Wakacje na Majorce – jak zorganizować wakacje z dziećmi nad morzem?

Majorka od lat cieszy się rosnącą popularnością wśród Polaków. To atrakcyjna zagraniczna destynacja, gdzie z powodzeniem można spędzić nie tylko wakacje. Ze względu na mnogość atrakcji i sposobów na spędzanie wolnego czasu, Majorka to wyspa dla całych rodzin. Gwarantuje pogodę przez cały rok i sezon kąpieli słonecznych i morskich nawet trzykrotnie dłuższy niż w Polsce. Jak zorganizować wakacje z dziećmi na Majorce i dlaczego jest to dobre miejsce do wypoczynku?

Piękne plaże i krystalicznie czysta woda

Jak wakacje nad morzem, to tylko na pięknych piaszczystych plażach oraz w krystalicznie czystej i ciepłej wodzie. Takie warunki oferuje wiele miejsc na Majorce, dzięki czemu co roku wyspa oblegana jest przez hiszpańskich i zagranicznych turystów. Upodobali ją sobie także Polacy, w tym m.in. Robert Lewandowski, który od jakiegoś czasu posiada piękną posiadłość na Majorce. Kto wie, może w sezonie letnim, przy odrobinie szczęścia, uda się go tam spotkać. To nie lada gratka dla każdego kibica piłki nożnej. Zboczyliśmy trochę z tematu, ale już wracamy do pięknych plaż na Majorce. Jedną z nich jest bajeczna Cala Sant Vincenc, w okolicach której znajdują się trzy piękne zatoczki. To połączenie krystalicznie czystej wody, bogatej fauny i flory morskiej, skalistych wybrzeży i niezapomnianych widoków. Bez wątpienia można zakochać się w tym miejscu, a pięknych plaż na Majorce jest pod dostatkiem. Dzięki temu wakacje z dziećmi będą naprawdę udane.

Wybierz hotel z atrakcjami dla dzieci

Jak wczasy z dziećmi, to tylko w atrakcyjnym hotelu z licznymi atrakcjami. Atutem Majorki jest to, że posiada zarówno popularne w Hiszpanii campingi, jak i bogatą bazę hotelową. Wśród nich znajdują się wspaniałe obiekty z wieloma atrakcjami dla dzieci. To nie tylko baseny ze zjeżdżalniami, ale także w pełni wyposażone sale zabaw, zorganizowane animacje, a także wiele więcej. Majorka to wyspa przyjazna dzieciom i dostrzeżesz to na każdym kroku. Bez problemu zapewnisz maluchom moc atrakcji, które będą dopasowane do ich wieku, czy też zainteresowań. Jest tu dosłownie wszystko, w tym m.in.: funkcjonalne obiekty sportowe, parki rozrywki, place zabaw, parki botaniczne, ścieżki dydaktyczne i wodne centra rozrywki. Do tego hotel z atrakcjami dla dzieci i masz gotowy plan na idealne wakacje dla całej rodziny nad ciepłym Morzem Śródziemnym.

Nie tylko plaża i baseny

Majorka to nie tylko plaże, baseny i sporty wodne. To coś znacznie więcej. Ukształtowanie terenu sprawia, że w obrębie wyspy znajduje się wiele ciekawych tras trekkingowych, a także platform widokowych. Z ich poziomu można podziwiać wybrzeże poprzecinane zatoczkami, a także magicznie falujące Morze Śródziemne. Fani fauny i flory morskiej mogą zdecydować się na wizytę w lokalnym Palma Aquarium, gdzie jest kilkadziesiąt akwariów ze zwierzętami i roślinami, w tym również te, które występują tylko u wybrzeży Majorki. Alternatywą jest wybranie się w rejs, podczas którego można podziwiać dziko żyjące delfiny. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszą się także takie miejsca jak:

  • ferma strusi w Campos;
  • liczne jaskinie;
  • park Natural de S’Albufera;
  • Dino park;
  • park rozrywki Katmandu.

Aby zobaczyć wszystko, na samej wyspie trzeba spędzić kilka tygodni. Oczywiście mało kto może pozwolić sobie na tak długie wakacje od pracy. Jeżeli jednak planujesz wczasy, Majorka będzie idealnym wyborem dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Jest tu wszystko, czego potrzeba do efektywnego wypoczynku. Piękna pogoda, plaże, masa atrakcji i wiele, wiele więcej. Majorka z dziećmi będzie strzałem w dziesiątkę.

4/5 - (4 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić