Urlop w październiku. Gdzie warto jechać i co zabrać ze sobą?

Październik to miesiąc, który może wydawać się nietypowy na wyjazd urlopowy, ale tak naprawdę oferuje mnóstwo niespodzianek dla podróżników. Postanowiliśmy bliżej się przyjrzeć temu, dlaczego warto wyjechać jesienią i gdzie się wybrać.

Dlaczego warto wyjechać na urlop w październiku?

Październik to miesiąc, który nie kojarzy się z beztroskim wypoczynkiem. Nic dziwnego, pogoda w Polsce staje się wtedy trudna do zniesienia. Dzień jest krótki, zazwyczaj szary i deszczowy. Dlatego też trudno wypoczywać w kraju. Jednak wybranie października na urlop ma wiele zalet, które często są przeoczane. Oczywiście nie mówimy o wypoczynku w Polsce, lecz o zagranicznych wczasach.

Większość osób planuje swoje urlopy w czasie letnich miesięcy lub zimowych świąt. To sprawia, że ceny biletów lotniczych i hoteli są zwykle wyższe. W październiku, po szczytowym sezonie letnim, wiele firm turystycznych obniża ceny, co sprawia, że podróżowanie jest znacznie tańsze.

Co więcej, kiedy szczyt sezonu turystycznego mija, miejsca turystyczne stają się mniej zatłoczone. To oznacza, że możesz cieszyć się popularnymi atrakcjami bez tłumów, co często sprawia, że doświadczenie jest o wiele przyjemniejsze. Bez problemu będziesz się poruszać nawet po dużych aglomeracjach. Spacery będą jeszcze bardziej komfortowe, jeśli wybierzesz buty od eobuwie. Kod rabatowy pozwoli Ci na to, żeby kupić wybrany model na wyjazd z niższej cenie.

Październikowy urlop to idealna okazja, by naładować baterie przed zimą. Korzystając z ostatnich ciepłych dni, można zregenerować siły przed nadchodzącymi miesiącami. Warto się dobrze przygotować do takiego wyjazdu, odpowiednią odzież znajdziesz na Zalando. Kod rabatowy wykorzystasz do tego, żeby szybko obniżyć wartość zamówienia.

Urlop w październiku – gdzie wyjechać?

Wybór października na urlop to doskonały sposób na skorzystanie z niższych cen, uniknięcie tłumów, cieszenie się pięknem jesieni i unikalnymi wydarzeniami oraz naładowanie baterii przed zimą. Jeśli jesteś przekonany na wyjazd w tym miesiącu, to czas bliżej się przyjrzeć poszczególnym destynacjom wyjazdowym.

Kraj Basków

Nasze propozycje rozpoczynamy od regionu leżącego na granicy hiszpańsko-francuskiej. Region ten jest idealny dla miłośników jedzenia. Październik to miesiąc, w którym odbywają się liczne festiwale kulinarne, a lokalne produkty, takie jak owoce morza, są w szczycie sezonu. Zabierz apetyt i nie przejmuj się, że z nadmiaru przysmaków ubrania staną się trochę za ciasne. Garderobę uzupełnisz razem z Zalando. Kod rabatowy w wysokości nawet 30% sprawi, że kupisz więcej ubrań w określonym przez Ciebie budżecie.

Andaluzja

Pozostajemy nadal na Półwyspie Iberyjskim, lecz przenosimy się na południe. W październiku upały lata mijają, a temperatura staje się znacznie bardziej znośna. Andaluzja jest idealna do zwiedzania zabytkowych miast takich jak Sewilla, Grenada czy Kordoba oraz do relaksu na pięknych plażach Costa del Sol.

Kreta

Grecja cały czas utrzymuje się na szczycie letnich hitów wyjazdowych. W październiku szczególnie Kreta jest ciekawym wyborem, gdyż średnia temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie 22-25°C. Miłośnicy zwiedzania mogą odwiedzić Pałac w Knossos, Wąwóz Samaria czy zwiedzić stolicę wyspy – Heraklion. Możesz też odpocząć na jednej z kamienistych plaż, nie zapomnij tylko wybrać odpowiednich butów. Znajdziesz je na stronie eobuwie. Kod rabatowy pozwoli Ci na oszczędności rzędu nawet kilkuset złotych przy jednorazowych zakupach.

Rzym

Miłośnicy zwiedzania jesienią mogą odwiedzić też Wieczne Miasto. Ciepłe, ale nie upalne dni są idealne do zwiedzania takich atrakcji jak Koloseum, Panteon czy Watykan. Tłumy są znacznie mniejsze niż latem, co pozwala cieszyć się Rzymem w spokojniejszym tempie.

Edynburg

Jeśli nie jesteś miłośnikiem ciepła i słońca, to warto wybrać inny region Europy na październikowy wypad. Choć może być nieco chłodniej, piękno Edynburga jesienią jest trudne do przebicia. Drzewa w Princes Street Gardens stają się tęczą kolorów, a festiwal Samhain świętuje szkockie korzenie Halloween.

Jak widzisz, w październiku można zorganizować wyjątkowy urlop. My wymieniliśmy 5 opcji, lecz pole manewru jest o wiele większe. Nie musisz się przecież ograniczać do Europy, tylko wyjechać np. do Azji czy Ameryki. Bez względu na to, które z tych miejsc wybierzesz, na pewno będziesz miał niezapomniane doświadczenia.

4.5/5 - (2 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić