoś od nas dla innych. Nie chcemy uczestniczyć w niej samotnie, chcemy mieć w niej udział z innymi.” O takich właśnie przygodach mówimy również w kontekście gier terenowych. To uczucie przeżywania czegoś niezwykłego razem z innymi stanowi największą wartość jaką otrzymują uczestnicy tego typu zabawy. Jednak, aby mieć to zagwarantowane najlepiej skorzystać ze sprawdzonych scenariuszy od doświadczonych i zaufanych organizatorów gier miejskich.

Z roku na rok widzimy po zapytaniach od wielu ludzi coraz większą potrzebę spędzania wolnego czasu w sposób niekonwencjonalny. Szukają rozrywki na powietrzu, której nie zapewni zwykły spacer czy przebieżka po lesie – mówi Tomasz Pietruszka, właściciel firmy Ekspedycja Express, zajmującej się organizacją precyzyjnie zaplanowanych gier miejskich oraz terenowych, które dostarczają niezapomnianych wrażeń. – Dlatego przygotowywane przez nas scenariusze rozgrywek są starannie zaplanowane oraz wcielone w życie, aby dostarczały nowe i niepowtarzalne emocjie. Do tej pory zorganizowaliśmy ponad 320 imprez integracyjnych dla firm oraz rozgrywek dla osób indywidualnych, w których wzięło udział ponad 50 000 osób, więc jestem przekonany, że wiemy jak usatysfakcjonować klientów – podkreśla

Zaangażowanie z pasji do organizowanych gier

Wspomniana Ekspedycja Express zajmuje się tworzeniem oraz przygotowywaniem gier terenowych, miejskich, scenariuszowych, czy większych programów rozrywkowych. Ich ekipa charakteryzuje się bezgraniczną kreatywnością, co w tej branży jest niezbędne. Ludzie na co dzień doświadczają wielu czynników wpływających na uczucie nudy, więc gry terenowe powinny być od tego odskocznią, powinny angażować i nieustannie zaskakiwać.

Dr hab. Michał Chruszczewski, autor książki „Nuda. Ujęcie psychologiczne i społeczne” wskazuje, że na nudę najbardziej podatni są ludzie młodzi, samotni i bezrobotni, przede wszystkim mężczyźni z niską samooceną. – Aż tak nie analizujemy profilu osób, które decydują się na udział w naszych zabawach, ale jeśli chodzi o przekrój wiekowy uczestników indywidualnych jak i tych z imprez firmowych, to muszę przyznać, że są to przeważnie osoby między 20 a 40 rokiem życia – podkreśla Tomasz Pietruszka.

Gra terenowa — czy to rozrywka dla każdego?

Nie oznacza to, że w tego typu grach nie mogą wziąć udziału młodsi czy starsi gracze. Duży wybór ciekawych i niepowtarzalnych scenariuszy w ofercie Ekspedycja Express sprawia, że gra terenowa spełni nawet najbardziej wygórowane oczekiwania uczestników. Wydarzenia są realizowane nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju. Mogą wziąć w nich udział osoby indywidualne oraz całe firmy. Nie ma znaczenia, czy chce się poznawać miasta z zupełnie innej perspektywy, czy też woli rozgrywkę tematyczną organizowaną w okolicznych lasach, bo akurat Ekspedycja Express zadba o to, aby się nie nudzić! Każda gra terenowa jest zaplanowana w taki sposób, aby uczestnicy wyszli z niej bogaci w nowe doświadczenia, a niekiedy także umiejętności.

Ekspedycja Express pracuje na unikalnym i stworzonym na potrzeby firmy oprogramowaniu. Dzięki niemu gra terenowa jest nie tylko ciekawa, ale przede wszystkim bezpieczna. Program pozwala kontrolować przebieg rozgrywki, co zapewnia przestrzeganie zasad fair play. Duże doświadczenie oraz własne know-how pozwala wychodzić naprzeciw oczekiwaniom uczestników oraz nieustannie podnoszącej się poprzeczce rozgrywek. Nieodłącznym elementem każdej gry jest wysokiej klasy sprzęt, który podnosi komfort gry. Jeśli uczestnicy chcą  mieć niezapomniane emocje oraz spróbować swoich sił w rozwiązywaniu różnych zagadek i zadań, to wybierając tego typu gry terenowe na pewno się nie zawiodą.

Gra terenowa dla firm

Tak jak wspomniał już właściciel Ekspedycji Express zajmującej się opracowywaniem scenariuszy i organizacją gier terenowych czy miejskich, korzystają z tego także klienci firmowi. Gra terenowa to doskonała okazja do tego, aby przetestować swoje umiejętności oraz zdolność logicznego myślenia. Dzięki niej można się przekonać, czy ktoś jest dobrym liderem, a czytanie mapy oraz interpretowanie wskazówek to mocne strony takiej osoby. Wraz ze startem zabawy uczestnicy stają się jej nieodłączoną częścią, aż do momentu dotarcia do mety.

Gra terenowa dla firm jest świetną możliwością integracji pracowników. To okazja do tego, aby nawiązać nowe relacje oraz dowiedzieć się nieco więcej na temat osób, które każdego dnia spotyka się w biurze. W takim otoczeniu zdecydowanie łatwiej poznać ich mocne strony oraz zalety.

Co sprawia, że jest to uzależniająca rozrywka, od której trudno się oderwać? Przede wszystkim daje niesamowitą radość z rozwiązywania zagadek, co świetnie angażuje umysł.

Gra terenowa — spróbuj sił w rozwiązywaniu zadań i zagadek

Jedną z flagowych gier Ekspedycji Express jest gra terenowa o takiej samej nazwie. Polega na rywalizacji kilkuosobowych zespołów, które muszą zebrać jak najwięcej specjalnej gotówki. Przed uczestnikami stoją wyzwania o różnym stopniu trudności, które niekiedy są bardzo egzotyczne. Ta gra wymaga doskonałej współpracy w zespole oraz wykorzystania najlepszych cech każdego z graczy. Tylko wtedy możliwe jest osiągnięcie upragnionego sukcesu.

Miłośnicy zagadek kryminalnych oraz nierozwiązanych tajemnic też znajdą coś dla siebie. Gra terenowa „Las Zbrodni” jest im właśnie dedykowana. Podczas niej należy uporać się ze skomplikowaną zbrodnią. Gra przenosi uczestników w świat kryminalistyki oraz daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności.

Oprócz typowych gier terenowych czy miejskich Ekspedycja Express specjalizuje się również w grach inspirowanych popularnymi rozgrywkami telewizyjnymi jak np. „Szansa na Milion” lub turniej „The Best Team Ever”. Taka integracja na długo zapadnie w pamięci wszystkich graczy. Tego rodzaju teleturnieje to synteza najlepszych i najbardziej popularnych gier, jakie do tej pory pojawiły się w telewizji.

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić