Wakacje all inclusive – czy są warte swojej ceny? Jakie wybrać?

źródło: pexels.com

Piaszczysta plaża, piękne widoki, dobre jedzenie i towarzystwo – tak wielu z nas wyobraża sobie idealne wakacje. Niezależnie od tego, czy planowaliśmy urlop od dawna, czy jest to wyjazd last minute, niemal zawsze staniemy przed pytaniem: urlop z all inclusive czy bez? Co więc oznacza all inclusive i kiedy warto się na nie zdecydować?

1. Wakacje all inclusive – czym są?

2. Wczasy all inclusive – najpopularniejsze kierunki

3. Zalety urlopu ultra all inclusive

4. Wady wyjazdu all inclusive

5. Kiedy warto zdecydować się na wyjazd z wszelkimi wygodami?

Wakacje all inclusive – czym są?

Wyjeżdżając na urlop to normalne, że zależy nam na maksimum relaksu i minimum obowiązków. Z tego powodu wiele hoteli oferuje nam usługi, dzięki którym nie musimy martwić się o wiele kwestii, jak wyżywienie, room service, czy dodatkowe atrakcje. Zbiorczą nazwą, pod którą znajdziemy wiele różnych opcji dla tej usługi, jest powszechnie znany all inclusive – wszystko w cenie. Decydując się na jej wykupienie nie musimy martwić się o wyżywienie w czasie pobytu, a często również o wiele innych rzeczy. Do najpowszechniej stosowanych systemów zaliczmy między innymi:

  • klasyczne all inclusive: obejmuje 3 posiłki dziennie, przekąski, napoje, a także możliwość korzystania z lokalnych napojów alkoholowych – w wyznaczonych miejscach i godzinach;
  • all inclusive soft (lub light): obejmuje 3 główne posiłki oraz napoje bezalkoholowe;
  • all inclusive ultra: najbardziej rozbudowana opcja, w której skład wchodzą główne posiłki, przekąski, napoje, alkohole lokalne oraz importowane, a także kolacje w wybranych restauracjach czy room service.

Dodatkowo możemy spotkać się również z określeniem All Inclusive Plus lub All Inclusive 24h. Oznacza to, że w danej opcji godziny korzystania z usługi są dłuższe, niż zazwyczaj.

Wczasy all inclusive – najpopularniejsze kierunki

źródło: unsplash.com

Wakacje ze wszystkim w cenie kojarzą nam się – i słusznie – z zagranicznymi kierunkami tropikalnymi. Dostęp do ciepłego morza lub oceanu, piaszczyste plaże, baseny na terenie hotelu i drinki w barze tuż obok – taki obraz często mamy przed oczami, gdy myślimy o all inclusive. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ idea ta powstała nigdzie indziej, jak na Karaibach, czyli obszarze idealnie wpisującym się w powyższy opis. Nie oznacza to jednak, że tylko w takich miejscach będziemy mogli spędzić urlop bez zmartwień:

  • wakacje all inclusive w Polsce obejmują najpopularniejsze regiony turystyczne, jak miasta nadmorskie, góry oraz rejon mazurski. Szukając noclegu w tych miejscach nie raz spotkamy się z opcją co najmniej częściowego wyżywienia. Usługa AI zwykle występuje w hotelach, szczególnie tych należących do sieci;
  • wakacje all inclusive za granicą to bardzo popularny wybór, szczególnie w przypadku kierunków egzotycznych, jak na przykład Egipt. Jest to bardzo wygodna opcja, dzięki której nie tylko nie musimy martwić się o wyżywienie, ale też minimalizujemy ryzyko wystąpienia zatrucia pokarmowego – szczególnie w krajach bardzo odmiennych od tego, co znamy na co dzień.

Zalety urlopu ultra all inclusive

Nie da się ukryć, że wypoczynek all inclusive ma wiele plusów. Przede wszystkim to świetna opcja dla rodzin podróżujących razem z dziećmi: nie musimy martwić się o posiłki, a często mamy również dostęp do innych hotelowych atrakcji, jak place zabaw, animatorzy i inne aktywności dla najmłodszych. Z drugiej strony nie zabraknie nam również opcji dla dorosłych, ponieważ wiele hoteli w ramach opcji AI oferuje również dostęp do sauny, serwisu plażowego czy niektórych zabiegów w strefie SPA. Posiłki w hotelowej restauracji są również zawsze sprawdzone, bezpieczne i zazwyczaj obejmują nie tylko dania kuchni lokalnej, ale też kontynentalnej, co jest szczególnie dobre dla osób niechętnie próbujących nowych rzeczy. All inclusive pozwala również zaoszczędzić sporo środków, które normalnie musielibyśmy przeznaczyć na samodzielne wyżywienie.

Wady wyjazdu all inclusive

źródło: pixabay.com

Jeżeli interesuje nas coś więcej, niż piękne widoki, spacer po piaszczystej plaży czy zjeżdżalnie wodne na terenie parku, opcja AI może nie być dla nas najlepszym wyborem. Osoby chcące eksplorować okolicę podczas wakacji mogą czuć się odgrodzone od lokalnej kultury, jeżeli wszystkie najważniejsze aktywności w ciągu dnia organizowane są bezpośrednio na terenie hotelu. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy zależy nam na poznaniu i odkryciu smaków miejscowej kuchni, a także chcielibyśmy stołować się tak, jak stali mieszkańcy regionu, który zwiedzamy. W takim wypadku lepiej jest zdecydować się na opcję self-catering lub bed & breakfast. Więcej na ten temat odkryjesz na blogu Turystyczny Ninja https://turystycznyninja.pl/all-inclusive/.

Kiedy warto zdecydować się na wyjazd z wszelkimi wygodami?

Luksusowy wyjazd wakacyjny to bardzo kusząca opcja – szczególnie dla osób, które na co dzień borykają się z natłokiem obowiązków i chcą odpocząć bez konieczności martwienia się o cokolwiek. Z dobrej zabawy na terenie hotelu możemy skorzystać jadąc z rodziną, znajomymi, ale także samodzielnie. Jeżeli naszym najważniejszym celem jest regeneracja i odpoczynek, pełne wyżywienie i dodatkowe atrakcje będą bardzo dobrym pomysłem. Jeżeli jednak zależy nam na eksploracji i odkrywaniu lokalnych smaków, być może warto wybrać inną opcję noclegową.

materiał zewnętrzny

4.8/5 - (5 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić