5 ciekawych miejscówek w UK

Wielka Brytania to od wielu już lat jeden z najpopularniejszych kierunków podróży, w tym w szczególności w celach turystycznych. Powodem z jednej strony jest ogromna liczba atrakcji, z drugiej mnogość połączeń lotniczych. Obecnie do wielu miast UK dolecimy z Polski bezpośrednio i to w stosunkowo krótkim czasie, a do tego za rozsądną cenę. Podpowiadamy, gdzie warto wybrać się na terenie Wielkiej Brytanii!

Wycieczki do UK bardzo często przybierają formę krótkich city breaków po najważniejszych miastach, w tym przede wszystkim na terytorium Londynu. Na uwagę zasługuje fakt, że większość najważniejszych atrakcji w Wielkiej Brytanii jest w pełni darmowa lub wstęp wiąże się z niewielkim kosztem. Jeśli do tego dorzucimy możliwość sięgnięcia po tanie bilety lotnicze, nie ma co się zastanawiać, tylko zarezerwować podróż do UK. 

Podróż do UK – jak zaplanować?

Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku działanie z pewnym wyprzedzeniem, ponieważ wówczas można upolować najlepsze okazje cenowe. Jeśli mamy w planach wycieczkę do Wielkiej Brytanii, warto skorzystać z wyszukiwarki lotów eSky.pl, gdzie w jednym miejscu mamy dostęp do wszystkich możliwych połączeń lotniczych. Co więcej, system na podstawie określonych przez nas kryteriów wyszukuje najkorzystniejsze czasowo i finansowo rozwiązanie. Za pośrednictwem eSky można nie tylko nabyć bilet na samolot (korzystając z systemu odroczonej lub ratalnej płatności), ale także zarezerwować pakiet Lot+Hotel lub sam nocleg (w tym apartamenty, hotele, pensjonaty, domki, kwatery itp.). Dodatkową usługą, z której powinien skorzystać każdy pasażer, jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego oraz na wypadek rezygnacji z podróży.  

Co zwiedzić w Wielkiej Brytanii – zestawienie najciekawszych miejsc 

Jeśli mówimy o podróży do Wielkiej Brytanii, pierwszą rzeczą, jaka przychodzi nam na myśl, że jest oczywiście jej serce, a więc Londyn. Bilety można znaleźć pod adresem: https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/lon/londyn, najtańsze zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych w jedną stronę. Niepowtarzalny klimat stolicy przyciąga rocznie miliony turystów. UK ma jednak do zaoferowania znacznie więcej. Poniżej kilka proponowanych miejscówek, do których warto się wybrać! 

1. London Eye  

Jest to ogromny diabelski młyn położony tuż nad brzegiem Tamizy. Rozpościera się z niego fenomenalny widok na całe miasto. Atrakcja ta dostarcza więc zarówno emocji związanych z samą przejażdżką, jak i ma walory czysto wizualne.  

2. Muzeum Brytyjskie 

Należy do największych tego typu obiektów na całym świecie. Działa od XVIII wieku, a obecnie gromadzi ponad osiem milionów eksponatów, w tym przede wszystkim zbiorów z okresu starożytności. Wstęp do Muzeum Brytyjskiego jest bezpłatny. 

3. Zamek Windsor

Jednak z najpopularniejszych siedzib władzy królewskiej, która w znacznej części jest otwarta dla zwiedzających. Zamek już od zewnątrz robi niesamowite wrażenie, a wśród najciekawszych pomieszczeń można wymienić m.in. State Apartments, gotycką kaplicę St. George’s Chapel czy domek dla lalek królowej Marii.  

4. Tower Bridge 

Jeden z najbardziej znanych obiektów w Londynie, wybudowany w stylu wiktoriańskim w 1894 roku to symbol tego miasta. Most przecina Tamizę, a jego charakterystycznym elementem są dwie wieże, które połączono pomostami stanowiącymi obecnie kładkę dla pieszych.  

5. Stonehenge  

Kamienie, które stanowią pozostałości z czasów prehistorycznych. Przez wielu uznawane za pradawne miejsce kultu Księżyca i Słońca, co dziś ich rzeczywista rola stanowi zagadkę. Będąc w UK warto choć na moment odwiedzić to miejsce, tym bardziej, że jest to jeden z obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

Stonehenge an ancient prehistoric stone monument

 

Tanie połączenia lotnicze z Wielką Brytanią – na co zwrócić uwagę? 

Przede wszystkim w pierwszej kolejności należy kierować się indywidualnymi potrzebami, a dopiero później kwestiami finansowymi. Planując podróż do Wielkiej Brytanii musimy zastanowić się nad dokładnym jej harmonogramem, uwzględniając właśnie wszelkiego typu przeloty. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór bezpośrednich połączeń, które w atrakcyjnych cenach znajdziemy m.in. na stronie https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/co/gb/wielka-brytania. Jeśli wszystko dopniemy na ostatni guzik, nie pozostanie nic innego, jak oderwać się od codzienności i cieszyć się podróżą. 

5/5 - (5 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić